Aküyü değiştirdim ancak hala şarj lambası yanıyor

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek voltaj gelmedikten sonra akünüze birşey olmaz. şarjı bitmesi haricinde..

öncelikle şarj değerlerini net olarak bir öğrenin.
alternatör şarj veriyordur belki ama bir aralığı var onun 12,5 V ile 15 V arası uyarı vermez.
sağlıklı bir alternatörde 14,5 V gelmesi gerekir. ölçümü kontak kapalıyken, rolantide çalışırken ve biraz gaz vererek yapın. arızanın alternatördenmi aracın başka yerindenmi olduğunu öyle öğrenelim.

sıklıkla bozulan parçalar; konjektör, diyot tablası, ve biten kömürler...
diyot konjektör 35 erden başlayıp 70 80 liraya kadar çıkıyor. kömürlerde 25 30 filandır.
işçilik yerine göre 30 dan başlar.

diyot veya konjektörden herhangi birisi arıza yaptıysa ikisi birden değişiyor. yani minimum 100 lira max. 200 lira aralığında masrafınız olur kii bu parçalar kesin sağlam diyemez kimse. arızalı çıkarsa tekrar sök tak vakit kaybınız olur.

başka bir seçenekte 250 tl civarı sıfır alternatörler var parçacılarda veya özel servislerde..

hangisini tercih ederseniz edin arızalı çıkması durumunda cebinizden tekrar para çıkmayacağının garantisini alın en başta..

uzun oldu ama çok çektim bu konuda..:rolleyes:

gogo03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yola çıkarken hiç bi sorunum yoktu yaklaşık 10-15 km yaptım yol bılgısayarında direksiyon resmi çıktı (VECTRA C 2004) direksiyon ağırlaşmaya başladı kenara çektip istop ettim bir daha aracım çalışmadı usta çağırdım akü takviyesi yaptılar araç çalıştı aracı sanayii ye çektiler şarz dinamosu konjektörü değişecek dediler 60 tl ye orjinal BOSH marka konjektör aldım taktılar sıkıntı kalmadı. Bu konuda para kazanmak isteyen servisler şarz dinamosu diyip 250 lira para alıyolar eğer ki başınıza böyle bir şey gelirse ilk olarak iyotlara ve konjektöre baktırın derim akü değerlerinide dikkate alın hepinize saygılarımı sunarım AFYONKARAHİSAR'DAN GÖKHAN