97 Model 2.0 GLS Vectra B Kasa Hk.

Nepthews

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Aracımı 2 hafta önce aldım 97 Model 2.0 GLS 136ps klasik Vectra B kasa.
bmw 3.20 lere çok baktım fakat kıyasladığım zaman konfor ve rahatlık açısından vectra b daha hoş geldi.

Aracım ile ilgili bi kaç sıkıntım var.
Aracım otomatik, vitesi 1 e çekip pedala sonuna kadar bastığımda ön taraftan metal sürtüşmesi gibi bir ses geliyor ama sürekli degil sanki böyle pati çeker gibi ne gibi bi sıkıntı olabilir ?

Aracım sade ve dış görünüş olarak bomboş bir araba. spoiler ön tampon arka tampon jant lastik egzoz hava filt. vb. olarak ne gibi parçalar önerirsiniz.

Motor konusuna gelince aracım 136ps fakat gidişi tutuşu cok güzel lpg ile giderken 190 rahat görüyorum. motor yükleme konusunda ne gibi tavsiyeleriniz olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Aracımın resimleri:

qq1poR.jpg

4m2Q6A.jpg

9X8AMZ.jpg

zRvL67.jpg

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiğiniz ses hava filitresi tarafında ( yalnış hatırlamıyorsam ) fişek takoz dedikleri takoz tarzı parçadan geliyor başıma gelmişti ucuz değiştirmesi kolay bi parça.
Eklemelere gelince vectra B de olmazsa olmaz karlık logo iptalli panjur ön tarafı çok hırçın gösteriyor.Arkayıda Gt spoyleri.
Motorda yapılcak şeyler forumda aratırsanız mevcut,hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

Nepthews

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiğiniz ses hava filitresi tarafında ( yalnış hatırlamıyorsam ) fişek takoz dedikleri takoz tarzı parçadan geliyor başıma gelmişti ucuz değiştirmesi kolay bi parça.
Eklemelere gelince vectra B de olmazsa olmaz karlık logo iptalli panjur ön tarafı çok hırçın gösteriyor.Arkayıda Gt spoyleri.
Motorda yapılcak şeyler forumda aratırsanız mevcut,hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

İnsallah o dedigin parcadir ne zaman gaza bazsam sesi duyunca icim ciz edior. Biraz olsun icim rahatladi :) tesekkurler...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya yapılabilecek en güzel şey ön tamponda far altındaki kısmı siyaha döndürmek, tıpkı arka tamponda da var olan siyah kısımlar gibi. Ek olarak da cam filmlerini tek ton yapmak, ön cam dahil olmak üzere en açık filmden yaptırırsanız daha güzel görünür ve koyu filmlerden dolayı polisin çevirmesine maruz kalmazsınız. Spor yay da iyi gidebilir.
Motorla da pek oynamana gerek yok, çünkü 4 ileri otomatik şanzıman var 30-40 beygir kazanmadıkça pek hissettirmez performansı, yağına suyuna iyi bakarak sorunsuzca bin bu sana yeter. Söz konusu vectra B olunca en önemli şey sorunsuzluktur :)

Nepthews

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ynuba8a8.jpg

Bu sekilde angel far taktirmayi dusunuyorum. On tampon sisli arka tampon ve yan marspiyel i taktiricam gt spoiler sart logo panjur iptal. Simdilik aklimda olan bunlar eksiklerim varsa soylerseniz sevinirim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Junyan marka angeleye farlar mercek bakımından fazla zayıf ve görüntüsü SONAR'ın yanında biraz zayıf kalıyor. Başka bir marka da var, çok daha güzel duruyor angel farları. Ben sana seninkiyle aynı renkte bir örnek göstericem, o kadar dengeli ve sade modlanmış ki logo iptaline ihtiyaç duymayacaksın eminim ;)

1425744_10202685739493035_28004699_n.jpg

1451984_10202685734132901_342212914_n.jpg

578547_10202612630745362_1444381782_n.jpg

1374220_10202227981369368_884761546_n.jpg

1376364_10202227981689376_1353013982_n.jpg

Nepthews

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bu attigin arac tam istedigim gibi abartiya kacmadan sade ve hos modlanmis peki sonar marka angel eye ne kadar ve nerden temin edebilirim ? Birde benim on arka tampon degismesi lazim komple onlarida ucuza nerde bulabilirim acaba ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maaşallah aracınızın sadeliği çok güzel sadece ön tamponun üst kısmını boyatmasaydınız keşke.b1 kasaların tamponlarının siyah şeritlerini boyatınca nedense b2 kasalara özenti varmış gibi duruyor oysa ki b1 kasaların kendine has o spor ve dinamik duruşu da çok güzel

Nepthews

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maaşallah aracınızın sadeliği çok güzel sadece ön tamponun üst kısmını boyatmasaydınız keşke.b1 kasaların tamponlarının siyah şeritlerini boyatınca nedense b2 kasalara özenti varmış gibi duruyor oysa ki b1 kasaların kendine has o spor ve dinamik duruşu da çok güzel

araci aldigimda bu sekildeydi bende sevmedim zaten on tamponu komple degisicem biraz zaman ve arastirma ile iyi olacagini dusunuyorum

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ne yaparsan yap ama o angel farları takma. Aydınlatma sıfır, sadece görünüş açısından şekil bir dizaynı var o kadar. Gece yolculuklarında kan ağlatır sana zenon olmadığı sürece. Merceksiz zenon kullanımı ise karşıdan gelen insandan ağır küfürler + sellektör yemeye sebebiyet verir. Angel far'dan uzak dur, tecrübeyle sabittir...