98 Corsa 1.4 GLS otomatik yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
ne hikmetse ben ş.içi dışı karışık sanki 50 krş yaktı halbuki zorladım yumuşak kullanmak için..Ancak bir sıkıntı var gibi ; Araçtan farkedilir derecede BEYAZ DUMAN çıkıyor.Acaba bu konu ile alakalı olabilir mi?
2 tamirci enjektör fazladan atıyor dedi(onların tabiri ile işeme yapıyormuş)
1 tane tamirci de bunda bişey yok gayet normal diyor
Arabayı alalı 3-4 gün oldu huyunu tüyünü yeni öğreniyorum.Birileri de conta yanmış bilmem ne deyince çok korktum.Ama Yağ eksiltme yok , su eksiltme kaç gündür deniyorum bişi yok..

Soğuk havada motor normal sıcaklığına gelene kadar beyaz duman atabilir ama 90 dereceyi geçtikten sonra da atıyorsa bir sorun var demektir. Normalde tamamen renksiz egzoz gazı çıkması gerekir.

Çok gaza yüklenmedikçe şehirlerarası 50 kuruş yakmaz zaten motor da pek büyük değil, otomatik biraz fazla yakar genelde ama gene de 50 kuruşa gelmez.

İstanbul'daki forumdan arkadaşların önerebilecekleri ustalara gösterirseniz daha güzel olur. Opel en çok kasap tamircisi olan markalardan biri, belli başlı sağlam ustalar haricinde aracı bırakmak genelde hep zarar ettiriyor.

fasarihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğuk havada motor normal sıcaklığına gelene kadar beyaz duman atabilir ama 90 dereceyi geçtikten sonra da atıyorsa bir sorun var demektir. Normalde tamamen renksiz egzoz gazı çıkması gerekir.

Çok gaza yüklenmedikçe şehirlerarası 50 kuruş yakmaz zaten motor da pek büyük değil, otomatik biraz fazla yakar genelde ama gene de 50 kuruşa gelmez.

İstanbul'daki forumdan arkadaşların önerebilecekleri ustalara gösterirseniz daha güzel olur. Opel en çok kasap tamircisi olan markalardan biri, belli başlı sağlam ustalar haricinde aracı bırakmak genelde hep zarar ettiriyor.

Antlya'nın Korkuteli ilçesinde yaşıyorum sanayisi kısır olan bir yer ama bişey yok diyen Ustamız Antlya sanayii sitesinde opel servisinden gelme imiş.Opelci arkadaşların ortak tavsiyesi üzerine kendisine gittim.
Gelelim duman meselesine araç LPG li deil su atıyor desem ,Cuma günü vardı, C.tesi günü vardı , Pazar günü Antlya'ya indim çıktım pazar günü görmedim öyle bir şey.Pazartesi gnü ustaya götürdüm gazı köküne kadar bastım- bikaç kere yüklendim yoktu.Bugün yine baktım var.Ne zamanlarda oluyor ne zamanlar olmuyor anlamadım.Usta çalıştırdı, bindi bişey yok gayet güzel diyor.Yağ eksilme yok- suk eksilme yok..Sorun nedir ki anlamdım gitti..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...