Acaba Debriyaj Baskı Balatam Bitmişmi Astra H 1.6 80Bin'de .. Yardım !

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj aldığımızdada sertti yaklaşık 20 bin km önce düzelir dedik hala sert ama bizim sorunumuz sertlikten değil bazen kalkışlarda araba baya bir titriyor devir düşüyor sonra düzeliyor ama biraz gaza fazla yüklenerek kalkınça birşey yok ok gibi fırlıyor.Biraz araştırma yaptım bitip bitmedigini anlamak için;

1. Düz yolda 1. viteste gaz vermeden debriyajı çekin araba giderse bitik stop ederse debriyaj iyi demekmiş. (denedim araba stop etmedi gitmeye başladı)
2. Düz yolda 5.vitese atıp kalkmaya çalışmakmış haraket ederse bitik etmzse iyi demekmiş.(bunuda yaptım araba gitti)
3. Bayır çıkarken kaçırma yaparsa bitiktir.(hiç bir kaçırma vs daha denk gelmedi.)

Acaba ne olabilir bizmi ayarlayamıyoruz nedir anlayamadım 80bin km'de astra h manuel vites.Eğer değiştirmek gerekirse herşey dahil yetkili serviste kaça mal olur teşekkürler... :confused:

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 80000 kmye kadar balata hiç değişmemişse bitme olasılığı çok yüksek biraz daha ilerde kaçırma yapacaktır araca yüklendikçe sanki vites boştamış gibi devir yükselir.değişim zamanı gelmiş görünüyor:S

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. viteste arabanın gaz vermedn gitmesi normal.. ayrıca düz yolda arabayı 5. viteste kaldırmak için uğraşılırsa arabanın kalkmasıda normal..
bence araba yokuşlarda kaçırıyormu ona bakmanız lazım.. yani yokuşu çıkarken mesela 90la 5. viteste gaza bastığınızda araba devirlenirse yani boşta gibi bağırmaya başlarsa işte o zaman debriyaj bitmiştir..
benim bildiğim bu şekilde...;)

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım debriyaj gaz kombinasyonunu ben ayarlayamıyorum gibi görünüyor dediginz gibi bayırlarda bir kaçırma vs gözükmedi.

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+++++++++++++++

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el frenini çekip geri vitese takarak denerler genelde. araı hareket ettirmeye çalıştığında stop ederse sorun yok debriyajdan kaldırmana rağmen araç çalışıyor ve gitmiyorsa bitik demek oluyor muş.

captain81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet akadaşım sen el freni çekmeyi unutmuşsun :) ,el frenini çek vitesini bire at,sonra debriyajdan yavaş yavaş çek araba kalmak isteyip stop ederse debriyajda sorun yok ,eğer araba bağırmaya başlarsa debriyajda sorun var demektir,ayrıca bizde corda d var araç daha 12 aylık falan 9000 km de,geçenlerde buralarda çok yağmur yağdı ve araç baya bir suyun içinde gezdi,ertesi gün araça bindim ve senin dediğin gibi titreme yapıyor,servise gittim onlarda balata ıslanmıştır bir iki gün sonra geçer dedi ve aynen öyle oldu,birde bir tanıdığımda peugeot 307 vardı oda öyle titreme yapıyordu,motor kulaklarından şüphelendik sonra oda kalkarken titreme yapıyordu,araba ilk kalkışta titriyordu baskı balatayı söktürdük balata ve baskı iyi durumda ama debriyaj bilyesi ölmüş on değiştirdik sorun kalmadı,umarım açıklayıcı olmuştur,seninkide bunlardan olabilir bunu en iyi sen anlarsın!

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
113binde arabam ben bu kadar merak etmiyorum ya balatayı.. :D
binin gitsin zaten bittiğinde anlarsınız yani..:D