akü ışığı yanmıyor

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı 2. seviyeye getirdiğiniz bütün ışıklar yanar sonra sönerler ama 3 tanesi sönmez motor ışığı yağ ışığı birde akü ışığı. ama benim akü ışığım hiç yanmıyor. sizce problem ne olabilir? kontrol ettim lambası sağlam. dün akşam yolda kaldım sanırım dinamo bozuldu ama dinamo bozulduğunda önce akü ışığı yanar benim bildiğim.ama bende akü ışığı yanmıyor. ampül patlamıştır dediler ama ampül sağlam. acaba dinamonun kablosunda bir problem olmuş onun için yolda kalmış olabilir miyim? nasıl kontrol edebilirim?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten nerde cins sorun var hep benim başıma geliyor :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampulden başka ne olsun ki? ampulu yakan devre nerelerdeyse onlara bakmak lazım herhalde, ilginç bişey :confused:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ampulden başka ne olsun ki? ampulu yakan devre nerelerdeyse onlara bakmak lazım herhalde, ilginç bişey :confused:
ampülün devre direk şarj dinamosunun içinden geçiyormuş. tesisatın nasıl kontrol edileceğini öğrendim yarın eğer boş zaman bulabilirsem test etmeyi planlıyorum. bakalım büyük ihtimal tesisat sağlam ama sarj dinamosu bozuldu...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
şarj dinomasının içinde diyot tablası ve konjektör vardır onlar bozuk değişmesi gerekiyor ama öncelikle dinomanın ürettiği şarjın ölçülmesi gerekiyor 13.9 ve 14.1 olması gerekiyor bu ölçüden düşük ise parçalar değişmesi gerekiyor

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinomasının içinde diyot tablası ve konjektör vardır onlar bozuk değişmesi gerekiyor ama öncelikle dinomanın ürettiği şarjın ölçülmesi gerekiyor 13.9 ve 14.1 olması gerekiyor bu ölçüden düşük ise parçalar değişmesi gerekiyor

tansu ustam zaten araba çalışmıyor... verdiği voltaj 0 bile çıkabilir dinamonun:D

arshop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü lambası yanmıyor

aynı sorun bendede var aku sarz lambası hıc yanmısyor ve aku basmıyor takvıye ıle calısıyor komurler bıtmıs olmasın fıkrınız varmıdır ustalar....

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dinamo bozulmuştu yenisini alıp taktım düzeldi... eğer sizde de yanmıyorsa lamba kesin bir yerde sorun vardır... zaten sadece lamba bile patlasa devreyi bozduğu için akünüz şarj olmaz...