95 km hız-265 tl ceza:(

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bilen arkadaşlar için:
İzmir Bornova, Ankara asfaltında geçen gün ceza yemişim.Hareketli radarla.Dün tutanak postayla geldi şok oldum.
Cezadan çok haraç gibi birşey.265 tl.

Bugün o yolda hız sınırı olan 70 le gitmeye çalıştım.6 şerit yol.Sağımdan scooterlar solumdan kamyonlar geçti.Arkadan tırlar selektör yaptı:D
Hız kurallarına da dikkat ederim hep.Yani cezayı 150 yle giderken yesem içim yanmaz.95 altüstü.Yani sollamak için şerit değiştirsem araç 100 olur zaten.
Hız kuralları kazaları önlemek için evet.Ama bazı özel yollarda kuralları koyarken mantıklı olmak gerekir diye düşünüyorum.Ben o yolda 70 le gitmeye çalışsam esas o zaman kazaya sebep olurum.

Hepinize cezasız günler diliyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede sınırın 90 olması gerek. manısa yolundada oyle bı yer vardı. 70 km hız sınırı. radar madar yazıyordu. orda 70 olurmu hız sınırı hıc.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durumu iyi özetlemişsin ama durum bu malesef oktay 500 kişi geçer bişey olmaz sana denk gelir bi gezici radar gönderirler cezayı..geçmiş olsun

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Dün bir arkadaşımla iş dönüşü hız limiti tartışması yaparken istanbul yolunun çiflik kavşağı mevkiinde (ki orada hız sınırı 50 dir) 65 le gitmenin nasıl bir şey olduğunu anlatmak için en sağ şeritten 65le 5 dakika gittim. 5 dakikada 3 kaza atlattım. 2 tanesinde kamyon altına girecektim 1 tanesinde de binek araçla çarpışacaktım neredeyse :) hız limitlerini belirleyenlere duyrulur...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çok geçerim ordan hızımda 100 üstünde olur genelde hiç denk gelmedim ama denk gelsem aynı duyguları paylaşırım kesin seninle gerçektende çok saçma kurallara sahibiz diğer herşeyde olduğu gibi.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende dün samsun yolunda 80-90-100 gibi radar varmıs girdim ne gelcek bakalım:(

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yolda ve altınyol da gezip duruyorlar geçen ayda kardeşim ceza yemişti. Posta ile yapıştırıyorlar cezayı. Birde bu iki yolda 70 le gitsen yemediğin küfür korna kalmaz.

chuqhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankaralı olanlar ankamall'ı bilir :) ordan samsun yoluna çıktıktan bir 5 km sonra 50 tabela koymuşlar bende bunun nedenini anlamadım para kazanmak için mi ceza yazıyorlar acaba ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eskişehir yolundan geliyorum amcamlar pusuya yatmış ben kararlıyım kamyonun arkasına takıldım araç 1.7 chipli 1. viteste 50 yapıyor zaten arabayı bağarta bağarta götürdüm işkence kardeşim yapmasınlar lütfen