amort,sörden gelen ses

husec20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracda sabahları cart curt diye ses gelio sogukanmı oluyo anlayamadım ama bıraz gıttıkten sonra ses gecıyo bı fıkrınız varmı arkadaslar?

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimde yok ki o ses :D :D :D sabahları bendende o ses geliyor ilk inde servise gitmişdim normal dediler alışdım sabahları zaten bir yada iki kez tümseğe girdğimde çuukura girdiğimde duyuyuroum ısındımı geçiyor umursama

koksal68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynıı ses bende de vardı. ustama söyledim. bir yeri yağladır ve ses kesildi. artık soğuklarda özellikle kasislerden geçerken hiç ses gelmiyor.

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst takozları yağlayınca geçiyo ses, olmazsa da değiştirirsin. bende de vardı çok sinir bozucu oluyo ama kurtuldum şimdi.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben mi dinlemiyorum acaba sesle ilgili burada açılan konulardaki sorunlardan hiçbirini yaşamadım ben. ??? 9 yaşında araba hemde ?

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tane kıytırık lastik parça yaw, ya yağlat, ya değiştir, hiç bi sorun kalmaz. Allah başka dert vermesin:)

corsetti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burock2000 arkadaşım, ben opel alalı daha 2 hafta oldu...ama gerçekten acayip korkmuş durumdayım...benim araçtanda çok kötü sesler geliyor ( konu açtım zaten) daha önceki aracım 96 model peugeot 106xsi idi ve yaşına göre gerçekten bu kadar takırtılı tukurtulu değildi...( yol sesini ve izolasyonu kastetmiyorum) senin araçtan ses gelmiyorsa, bende dua edicem artık...belki şu anki sesi kestikten sonra bende nadir sessiz opel sürücülerinden olabilirim diye...:cry:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burock2000 arkadaşım, ben opel alalı daha 2 hafta oldu...ama gerçekten acayip korkmuş durumdayım...benim araçtanda çok kötü sesler geliyor ( konu açtım zaten) daha önceki aracım 96 model peugeot 106xsi idi ve yaşına göre gerçekten bu kadar takırtılı tukurtulu değildi...( yol sesini ve izolasyonu kastetmiyorum) senin araçtan ses gelmiyorsa, bende dua edicem artık...belki şu anki sesi kestikten sonra bende nadir sessiz opel sürücülerinden olabilirim diye...:cry:

ben şanslıyım heralde temiz bir araç aldım, yani yaşadığım tek sorun debriyajın biraz aşağıda kavraması, bu nedenle park yerlerinden çıkarken devirden düşürüp stop ettiriyorum arabayı. debriyajın aşağıda kavramasından o da. ama bunun dışında hiç garip ses duymuyorum, hatta teybi kapatıyorum ses dinlemek için, ama güzel bir motor sesi duyuyorum hem de X16 motor.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
aynı ses mi bilmiyorum ama özellikle geri manevra yaparken çaturt çuturt diye ses geliyordu. Ön amortisör kafalarının içinde bilya var. Onu dağıtmış. Bilyalar ve kafaların içine 200 ytl sıkışmış. Çıkardılar düzeldi.