abs ışığı-yardım lütfen

ctokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin sorununuz belli. Çözümü bulmak ise kolay, şöyle anlatayım. herhangi bir op-com ya da tech 2 ye bağladığınızda beyin tekerlerin hızını okuyacaktır bunu anlık olarak takip edebilirsiniz, bu ekranda eğer okunamayan bir teker varsa tespit edilebilir. daha sonra sorunu tekere giden kablolarda pinlerde ve tekerden beyine giden taraflarda arayın eğer bunlarda sağlam ise sorununuz tekerdeki poryadan kaynaklıdır çünkü hızı okuyan şey budur. Diğer tekerlerinde hızı okunuyorsa beyinde çok çok yüksek ihtimalle bir arıza yok demektir. Bunun yanı sıra dediğiniz tespit tekere bağlı olan okunamayan tarafda temassızlık olduğunu gösterir. Direksiyonu çevirince beyin hızı okuyamıyor ve arıza ışığı yakıyor. Yani çözümünüz poryaya giren soket ya da poryaya bağlı olan lehim kısmında.

Son düzenleme:

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sizin sorununuz belli. Çözümü bulmak ise kolay, şöyle anlatayım. herhangi bir op-com ya da tech 2 ye bağladığınızda beyin tekerlerin hızını okuyacaktır bunu anlık olarak takip edebilirsiniz, bu ekranda eğer okunamayan bir teker varsa tespit edilebilir. daha sonra sorunu tekere giden kablolarda pinlerde ve tekerden beyine giden taraflarda arayın eğer bunlarda sağlam ise sorununuz tekerdeki poryadan kaynaklıdır çünkü hızı okuyan şey budur. Diğer tekerlerinde hızı okunuyorsa beyinde çok çok yüksek ihtimalle bir arıza yok demektir. Bunun yanı sıra dediğiniz tespit tekere bağlı olan okunamayan tarafda temassızlık olduğunu gösterir. Direksiyonu çevirince beyin hızı okuyamıyor ve arıza ışığı yakıyor. Yani çözümünüz poryaya giren soket ya da poryaya bağlı olan lehim kısmında.

Sağol Can abi dediğim gibi yarın sabahtan gidip bi baktıracağım artık. Arabayı satıyoruz ama masrafı kendi kadar olacak galiba bu gidişle bana

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevap veren herkese teşekkür ediyorum. bilgi bulunsun sitede diye ne olduğunu bildireceğim.

ustaya götürdüm. tam gittik abs ışığı yandı direk bağladık bilgisayara ben sol diye tahmin ederken sağ teker sensör arızası vardı. usta bi bakalım olmazsa çalışmasını istiyorsan mecburen değiştereceğiz dedi ama su çamurlu vs. yerden geçtiysen ondan olmuştur dedi. arabayı kaldırdık lifte.

altına biraz baktım ne var diye :D

o arada usta elinde fırçaya benzer ama uçları çelik olabilir bir şey getirdi elinde.

bi yandan tekeri çevirip bir yandanda tekerin tam arkasındaki dişli kısıma tuttu o fırçayı.

abartmadan söylüyorum sağ tekerin o kısmından bir avuç tortu çıktı(kum pas vs diye tahmin ediyorum.)

aynısını sol önede uyguladı ancak ondan çok birşey çıkmadı.

sonra kontrol ettik tertemiz dün çalıştı.

bilgilerinze,

iyi forumlar