Amortisörler değişti..

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepınıze merhaba;yaklaşık 1 ay önce kaliper sorunu ile ilgili bir başlık açmıştım ama son zamanda olan veri kaybı nedeniyle konu silindi.
Ben de gecen ay kaliper sorununu yaşadım özellikle ön takımlardan bozuk yollarda şangır şangır sesler geliyordu.
Servise gösterdim;ustayla sürüşe çıktı durumu anladı ve gerekli işlemlerin yapılacagını söyledi.Ne gibi işlemler yapılacak diye sordugumda;forumda da sözü gecen GM'nin geliştirdiği özel sıvının sürülecegını,burçların tekrar elden geçeceğını soyledi.Öğleden sonra gelip alabilirsiniz dediler,tamam dedim..
Öğleden sonra gittiğimde;sorunun hala devam ettıgını;ön amortisörlerin garantiden değişeceğini söylediler.İyi dedim değiştirin madem napıyım..Ustaya bunu sorduğumda,astraların bir çoğunda bu ön takım sorununun olduğunu,bu yüzden Gm'nin yeni ve daha sessiz amortisörler geliştirdiğini ve senın de aracına bu amortisörlerden takıldıgını söyledi(tüm değişim işlemlerini bizzat seyrettim;eski ve yeni amortisörler arasında görünüm olarak da farklar var)
Aracı alıp sürmeye başladığımda seslerin tamamen kesildiğini özellikle de ön süspansiyonların çok daha yumuşak oldugunu hissettim;ancak arkadan gelen lokurtular hala devam etmekte..
Bir çok başlıklarda aracın sorunlu olduğu söyleniyor.Benim de mesela şimdi ön konsoldan titreme,kemerin olduğu yerden cızırtılar geliyor.Ama bunlar benım ıcın önemsiz konular.Sonuçta kul yapısı;cözülebilir olduktan sonra çok ta sorun değil..Araçtan keyif alıyor muyum;evet fazlasıyla..Bu segment ve fiyatta iç ve dış görünümü ve yol tutuşu daha iyi olan bir araç ben tanımıyorum..

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Amortisörler değişti..

Garantiden değişmesi ve sorununuzun giderilmesi sevindirici arka amortisörlere bakmadılarmı serviste,,,

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

değiştirmişken hepsını değiştirin madem dedim arka tarafta bir sıkıntı yok dedıler;ön yeni arka eski bi sıkıntı olur mu dedım,bir sey olmaz dedıler.Şimdi önde de arkada da kaliper sesi yok ancak arka taraftan kasislerde lokurtular geliyor ama bu ses bir çoğumuzda var sanırım..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de amortisörleri değiştirttim ancak araç yumuşamadı aksine biraz sertleşti belki de çok yeni olduklarından; takılalı 1500km civarı oldu ve sanki şuan bir nebze eskiye yaklaştılar yumuşaklık olarak.

Seslerin devamı derinden gelen lokkurtular ki bana göre helezon bağlantılarından, bu konuda helezonlara hortum geçirildiğini biliyorum ancak aracıma henüz yaptırmadım.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende ses yok çok şükür.
ama bu iyileştirilmiş yeni süspansiyonlar ile bizimkiler arasında çok mu fark var?
Bizim araçların normalde süspansiyonları sert ama aynı oranda yol tutuşları iyi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
Bende ses yok çok şükür.
ama bu iyileştirilmiş yeni süspansiyonlar ile bizimkiler arasında çok mu fark var?
Bizim araçların normalde süspansiyonları sert ama aynı oranda yol tutuşları iyi.

Aslında sesten ciddi olarak şikayetim yoktu; araca bindiğim ilk anlarda hafif bir lokurtu geliyor 1-2 km sonra kesiliyordu ama araç genel olarak çok sessiz olduğundan bu lokurtu bazen dikkat çekiyordu, servise söylediğimde yeni amortisörlerden takıldı.

Araç yeni amortisörler sonrası biraz sertleşti ama karşılığında direksiyon tepkisi, frende yığılma ve viraj tutumu gelişti.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi şimdi yolunu bulun değiştirin diyorsun kısaca. :)
karpuz kabuğu düştü şimdiden... ;)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
abi şimdi yolunu bulun değiştirin diyorsun kısaca. :)
karpuz kabuğu düştü şimdiden... ;)

Mehmetim o kabuk öyle böyle düşüyor ama amortisörün sertliği ilk başta itici gelmişti, şimdide bilemiyorum ya alıştım ya amortisörler yumuşadı - eski halinden daha sert değil gibi geliyor son günlerde. (Amortisör takılalı 1500km civarı olmuştur.)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi geçen Bülent abide söyledi iyileştirilmiş süspansiyonları taktıralım diye bende çok fark var mı demiştim.
Bakalım daha garantinin bitmesine 1 yıl var şimdilik bir sıkıntı gözlemlemedim.

muzur33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba bendede aynı problemler mevcut kaliper sesi için üç defa gittim sesin geldiğine zor ikna ettim sonunda hallettiler ama aynı problem devam ediyor arkadan gelen lokurtu seslerinin sınırı yok zaten amartisör problemi olduğunu dşünüyorum bu hafta gidicem tekrar süspansiyon sorunu olduğundan eminim çünkü arka taraf hiç esnemiyor.