Akaryakıta indirim geldi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Adamların kulağına karsuyunu kaçır bakalım eline ne geçecek, sen asıl LPG'yi takip et :D

Abi zaten LPG sanırım şu anda Ankara dışında 3 TL dayandı... oda 4 olur tam olur. Zaten benzin 2014 yılının sonuna kadar 7 ile 7.5 bulmaz ise bende adam değilim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi zaten LPG sanırım şu anda Ankara dışında 3 TL dayandı... oda 4 olur tam olur. Zaten benzin 2014 yılının sonuna kadar 7 ile 7.5 bulmaz ise bende adam değilim.

Bir akaryakıt şirketinden aldığım son 5 yıla ait LPG ve 95 oktan benzin fiyatları (İstanbul pompa fiyatları);

LPG litre fiyatları; 2009:1.74 2010:1.99 2011:2.43 2012:2.73 2013:2.80
Benzin fiyatları ; 2009:3.28 2010:3.63 2011:4.32 2012:4.83 2013:4.95

Gelen zamları baz alarak bir hesap yaptım, beş yıllık ortalamaya göre LPG % 61, benzin % 51 oranında zam görmüş. Tahminlerime göre bu oran önümüzdeki yıllarda daha da artacak, çünkü LPG elde edilirken ortaya çıkan benzin 5 TL ye yurtiçinde satılamadığı için daha ucuz fiyata ihraç ediliyor, yani LPG tüketimi arttığı sürece devlet daha fazla zarar ediyor (belki de mutfaklarda kullanılan LPG tüpleri ondan pahalı) ;).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu bir gerçek ki 12 yıllık zaman dilimin de IMF olan borçlar ödedin ama bu borçların ana kayna beli vatandaşın sırtına vurulan vergiler sayesinde ödendi... bu 12 yıllık zaman içinde ülke de petrol çıkmadı... yurt dışına araç satmadık, canlı hayvan satmadık, ekim dikim desen zaten bitti... vatandaş bir kere sorması gerek arkadaş bu ülke dışa olan borcunu ödedi ama kaynak ne diye? ama vatandaşın kendinden bir haberi yok ki... arkadaş bu ülkenin borcunu Nadir ödedi... Savaş ödedi... daha bir çok vatandaş ödedi... yeter yaw... 12 yıllık zaman içinde insanlar vergiler altında canını çıkardılar...fazla bir şey değil ya cebinizde ki paraya bakın... emekliye bakın, çalışana bakın... benzin olsun et olsun temel gıda fiyatlarına bakın... doğalgaz fiyatlarına bakın... bakın da bakın... ama yok arkadaş milletin resmen kanı donmuş durumda...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savas abı dogalgaz dolara nedekslı olcak ya oda kesın dolar artınca artar azalınca sabıt kalır faturalar bı sneye kalmaz 2 ye katlanır artık..
savas abı nadır abı kıralayalım bı kamyon arkasına 2 tane depo bırı mazot bırı benzın getırelım kacaktan kullanalım en guzelı.. satıcıda degılız kullanıcıyız.. ucuzada gelır topluca gelınce dahada...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savas abı dogalgaz dolara nedekslı olcak ya oda kesın dolar artınca artar azalınca sabıt kalır faturalar bı sneye kalmaz 2 ye katlanır artık..
savas abı nadır abı kıralayalım bı kamyon arkasına 2 tane depo bırı mazot bırı benzın getırelım kacaktan kullanalım en guzelı.. satıcıda degılız kullanıcıyız.. ucuzada gelır topluca gelınce dahada...

Yakalanırsak da birilerinin yeğeni gibi "satıcı değiliz, içiciyiz" der yırtarız :maden:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şu bir gerçek ki 12 yıllık zaman dilimin de IMF olan borçlar ödedin ama bu borçların ana kayna beli vatandaşın sırtına vurulan vergiler sayesinde ödendi... bu 12 yıllık zaman içinde ülke de petrol çıkmadı... yurt dışına araç satmadık, canlı hayvan satmadık, ekim dikim desen zaten bitti... vatandaş bir kere sorması gerek arkadaş bu ülke dışa olan borcunu ödedi ama kaynak ne diye? ama vatandaşın kendinden bir haberi yok ki... arkadaş bu ülkenin borcunu Nadir ödedi... Savaş ödedi... daha bir çok vatandaş ödedi... yeter yaw... 12 yıllık zaman içinde insanlar vergiler altında canını çıkardılar...fazla bir şey değil ya cebinizde ki paraya bakın... emekliye bakın, çalışana bakın... benzin olsun et olsun temel gıda fiyatlarına bakın... doğalgaz fiyatlarına bakın... bakın da bakın... ama yok arkadaş milletin resmen kanı donmuş durumda...

Nadir rakamlar gerçekleri ortaya koyuyor ama bu durum bazı tuzu kuruların ve kandırılmışların umurunda bile değil. Google denen şey çok ukela, her halttan çakıyor, orada araştırma yapmak bile yeterli. Daha kolay anlaşılacağı için kendimden basit bir örnek vereyim. Yaklaşık 7 yıldır emekli maaşı alıyorum. Yaklaşık rakamlar vereyim: 2006 da çalışırken 1000 TL maaş alıyordum, emekli olunca 800 TL maaş bağlandı. Şimdi arkadaşlarım 2000 TL alıyorlar, ben 1200 TL emekli maaşı alıyorum, aynı oranda emekli maaşı alsaydım kabaca 1600 TL. maaş almam gerekmez miydi? Görüldüğü gibi devletim sırf benim maaşımdan 400 TL gasp ediyor. Bu rakamı binlerle çarp bakalım ortaya ne gibi rakamlar çıkıyor. Emeklinin nasıl olsa sesi çıkmaz, maaş düşük diye grev de yapamaz diye bir izlenimleri var ama bizim duyarsız emekliler kollarındaki altın bileziğin (oyun) değerinden bir haberler. Bak seçim yaklaşıyor hemen atağa geçtiler. Emekli maaşlarını dağıtan bankaların promosyon dağıtması üzerinde duruyorlar (sanki kendileri verecek), kendileri yıllardır alıyor, çalışan arkadaşlarım yıllardır promosyon geliri alıyor bunların aklına şimdi mi gelmiş. "Biz vermiyoruz bari bankalar versin" demek iktidarın ekonomideki acizliğine veya bitmişliğine en güzel örnektir.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden olmasın savas abı ya :) kullanıcıyız derız ne var onlarda 5 6 ton kalıtelı OT u ıcıcıyız dıyerek beraat etmedıler mı deıdıgn gıbı :)