96 cd su akitma sorunu acİl:(:(:(:(

çamdere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm hayırlı akşamlar arkadaşlar aracın ilk sahibiyim araç 220 binde 220 e kadar bakımları hiç geciktirilmeden yaptırıldı çok kıl bir insanım ufacıcık bir yağ görsem direk servise giden biriyim fakat son 2 aydır araçta bir su bitirme sorunuyla karşı karşıyayım yüksek devirli kullanıldıktan sonra araç altına su salıyor radyatöre giden sarı bidondaki su tükeniyor ben dolduruyorum o boşalıyor fakat araçta ne bir arıza lambası yanıyor nede hararet yapıo ne kadar basarsam basayım 80 cc yi geçmezdi halada geçmiyor anlam veremedim bide kendi imkanlarımla bi video çektim anlayan bilen arkadaşlar varsa bi yardımcı olsunlar ayrıca servise gittim kaçak yok denildi tekrar bıraktım lifte çıkartıp gaza basıyoruz 1 gram su atmıyor delirecem :(:(:(:(:(
http://www.youtube.com/watch?v=-HNn_7RUX6E&feature=youtu.be

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sistemde kaçak var öyle yada böyle. suda ekleyip duruyorsunuz. sistemin sağlıklı çalışmasına tamamen aykırı şeyler bunlar...bu arabaların soğutma sistemi basınçlı çalışmaya göre dizayn edilmiş ve basınçlı çalışmak içinde antfriz karışımı büyük önem taşır 100 derecelerde kaynamasın diye. ayrıyetten antfriz alüminyum parçaların silindir kapağının özellikle çürümesine engel olmaya yardımcı koruyucu bir maddedir.
ülkemizdeki opellerin silindir kapak contasını yakmasının en önemli sebeplerinden biri sistemde su kullanılması ve basınç kaçağıdır.
size tavsiyem bir an önce sistemin tüm parçalarını kontrol ettirip su kapağınız eskiyse değiştirmeniz ve uygun antfriz karışımını kullanmanızdır.
ileride silindir kapağında çürüme olabilir ki bir çok vectrada aynı şeyi gördüm hiç hoş sonuçlar çıkarmıyor...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Soğutma sisteminin en narin parçaları devirdaim veya kalorifer musluğu. Kalorifer musluğu ters tarafta kalıyor, bu devirdaime benziyor.

Varsa LPG tesisatı da kontrol edilmeli, regülatör ve giriş çıkışlarında tıkanma olması olasıdır.

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahtapot hortum olma olasılığıda var ısnınca kaçırıp soğuyunca kesebiliyor aracı life kaldırıp bloğun arkasına bakılınca belli olur zaten yada kalerifer musluğu olabilir

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim aynı şey benimde başıma geldi kalorifere giden hortum içinden yarılmış dışta 2 tane toplu iğne başı kadar delik oluşmuş rolantide basınc olmadıgından akıtma yapmıyor gaz verince basınc artıyor o toplu iğne başı kadar olan yerden kacırıyor o hortumu o kadar zor değiştirdik birde aynı şekilde olanı bulamadık ona benzer bir T şeklinde hortum gaz verip basınc yaptırıp öyle kontrol ediniz

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
2004 çorsa c aracımda da bu sorunu yaşadım kaçak tespit edilemiyor, yetkili servis conta testi gibi bişey yaptı, motora su gidiyor dedi , üst kapak contası değişti sorun çözüldü

kenanerdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahtabot hortum radyötörün altında sert pılastık var kardeş zamanla cok az catlama yapıyor ileride daha büyük sorun cıkacaktır aracın ahtabot hortumunu sok bak bii bakalaım kolay gelsin

Esesli26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi aksamlar arkadaslar benim aracımda stop edince yada calısırken klimayı soguk konuma alınca suyu alttan boşalıyor daha önce bu sorunu yaşayan arkadaş varmı bide bunu ankarada nerde kime yaptırabilirim

Makyaja Gerek Yok; İçiyosan Güzelsin...