aks körüğü yırtılmış

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aks körükleri yırtılmış aciliyeti olan birşey midir bu? baktım ki 11-12 lira fiyatı var ama işçiliği baya var sanırım... körüğün yırtık olmasının bir zararı olur mu?

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik koruklerin deforme olmasindan ziyade delinmis, yirtilmis, parcalanmis olmasi sorun yaratir... Zira koruk icinde bulunan hareketli mafsallar ve rulmanlar gres tipi yag ile rahat hareket ederler... Korugun parcalanmasi; toz, su gibi yabanci maddelerin bu yagi sertlestirmesine ve efsafini kaybetmesine yol acar... Bu da mafsal ve rulmanlarin ses yapmasina ve bozulmasina, rulman bilyalarinin asinmasina, bosluk yapmasina sebep olur...
Onun icin kat yerlerinden yirtilmis, delinmis koruklerin muhakkak degistirilmesi gerekir... Tabii degistirilmeden once de koruk icindeki rulmanlarin temizlenmesi, gerekirse degismesi ve tekrar yaglanmasi sartttir...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki baya sağlam yırtılmıştı hatta kopmuş bir tarafı... onu değiştireyim o zaman en kısa zamanda...

super_cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştirmende fayda var.değiştirmezsen aks bilyasına toz,çamur girer.hareketli bir parça olduğu için bozulabilir,titreşim yaratır,hatta aks kitleyebilirsin.
zahmetli bir iş ama önceden yapmış biri için en fazla 10 dakika alır.Aks kolunu çıkarmıcaksa ön disk değiştirme işlemi gibi bir işlem.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aks körükleri yırtılmış aciliyeti olan birşey midir bu? baktım ki 11-12 lira fiyatı var ama işçiliği baya var sanırım... körüğün yırtık olmasının bir zararı olur mu?

bence hemen değiştirmelisin;yoksa körüğün iç kısmındaki parçalar zarar görebilir,ve ileride komple aksı değişmek zorunda bile kalabilirsin;körüğün fiyatı düşük ancak işçiliği biraz var dediğin gibi....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En kısa sürede değiştirmende fayda var. Değişim yapılırken arkadaşların da bahsettiği gibi aks kafalarını iyice temizlet, içeride pislik kalmasın, daha sonra yeni yağ doldurt.

ufkbskc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok aciliyeti olan bi durum çünkü başıma geldi değiştirmedim ve aks kafasınıda bozmuş tabi yağı akmış ve içine su toz almış hemen değiştir bence

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok hassas bir yer hemen körükleri yenilemen gerekir yağsız kaldığında aks bile kesebilir küt diye düşer araba olduğu yere mazallah ekstradan maasraflarda çıkarır

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştirdim bile arkadaşlar teşekkür ederim :)