AKü Problemi

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, aracı park edip kilitledikten sonra bir süre çalışmadığı zaman aküyü bitiriyor. Önce problem aküden diye düşündük ve birkaç kez akü değiştirdik daha sonra gördük ki araç uyku modunda iken birden uyanıyor ve park frenini kontrol ediyor(hem ses geliyor hemde ekranda park ışığı yanıyor.). BCM modülünden kaynaklı problem diye düşündük ve modülü değiştirdik ama tekrarlamaya devam etti. Teyp vs. dediler onları devre dışı bırakıp kontrol ettik yine aynı şekilde. Servisler bu konuda yetersiz kaldılar ve çözüm bulamıyorlar, benzer durumla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Elektrik kaçağı vs kontrol edilmiştir herhalde

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız Cosmo paketse biliyorsunuz standart alarm var onada bakmak gerekebilir. Birde yanlış hatırlamıyorsam bizim araçlarımızda tatil modu benzeri bir durum vardı uzun zaman kullanmayacaksak aracımızı o moda alabiliyorduk. Bu konuyu araştırıp bu moddada yapıp yapmadığını kontrol edermisiniz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anlamadığım sağlam aküyü ''bir süre çalışmadığı zaman''bitirecek ne çalışıyor olabilir?Araç uzun süremi yatıyor?Yani 1 hafta vs?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Anlamadığım sağlam aküyü ''bir süre çalışmadığı zaman''bitirecek ne çalışıyor olabilir?Araç uzun süremi yatıyor?Yani 1 hafta vs?
benim emektar astra f 15 gün yattı, başına geldiğimde kumandadan kapılar açılmadı, anahtarla da bir tanesini açabildim, merkezi kilit de çalışmadı, kontağı çevirdim kadran ışıkları bile yanmadı, başka bir araçla şarj ettim, o gün bu gündür sıkıntısı yok :) herhalde teybi falan açık unuttum :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet daha önce benimde 10 gün kadar yatan aracın aküsü bitmişti ama genelde zayıf ve kısa mesafeler gidince yeterince şarj olamayan akülerde oluyor..Kaçak falanda olabilir..Yanlış hatırlamıyorsam,bir ara buna benzer bir olayın çözümü tüm kabloları kontrol edilince bulunmuştu..

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar beyin değişti ve yazılımsal güncellemeler yapıldı, problem yine devam etmekte. Zaten makinaya bağlayınca da arıza kodu vs. birşey görünmemekte. Şarj dinamosu kontrol edildi, herhangi bir problemi yok. uzun süreden kastım 4-5 gün arası. akabinde akü sıfırlıyor.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Elektriksel kontroller detaylı olarak yapıldı mı? İyi bir elektrikçi kontrol etti ve birşey bulamadı herhalde?

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet herhangi birşey bulunmadı.