97 oktan benzin diye bişey yokmuş

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi bu rekor ömürlük oldu artık. kimse alamaz liderliğimizi.
schumaher F1 de neyse, benzinde Türkiye odur artık.

benim anlamadığım gerçekte olmayan bi ürünü istasyonlar satıyor devlet buna zam yapıyor :confused:
tüketiciyi yanıltmak yasak değil mi??

iki de bir de zam yapmakta yasak ama :) tuketici alismis zam gelmeyince kendini oraya vuruyor

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araçta dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır diye stickerlar vardı bir ara bulursanız yapıştırın

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi çok güzel verilmiş.. Ancak merak ettiğim bir konu var.. Bilen, duyan bir üye bilgilerini paylaşırsa sevinirim..

Yeni nesil dizel araçlarda, EuroDiesel kullanılıyor.. Ancak bazı benzinlikler, 'abi sana GTL veriyim mi' veya 'abi katkılı EuroDiesel var, ondan verelim mi' tarzı sorular soruyorlar..

Bu ne kadar doğrudur? EuroDiesel ile, GTL EuroDiesel veya katkılı EuroDiesel'in farkı, yararı, zararı nedir? Hangisini kullanmalıyız?

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benzin vergisinde birinciyiz ama gelirden verilen vergidede son 3 teyiz emin olun:=) birde bole bakmak gerek

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla benzin vergisinde birinciyiz ama gelirden verilen vergidede son 3 teyiz emin olun:=) birde bole bakmak gerek
Çok doğru bir tespit. Ama bir de şöyle bir durum var. Yazacakların sadece beni bağlar kimse üzerine alınmasın. Vijdanım el verse bu şartlarda vergi kaçırırım. Ben adam gibi vergimi günü gününe yatırırken hiç vergi yatırmayanlar benden daha rahatlar, çünkü nasıl olsa günün birinde gene af çıkar diyorlar. Verdiğim vergilerin yandaşların cebine gitmesine karşıyım. Gene verdiğim vergilerin seçim yardımı adı altında ilgisiz kişilere dağıtılmasına karşıyım. Ben bu ülkede vergi vermenin faiz almakla eşdeğer olduğunu savunan densize bile denk geldim. Vergi veren dürüst insanların paralarının ülkeye bir hayrı dokunmayanların cebine gitmesini doğru bulmuyorum. En önemlisi vatandaşlarımız siyasilere güvenseler, vergilerinin en iyi şekilde değerlendirildiğinden emin olsalar eminim ki yatırdıkları verginin daha fazlasını gözü kapalı yatırırlar.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşta gtl dizel koyuyodu, ama bi depoda 10 lira falan farkediyomuş artık koymuyo.. çok gereksiz şeyler bunlar bence.. tamam kırsal motorin alcak haliniz yok ama eurodizel yeterli...

ayrıca ne kadar doğrudur bilmem ama topkapı shell deki pompacı bana bigün 95 97 aynı benzin demişti, belkide gözüyle aynı kaynaktan doldurulduğunu görmüştür ya da ölesine sölemiştir bilemem ama , yani bu işler bizler gibi arabasına düşkün insanların gözünü boyamak için yapılan reklam kokan hareketler bence

benim arabam 107.000 km de 4.5 yaşında , bugüne kadar ne motor katkısı koydum ne enjektör temizlettim ne 97 98 100 oktan benzin aldım, maşallah en ufak bir sorun yaşamadım

tek yaptığım iyi tutulmuş yılların benzincilerinden benzin almak, yani maslak opet ya da topkapı shell gibi ve de yağına suyuna dikkat etmek, o kadar ! :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelir vergisinde de öndeyizdir kardeşim, kendi gelir vergisini kendisi ödemesi gerekenler ödemesin diye bizim gibi maaşlı çalışandan vergi toplandığı için, daha parayı kazanmadan dünyanın vergisini ve yararlanamadığımız sağlık sigortasıyla emeklilik fonunu tıkır tıkır ödüyoruz..

Çok doğru bir tespit. Ama bir de şöyle bir durum var. Yazacakların sadece beni bağlar kimse üzerine alınmasın. Vijdanım el verse bu şartlarda vergi kaçırırım. Ben adam gibi vergimi günü gününe yatırırken hiç vergi yatırmayanlar benden daha rahatlar, çünkü nasıl olsa günün birinde gene af çıkar diyorlar. Verdiğim vergilerin yandaşların cebine gitmesine karşıyım. Gene verdiğim vergilerin seçim yardımı adı altında ilgisiz kişilere dağıtılmasına karşıyım. Ben bu ülkede vergi vermenin faiz almakla eşdeğer olduğunu savunan densize bile denk geldim. Vergi veren dürüst insanların paralarının ülkeye bir hayrı dokunmayanların cebine gitmesini doğru bulmuyorum. En önemlisi vatandaşlarımız siyasilere güvenseler, vergilerinin en iyi şekilde değerlendirildiğinden emin olsalar eminim ki yatırdıkları verginin daha fazlasını gözü kapalı yatırırlar.
doğru söze ne denir...
anca yazı yazarlar vergi dairesi duvarına "vergilendirilmiş kazanç kutsaldır"
içerde bi kamyon memur, vergi kaçıranlar dışarda :rolleyes:

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelir vergisinde de öndeyizdir kardeşim, kendi gelir vergisini kendisi ödemesi gerekenler ödemesin diye bizim gibi maaşlı çalışandan vergi toplandığı için, daha parayı kazanmadan dünyanın vergisini ve yararlanamadığımız sağlık sigortasıyla emeklilik fonunu tıkır tıkır ödüyoruz..

doğru söze ne denir...
anca yazı yazarlar vergi dairesi duvarına "vergilendirilmiş kazanç kutsaldır"
içerde bi kamyon memur, vergi kaçıranlar dışarda :rolleyes:

ikinizde haklısınız bu da zaten sistemin çarpıklığını gösteriyor..sistem aslında çok basit..yıllardır gelen bir durumla halk vergi kaçırır kayıtdısı ekonomi %50 seviyesinde,devlette bütçe denkleşmeyince işin kolayına kaçar benzine koyar vergiyi..haklısın memur kısmı olarak dogru soyluyorsun ama asıl vergiyi büyük sirketler yada ne blm ticari işletmeler kacırıyor..bahane de baska turlu gecinemeyiz..bir yanlış yanlışla düzeltiliyor ancak sonuç dogru olmuyor.

devletin bu vergi meselesine çare bulması gerek..

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşta gtl dizel koyuyodu, ama bi depoda 10 lira falan farkediyomuş artık koymuyo.. çok gereksiz şeyler bunlar bence.. tamam kırsal motorin alcak haliniz yok ama eurodizel yeterli...

ayrıca ne kadar doğrudur bilmem ama topkapı shell deki pompacı bana bigün 95 97 aynı benzin demişti, belkide gözüyle aynı kaynaktan doldurulduğunu görmüştür ya da ölesine sölemiştir bilemem ama , yani bu işler bizler gibi arabasına düşkün insanların gözünü boyamak için yapılan reklam kokan hareketler bence

benim arabam 107.000 km de 4.5 yaşında , bugüne kadar ne motor katkısı koydum ne enjektör temizlettim ne 97 98 100 oktan benzin aldım, maşallah en ufak bir sorun yaşamadım

tek yaptığım iyi tutulmuş yılların benzincilerinden benzin almak, yani maslak opet ya da topkapı shell gibi ve de yağına suyuna dikkat etmek, o kadar ! :)

100 oktan oldugu dönemlerde 100 oktan ile 95 arasında ucurum kadar fark vardı. 97 ile 95 arasında da fark vardır illaki.. Fakat oktan arttırıcı kullanıyorum ben artık.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Önce devlet saygın olacak, vatandaşına güven verecek, onun söylediklerini duyacak. Düne kadar devletin maliyesinin teslim edildiği kişi ne ile yargılanıyordu, o kadar eleştirildi, manşet oldu ama hükümet arka çıkmadı mı? Dokunulmazlıklar olmasa kayıp trilyonlar davasında kimlerin yargılanacağı belli değil mi? Bu ülkenin vatandaşları o kadar gaddar değildir, isteseler, iktidarlara güvenseler maliyenin kasasını paraya boğarlar (Kıbrıs çıkartmasında, tabii afetler sonrasında, yapılan yardım kampanyalarında dünyanın parası toplanmadı mı?).