amortisör mil kısaltma (mecburiyetten)

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar, araç corsa d alçaltılmış şase (fabrika çıkış) arkalar patlayınca, servis anormal bir rakam verince katologlara bakarak en uygun olarak Bilstein taktık, ancak üstünden çıkanlardan 3 cm daha uzun mili, aracın arkası taş gibi oldu maalesef.

Milden 3 cm kısaltarak eskileriyle aynı hale getirirsem eskisi gibi olur diye düşünüyorum, fikirlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim. İyi olur kötü olur, ben yaptım olmadı vb. gibi.

(Tornada amortisörü dağıtmadan, milin üstünden diş açarak hallediliyor.)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar, araç corsa d alçaltılmış şase (fabrika çıkış) arkalar patlayınca, servis anormal bir rakam verince katologlara bakarak en uygun olarak Bilstein taktık, ancak üstünden çıkanlardan 3 cm daha uzun mili, aracın arkası taş gibi oldu maalesef.

Milden 3 cm kısaltarak eskileriyle aynı hale getirirsem eskisi gibi olur diye düşünüyorum, fikirlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim. İyi olur kötü olur, ben yaptım olmadı vb. gibi.

(Tornada amortisörü dağıtmadan, milin üstünden diş açarak hallediliyor.)

taktığınız amortisör corsanın normal serileri için olanımıydı?
amortisör gazlıysa bir ihtimal mil kısaltınca konfor artabilir mantıken

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
taktığınız amortisör corsanın normal serileri için olanımıydı?
amortisör gazlıysa bir ihtimal mil kısaltınca konfor artabilir mantıken

Teşekkürler görüş için, Bilstein kataloğunda standart şase ve spor şase için diye yazmış, gazlı olarak geçiyor. (Bilstein B4 serisi, kodu 19-158495)

Yukarıda belirtmeyi unutmuşum, bir de çalışma mesafesi daraldığı için kolayca patlar mı ve ya ömrü kısalır mı gibi şeyler de geçiyor aklımdan.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler görüş için, Bilstein kataloğunda standart şase ve spor şase için diye yazmış, gazlı olarak geçiyor. (Bilstein B4 serisi, kodu 19-158495)

Yukarıda belirtmeyi unutmuşum, bir de çalışma mesafesi daraldığı için kolayca patlar mı ve ya ömrü kısalır mı gibi şeyler de geçiyor aklımdan.

bilsteinlerin çalışma mantığı tam olarak nasıldır bilmiyorum ama görünüşe göre içindeki basınçlı gazın bir etkisi mevcut. kısalttırmaktan zarar gelmez. maliyetlide olmaz. bence deneyin.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
teşekkürler : )

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrim; amortisör sanıldığından daha hassas çalışan bir parçadır Bu tür parçaların tadilatları hallerinin orijinalleri kadar sağlıklı olmayacağı yönündedir.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrim; amortisör sanıldığından daha hassas çalışan bir parçadır Bu tür parçaların tadilatları hallerinin orijinalleri kadar sağlıklı olmayacağı yönündedir.

Teşekkürler Savaş Bey

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sekme yapar.ön takıma zarar verir

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzer durumla karşılaşan arkadaşım olursa diye eklemek istedim, 3 cm mili kısaltarak fazlalığı almış olduk, araç eski sürüş karakterine dönmüş oldu, fikir belirten herkese teşekkürler.

Altını çizmek isterim, benim bu olaya girmem tamamen orjinali gibi olsun diyeydi, herhangi bir modifiye için durumu bilemem.