99 vectra B Km ve devir saati arızası

derman66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:(Arabanın devir saati ile hız saati ikisi aynı anda bazen sıfırda kalıyo bazende akşama kadar sürekli çalışıyor.durduğu zaman hız saati kadranı titreme yapıyor.Şarz dinamasından dediler konjektör değişti.sorunuda anlayan pek çıkmadı yardım larınızı bekliyorum saygılarımla

vectracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın beynine program attırmalısın yada bu sorunu tehc 2 de çözebilir

derman66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın beynine program attırmalısın yada bu sorunu tehc 2 de çözebilir
aracı 2 ayrı bilgisayara bağlattım hiçbir arıza göstermiyo her şey normal göstergeler çalıştımı sorun yok çalışmayında kaç da gidiyom bilmiyom Allah verede o ara radar a denk gelmesek:kop:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede buna benzer problem vardı şarz dinamosundan oldu tamir ettik halen daha aynı sorun vardı dinamonun içindeki başka bir parcayı değiştirk çözüldü...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elektrik tesisatında bir sorun varmı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tech 2'de arıza görünmüyorsa, aracınızda zaman zaman elektrik kesikliği oluşuyor olabilir. Gevşek bir soket, kablo kırığı bunlara neden olabilir.

Ali Yigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.aliyigit.net
kadranı söktürüp bi gözden geçirtmen lazım ufak bi temssızlık olabilir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Opelin elektroniği !!! Bir arkadaşımın aracındaki sorunu anlatmak istiyorum, belki sizinkide aynıdır yada arızayı her yerde aramanız için ufkunuzu genişletir, herneyse özetle:

Arac Vectra Cdx otomatik makyajlı kasa, arkadaş ağır bir bakımdan çıkardı aracını, arac birden sapıtmaya başladı, göstergeler alakası olarak hareket ediyordu, motorun devri değişmiyor, ama gösterge oynuyor vs. 3 ay boyunca kimse çözemedi sorunu, gidilmedik yer, değişmedik parça kalmadı. Araç otomatik olduğundan da, durunca boşa almıyordu göstergelerden dolayı ve şanzuman hasar aldı vs.

Umutlar yitirilmişken, araçta teyp dinlerken teyp ile oynandıkca göstergelerin hareket ettiği anlaşıldı. Teypi sökünce araç normale döndü, teyp de devir/hız a göre sesi kısıp açan parça arızalanmış.

Arada bir olduğuna göre, böyle enteresan bir sorun olduğunu düşünüyorum, fakat paneli söküp, ampullerini de bu fırsatta değiştirip yerine oturtmanızı tavsiye ederim. Abs, Esp ışığı yanmadığına göre sorun ya kadranda, teyp de yada yazılımda. Geçmiş olsun

derman66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.Opel ci olmakla iyi bir iş yaptığımı anladım.Her ne kadar arıza çıkarsada sorun giderilebiliyo.sizin gibi dostlar olduğu sürece opel arızası sorun değil saygılar