Afl + led sararması..

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yıkatmaya götürdüğüm aracımın sağ ledlerinin sararmaya başladığını farkettim.. Sol taraftakiler beyaz canlı yanarken sağ biraz sarıya çekmeye başlamış.. Servise farları değiştirmesini mi söylemeliyim yoksa bu işin başka bir çözümü var mıdır? Resim çekerken ledler sürekli yanıp söndüğü için fotoğraf koyamadım k.bakmayın..

Bi sorum daha olacak selektör yaptığımızda bildiğiniz üzere mercekler yukarı kalkıyor..Sol farımdaki mercek sağdakindan daha sonra kalkıyo.. Acaba motorumu yavas? Yoksa uzun yolda sol şeritteki arabalar için mi yapılmış bişey? Teşekkürler...

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Ynt: Afl + led sararması..

bence fsrda bi sorun var amcamın bmw sinde aynı sorun vardı sararma problemi yani komple değiştiler! siz servise baş vurun ve baskı yapın bence...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selektör yaptığınızda bir tanesinin biraz daha sonra yukarı kalkmasını dert etmeyin.

Sizinde bildiğiniz gibi her iki mercekte aynı orantıda sağ yada sola dönmüyor.

Hız, eğim vs. faktörlere göre bazen biri tamamen kaldırımları aydınlatırken diğeri tam önümüze doğrudan aydınlatma sağlıyor. Bunun gibi durumlar aldatıcı olabilir.

Doğal olarak önünüzü aydınlatan mercek önce, sol tarafı aydınlatan mercek ise biraz daha sonra havaya kalkacaktır bence sıkıntılı bir durum değil.

ama sağ taraftaki ledinizi servise göstermenizde yarar var, sararma şeklinde bir problem normal değil.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Resim koyamamanızın sebebi ledlerin sürekli yanıp sönmesi derken neyi kasdediyorsunuz?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Resim koyamamanızın sebebi ledlerin sürekli yanıp sönmesi derken neyi kasdediyorsunuz?

Emre abi ledlerin fotoğrafını çekmeye çalıştığımızda sürekli yanıp sönüyor, çizgili falan çıkıyor, tam netlik sağlanmıyor ya. Bahsedilen olay o herhalde.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

video ya çekebilirsiniz, neticede az çok belli olur Ama sararma için garantiyi çalıştırmanız gerek acilen.

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlaşılan servis yolu gözüktü..Teşekkürler...

smnvc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar, ayni sorun bende de var sanki merceklere gore ledler sarimsi yaniyor yandan bakildiginda ise daha cok belli oluyor bu sorun. Servise sormustum ama fazla ustune dusmediler sorun yok dediler bir tanidigim ise farlara su kacmis olabilir falan dedi ne kadar dogru bilmiyorum. Cozumunu bulursaniz haber verin de ben de o yoldan devam ediyim :)

Naj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

smnvc link' Alıntı:
Merhabalar, ayni sorun bende de var sanki merceklere gore ledler sarimsi yaniyor yandan bakildiginda ise daha cok belli oluyor bu sorun. Servise sormustum ama fazla ustune dusmediler sorun yok dediler bir tanidigim ise farlara su kacmis olabilir falan dedi ne kadar dogru bilmiyorum. Cozumunu bulursaniz haber verin de ben de o yoldan devam ediyim :)

Yaşadığım şehirde servis olmadığı için arabayı Samsun'a götürmeyi planlıyorum.. Arabam 13binde 15bin e yaklaşınca hem bakım hem arızalar için gidecem. bu biraz zaman alabilir ama gittiğimde size ulaşmaya çalışırım  :)

Bu arada merceklerle ledler arasında renk uyuşmazlığı olabilir.. Ben sadece ledlerin renk farkından bahsettim.Baya net bi biçimde sağdakiler sarıya çekmiş durumda.Farları değiştirmek zorundalar bu konuda ısrarcı olcam..