AB ve 360.000 €

Şimşirli Köyü (RİZE) halkı AB'nin verdiği 360.000 € parayı geri çevirdi. Sizce?

• En güzeli yaptılar...

Oy: 24 58.5%
  • Hayır yanlış yaptılar...

Oy: 17 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rize'nin Şimşirli köyü kadar olamıyoruz. Az önce habeleri izleyen varsa ne demek istediğimi anlamıştır. Bu köyün halkına AB kalkınma bilmem nesi 360.000 € destek vermek istemiş. Muhtarda olayı köylülere anlatmış ve köylüler bu parayı istememiş. Neden, AB'ne karşı olmaları ve düşman bildikleri bu oluşumun kendilerine, babalarının hayrına para yardımı yapmayacağını bilmeleri. Helal olsun bakın aslında halkımız ne kadar akıllı, yukarıda kendini akıllı sanan onca insana karşı.. Teşekkürler Şimşirli Köyü..

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haberler ıızlemedım ama helal olsun köylulere ama köylulerın bi bilidği olmasın???

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Tabikide babalarının hayrına yapmıyorlar o yardımı, Adamlar Proje Yarışması Sonucunda Birinci oldukları için o parayı vermek istediler.

360.000 Euro yu almamaları bence çok büyük bir hatadır.

Kanalizasyon sistemi ve Atıksu arıtma sistemine harcanak bu para için daha çok bekler ŞİMŞİRLİ köyünün sakinleri.

Çok Yazık...

G

ghost ship

Bilgi Girilmemiş
ben de şimdi izledim.. bunda kesin bişi vardır. almamaları çok güzel olmuş...

elze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki şimdi alt yapıyı nasıl yapacaklar?
Kendilerinden sonra bu dünyada insan yaşamıcak ya.
Yürü ya yurdum insanı.

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Tabikide babalarının hayrına yapmıyorlar o yardımı, Adamlar Proje Yarışması Sonucunda Birinci oldukları için o parayı vermek istediler.

360.000 Euro yu almamaları bence çok büyük bir hatadır.

Kanalizasyon sistemi ve Atıksu arıtma sistemine harcanak bu para için daha çok bekler ŞİMŞİRLİ köyünün sakinleri.

Çok Yazık...

Mustafa bir yerde haklısı ama sorarım sana Devletimiz oranın kanalizasyonunu-suyunu yaptırmaktan aciz mi? Bu işte bir gariplik yok mu? bütün köylerimiz böyle ne olduğu belirsiz yardımlarla mı alt yapıyı oluşturmuş? Bence o parayı almamak yani tabiri caizse onlara gebe kalmamak daha iyi değil mi?

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Mustafa bir yerde haklısı ama sorarım sana Devletimiz oranın kanalizasyonunu-suyunu yaptırmaktan aciz mi? Bu işte bir gariplik yok mu? bütün köylerimiz böyle ne olduğu belirsiz yardımlarla mı alt yapıyı oluşturmuş? Bence o parayı almamak yani tabiri caizse onlara gebe kalmamak daha iyi değil mi?

KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR !!!!!

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devletimiz aciz değil elbetteki, ama emin ol yakın zamanda ( 20 yıllık süreçte ) o köye altyapı hizmeti götürülmesi yatırım programına alınmayacaktır.

Şimdi gelelim bütün köylerimiz dediğin konuya, Ben İSKİ de çalışıyorum ve 2006 yılında çıkan 5216 sayılı yasa gereği köylerin altyapı hizmetleri bize yani İSKİ ye devroldu. Sen bana söylermisin 2006 yılından önce İSTANBUL gibi bir METROPOL de altyapısı olan bir köy varmıydı . belki 1 kaç tane onlarda köy hizmetleri yada iller bankasının desteği ile sahil kesimlerdeki Turizm geliri olan köylerdir.

Sen Proje yapıyorsun ve proje AB yetkilileri tarafından beğeniliyor ve projeyi hayata geçiresin diye maliyetin % 90 lık kısmının parası hibe ediliyor, ama yok kardeşim bu işin altında kesin başka bir iş var diyip o parayı geri çeviriyorsun.

Devletimizin gücü asla tartışmam ama öncelikli o kadar çok konu var ki o köyün altyapısına gelene kadar, eğitim, sağlık, güvenlik ... say say bitmez...

ÇOK YAZIK, ÇOK...

Tekhatıram

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyisini yapmışlar bide köylü milleti cahildir diyolar.O parayı istanbula verseler hiç düşünmeden alır bide üstüne teşekkür ederlerdi