AFL Viraj aydinlatmasi

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
AFL farlarda viraj aydinlatmasi diye gecen H11 tipli ampulu led ampul ile degistirecegim ve bunu uzunlara baglatmayi dusunuyorum.. bunu daha once yapan veya fikri olan var mi ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Uzunlara bağlatma fikri dışında yapılabilir gibi geliyor hocam. Uzunlara bağlatınca saçmalayacaktır diye düşünüyorum. Biliyorsunuz cosmo donanımlarda iç dikiz aynasının altında bir kamera var ve bu kamera ile ışıkların yüksekliği ayarlanıyor ( Öndeki aracın stop lambasının üzerine çıkmıyor). Siz viraj aydınlatmasını uzunlara bağlattığınızda karşıya mercek dışında ışık göndereceğiniz için dağılma meydana gelecektir. Stabil çalışmayı engelleyeceğini düşünüyorum.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Uzunlara bağlatma fikri dışında yapılabilir gibi geliyor hocam. Uzunlara bağlatınca saçmalayacaktır diye düşünüyorum. Biliyorsunuz cosmo donanımlarda iç dikiz aynasının altında bir kamera var ve bu kamera ile ışıkların yüksekliği ayarlanıyor ( Öndeki aracın stop lambasının üzerine çıkmıyor). Siz viraj aydınlatmasını uzunlara bağlattığınızda karşıya mercek dışında ışık göndereceğiniz için dağılma meydana gelecektir. Stabil çalışmayı engelleyeceğini düşünüyorum.
aslinda burda amac sellektor yaptigimda mercekle birlikte viraj aydinlatmasininda patlamasi.

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu viraj aydınlatmalarım sarı yanıyor. bunu beyaz yapamaz miyiz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
aslinda burda amac sellektor yaptigimda mercekle birlikte viraj aydinlatmasininda patlamasi.
Ben sizin niyetinizi anladım şimşek etkisi yapmak istiyorsunuz :) Açıkcası sizin söylediğinizi denemek lazım. Birşey söylemek zor hocam.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: enginyazar53

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben sizin niyetinizi anladım şimşek etkisi yapmak istiyorsunuz :) Açıkcası sizin söylediğinizi denemek lazım. Birşey söylemek zor hocam.
Ampulleri taktim saridan daha iyi oldu en kisa zamanda elektrikciye gidip oluyorsa yaptiracagim..Deneyimleri aktaririm.

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapabiliyoruz hocam.. ben dun sahsen H11 tipi led ampullerle degistirdim saridan daha guzel oldu ve afl ile daha cok uyumlu yalniz 1-2 kez Afl servis ayari gerekli diye anlik hata aldim söndü.. Ben Aliexpressten 38 TL’ye hallettim.Ayni zamanlarda sislerde H11 onlarida beyaz yaptim.Link 🔽
https://s.click.aliexpress.com/e/bCWZcDkG

çok teşekkürler arıza lambası yakmadı mı hiçbiri . inşallah olur ya. ben de sipariş verecem. kendim takabilir miyim acaba . ayrıca yaptığınız uygulamanın bi videosu var mı görüntüsü nasıl duruyor çok merak ediyorum. uğraşmaya değer mi acaba.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler arıza lambası yakmadı mı hiçbiri . inşallah olur ya. ben de sipariş verecem. kendim takabilir miyim acaba . ayrıca yaptığınız uygulamanın bi videosu var mı görüntüsü nasıl duruyor çok merak ediyorum. uğraşmaya değer mi acaba.
sis fari kesinlikle ariza lambasi yakmadi. Viraj aydinlatmasi dunden beri 1-2 sefer ariza verip sondu anlik o da devreye girdiginde ama simdilik problem yok. Ben
Görüntüleme: https://youtu.be/nFXFtOmOQlM
sis farini buna bakarak degistirdim. Basit bir islem zor degil. Viraj aydinlatmasinin montaji daha basit sadece ampulu yerine oturtuyosunuz. Musait oldugum zaman foto yuklemeye calisirim.