Aktive select sorunmu...

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum çok faydalı bilgiler var çok işime yaradı herkese teşekkürler ben aracı alalı yaklaşık 2 ay oldu otomatik vitesle ilgili genel olarak yorumlarda hiç bir şey hissedilmiyor deniliyor ama ben hissediyorum servise gittim servis her şey normal sıfırına binsende bu kadar olur diyor hatta araç 45000 de olmasına rağmen serviste yağınıda değiştirdim ama hiç bir şey değişmedi çok rahatsız edici değil ama hissediliyor yani acaba bu hissedilmiyor diyenler hiç birşeymi hissetmiyor yoksa ben mi çok hassasım birde sabahları bir defaya mahsus vites 3 e attıktan hemen sonra sanki vites yükseltmiş gibi yapıyor manuel e alıp bakıyorum hala 3 te bunu bir defa yapıyor birde araç ısındıktan sonra vites D konumda ışıkta duruyorum yeşil yandı ayağımı frenden çekince hafif bi öne atılma oluyor soğukken olmuyor.biraz uzun oldu kusura bakmayın artık :) yardımcı olursanız sevinirim..

aahmet_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Aktive select sorunmu...

ugur32' Alıntı:
Slm arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum çok faydalı bilgiler var çok işime yaradı herkese teşekkürler ben aracı alalı yaklaşık 2 ay oldu otomatik vitesle ilgili genel olarak yorumlarda hiç bir şey hissedilmiyor deniliyor ama ben hissediyorum servise gittim servis her şey normal sıfırına binsende bu kadar olur diyor hatta araç 45000 de olmasına rağmen serviste yağınıda değiştirdim ama hiç bir şey değişmedi çok rahatsız edici değil ama hissediliyor yani acaba bu hissedilmiyor diyenler hiç birşeymi hissetmiyor yoksa ben mi çok hassasım birde sabahları bir defaya mahsus vites 3 e attıktan hemen sonra sanki vites yükseltmiş gibi yapıyor manuel e alıp bakıyorum hala 3 te bunu bir defa yapıyor birde araç ısındıktan sonra vites D konumda ışıkta duruyorum yeşil yandı ayağımı frenden çekince hafif bi öne atılma oluyor soğukken olmuyor.biraz uzun oldu kusura bakmayın artık :) yardımcı olursanız sevinirim..
tork konvertörlü otomatik viteste vites geçişlerini hissetmemek mümkün değildir, mutlaka hissedersiniz bu net.  Çift kavramalı otomatik vitesler gibi (DSG mesela) pürüssüzlük, akıcılık ve hız aramayın. Daha az problemli ama çok eski teknoloji. Çift kavramalılar çok teknolojik çok konforlu ama daha çok problemli. Durum bu. Çok takılmayın.
Şanzıman yağı ısındıkça daha az sarsıntı hissedersiniz, soğukken ve kış aylarında tepkilerinde saçmalama normal diyebilirim. Çok kurcalatmayın derim. Basın gaza yürüsün :)

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aahmet_celik' Alıntı:
ugur32' Alıntı:
tork konvertörlü otomatik viteste vites geçişlerini hissetmemek mümkün değildir, mutlaka hissedersiniz bu net.  Çift kavramalı otomatik vitesler gibi (DSG mesela) pürüssüzlük, akıcılık ve hız aramayın. Daha az problemli ama çok eski teknoloji. Çift kavramalılar çok teknolojik çok konforlu ama daha çok problemli. Durum bu. Çok takılmayın.
Şanzıman yağı ısındıkça daha az sarsıntı hissedersiniz, soğukken ve kış aylarında tepkilerinde saçmalama normal diyebilirim. Çok kurcalatmayın derim. Basın gaza yürüsün :)

İlginize tesekkurler aslında fazla hassas olmamak lazım ama bazen takılıyorum işte

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sabahları sizin araçlarda araç 3. Vitese attıktan hemen sonra bir sarsma tarzında bir şey oluyormu sadece bir kere yapıyor bunu aracı stop ediyorum 2 saat sonra yine yapıyor sonra stop edene kadar herşey normal herkeste varmı böyle bir durum.

aahmet_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Aktive select sorunmu...

ugur32' Alıntı:
Arkadaşlar sabahları sizin araçlarda araç 3. Vitese attıktan hemen sonra bir sarsma tarzında bir şey oluyormu sadece bir kere yapıyor bunu aracı stop ediyorum 2 saat sonra yine yapıyor sonra stop edene kadar herşey normal herkeste varmı böyle bir durum.
motor soğukken, elektronik olarak tork kontrolü yapıyor. motorarun torkunu düşürüyor, yani motora zarar verecek kadar yüklenmenizin önüne geçiyor o sistem. sorun yok yani aracınızda

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratkiris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tork konventörlü şanzımanlar kavrama esnasında yüklenilirse özellikle soğukken vede vites olması gerekenden yüksekse sarma yapar bu çok normal vitesiniz hızınıza ve devrinize uygunsa bile bir süre bir miltar sarma yapmadı çok normaldir.

muratkiris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tork konventörlü şanzımanlar kavrama esnasında yüklenilirse özellikle soğukken vede vites olması gerekenden yüksekse sarma yapar bu çok normal, vitesiniz hızınıza ve devrinize uygunsa bile soğuk havalarda şanzıman yağı ısınmadıysa bir süre bir miltar sarma yapması çok normaldir.

Gm dexron 6 nın teknik özelliklerini bulamadım oyüzden motulunkini yüklüyorum(gm dexron 6 şartını karşılayan kaliteli bir yağdır) görüldüğü gibi 40 derece ve 100 derecedeki vizkoziteleri çok farklı soğuk bir iklimde motorun -10 veya daha doğuk bir havada çalıştıktan sonra yüklenilmesi veya yüklenilmemesi durumunda belli bir süre konventöre çarpan yağ doğru sıcaklığa buna bağlı olarakta doğru viskoziteye ulaşana kadar sarma yapması normal sarmanın asıl sebebi tahminimce bu.