Anahtar/Uzaktan kumanda sorunu..

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer başlıkların çok olduğunu biliyorum. hatta bayasına da baktım ama benim sorun farklı galiba.

3 4 gun uzaktan kumandam calışmadı. yorumlarda pil bitmiştir uyarısını dikkate aldım önce. Maxell pil bulabildim ve aldım. yine yorumlardan senkronize olayını öğrendim. sabah işe giderken onuda yaptım ve iş yerinde park ettiğimde arabadan inip kumandadan kapıları kitledim.

lakin akşam döndüğümde yine kapılar açılmadı. ışığa baktım hafiften söner gibi oldu ve gitti. daha aksam taktım ertesi gun pil mi biter? şimdi basıyorum ışık bi yanıyorsa sonra daha yanmıyor. hali ile kapılarıda açamıyor. nedir sorun?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kumandada sıvı teması olabilir su girdiyse eğer kısadevre yaparak pili çok çabuk bitirir. tavsiyem kumandayı açıp içindeki kartı ,pilleri söküp alkolle temizleyip hava tutmanız. kolay gelsin..

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet muhtemelen kısa devre mevcut...

kısa devreyse nasıl hallederim nasıul anlarım? ışık olayı tamamen opil bitmesimidir? atıyorum pil adi olsa yine bu kadar surede mi biter? ne çok sordum yaa :)

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir elektronikci tv radyo vs tamicisi birisi varsa anahtari ona götürün deyinki pil yuvasini karta baglayan yerde soguk lehim var lehimleri tazelermisin. lehimler saglam tazelendikten sonra sorununuz ortadan kalkacaktir

Son düzenleme:

abdullah07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
formda tam olarak sizin sorun ile ilgili resimli bir açıklama mevcut. Zaten İşine_gelirse nin bahsettiği konu sizin probleminiz sadece orada resimli anlatmışlar kapağı açtığınızda iki tane büyük lehim var diğerlerine göre. öndeki lehimi tazeliyeceksiniz

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa devrede olabılır , dıger ıhtımalde kumanda kartının uzerındekı leyımle yapılan yollarda problem olabılır , elektrıkcıler bulur sorununu onun..

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pili ve pilin oturdugu elektronik plakayı yerinden cıkardım. bi bakındım bişi göremedim. sonra pili karta taktım ve uzerindeki butonlara bastım. baktım ışık cnavar gibi yanıyor. ama anahtarlık kapalı iken yanmıyordu yada sönüktü. temazsızlık olabilir diye pilin uzerinde baskı yapması için kagıt katlayıp koydum ve anahtarlığı kapadım. şimdi gayet guzel çalışıyor.

Herkese teşekkürler...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözulduyse ne mutlu :) Bu arada dün aksam saatlerınde pendik civarına gıttınız mı hıc sankı neomarın de sızın arabayı gordum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pil yuvasının altındakı lehım catlak dolsaıyle temaz etmıyor sonra tekrar temas ettesede senkronızayona gerek duydugu ıcın calısmıyor. kagıt sıkıstıınca temaz ettıgı ıcın soruın yok su anda