akaryakıt fiyatları

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
hiç istemeden yani bu konuları konuşmak istemeden ama biraz da artık burada biraz dertleşelim en azından birbirimize bir fikir bir haber veririz bilgi paylaşırız (tartışmak, siyasi içerik yapmak değil) diye konuyu açıyorum.

bir süredir arabayı kullanmıyorum. en son aldığım yakıt fiyatı 7.40 ve daha sonrasında 14. 48 den almıştım. her zam öncesi istasyonlara sıra olanları da anlamıyorum. idare edebilen benim gibi almasa arabaya çok ihtiyacı olmayan bir süre kontak kapatsa bu rakamlar ne derece düşer bilemiyorum. ben kendimce tepkimi ortaya koydum. toplu ulaşım kullanıyorum. çok gerekli değilse dışarı çıkmıyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ufak bir indirim olsa tv lere çıkıp ben yaptım biz yaparız derler(Dolar 18 liradan 13 liraya düştüğünde),şuan herşeye zam üstüne zam geliyor ama hükümetten biride çıkıp herhangi bir planları veya önlemleri olduğundan veya bir çözümleri olduğundan bahsetmiyorlar...Sürekli güneşi balçıkla sıvıyorlar....Sanırım seçime kadar herhangi bir planları projeleri olmadığında ölü taklidi yapacaklar...

• Beğen
Tepkiler: Murat ve cagatay16

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Paraya çok çok ihtiyacı olan iktidar fiyatları düşürmez. Neden mi derseniz, keş paraya satılan. vergi kaçağı olmayan birim fiyatı 10 TL olan üründen mi yoksa 20 TL olan üründen mi daha çok KDV ve ÖTV tahsil edilir?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yükselen akaryakıt fiyatlarının global olduğunu belirtmek lazım. brent petrol yılbaşından bu yana %40 yükseldi. tabi Türkiyeye dolar, vergi v.s. faktörüyle beraber bu oran daha fazla yansıdı (%70 civarı sanırım)
benim ağrıma giden, globalde petrol fiyatları düşerken veya dolar kuru düşerken bu düşüşün pompaya yansıtılmaması.
Neden yükselirken cebimize yansıyor da düşerken yansımıyor?
Milletin ucuza bir şey kullanmamıza müsaade edilmiyor. Zaten 24 ten alıyor millet bu benzini neden 15'e düşürüp vergi gelirinden kaybedelim ki diye düşünüyor yetkililer. Zaten halk dut yemiş bülbül. Alışmış, alıştırılmış.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Olduğu yerde bile zarar olmaya başladı resmen benim araba 3.2 litre alıyor yeni yağlar 5 litre 600-650 arası yağ filtresi stoğum sona geldi yeni fiyatları bimiyorum. İlçedeki işler için volta vsm aldım güneş paneline bağladım bedava ama ilçe dışında merkeze toplu taışmayla sonrasıda tabanvay. Dünkü zamndan önce benim araba 1.08 tl yakıyordu. Bu geceki zamla kaça çıktı bilmiyorum.

2008 yılında petrol fiyatı 140 dolardı dolarda sanırım 1.15 1.20 civarı benzin 3 küsur mazotta herhalde 2 küsurdü.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
lpg ye zam yolda. epeydir benzin ve motorine periyodik gelen zamlar lpg ye bir iki sefer zam olarak yansıdı ama artık lpg ye zamlar arka arkaya gelecek galiba.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
lpg ye zam yolda. epeydir benzin ve motorine periyodik gelen zamlar lpg ye bir iki sefer zam olarak yansıdı ama artık lpg ye zamlar arka arkaya gelecek galiba.
Tüpe bugün zam gelmiş ev tipi tüpler 298 tl olmuş dolarda yine 15e dayandı

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
22.49 TL motorin fiyatı. benzin de 20.01 TL. yeni zam gelmiş dün gece. 😤😤😤😤

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Dostlar size çok güzel bir ne kadar yakıyorum sorusu. Çözün ve aracım ne kadar yakıyor km' de görün :) 100 km' de 16 lt yakıyor. Hesabını siz yapın aracım ne kadar yakıyor :D

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Dostlar size çok güzel bir ne kadar yakıyorum sorusu. Çözün ve aracım ne kadar yakıyor km' de görün :) 100 km' de 16 lt yakıyor. Hesabını siz yapın aracım ne kadar yakıyor :D

soruyu yanlış sormuşsunuz şahin bey. ne kadar yakıyor yerine ne kadar içiyor deseniz olabilirdi. Allah size az yakan araçlar nasip etsin diye bir temennim var. aracınızın yakıt sarfiyatı epeyce çok.