5000 kmde 1 lt yak1n ya eksiltme

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sadece bildiğim bilgiyi yansıtacağım...benim biliğim yağın araç içinde sapsarı durması iyi birşey değildir...gerçi sizinki daha 500 km olmuş ama...yağ ne kadar siyahlaşırsa o kadar fonksiyonu iyi olur derlerdi hep...çünkü yağ metal parçalar arasında geziyor ve kirlenmesi doğal olandır... araç dize olsa sarı yağ şimdiye siyahlaşmıştı..
Sifir arabada ilk 100 km de neyin temizligi bu ki simsiyah zift gibi olsun , arkadasim 180 bin km deki toyota aracinda 15 bin km nin sonunda yagi sapsari aliyordu , bence yagin zift gibi kapkara olmasi isidan yagin kararmasindan baska bisey degil , en yakin zamanda gm yagi evde isitip deneyeyim bakalim kararmasi neden oluyormus deney ile ogreniriz.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Castrol o kadar da iyi değil, reklamı çok" diyen olmuş önceki sayfada; Castrol otomobil Yağı konusunda en çok çalışan firmalardan birisidir. Piyasada sahte Castrol yağlar bile bulunur. Castrol yağın orijinalini kullanan hiç kimse yağ ile ilgili sorun yaşamaz.

Cevaba gelirsek, Dediğiniz yağ tüketimi fazla değil. Ama her hafta mutlaka kontrol edin. Eksileni tamamlayın, yaz mevsiminde 20-50 bile kullanabilirsiniz. Kışın 10-40 iyidir.

Marka olarak ben Castrol magnatec 5-30 tam sentetik kullanıyorum. 10 bin km oldu değişimden bu yana, full çizgisinin 1 mm altına düştü. Aracım 115 binde.

Tapatalkla yolladım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Castrol o kadar da iyi değil, reklamı çok" diyen olmuş önceki sayfada; Castrol otomobil Yağı konusunda en çok çalışan firmalardan birisidir. Piyasada sahte Castrol yağlar bile bulunur. Castrol yağın orijinalini kullanan hiç kimse yağ ile ilgili sorun yaşamaz.

Cevaba gelirsek, Dediğiniz yağ tüketimi fazla değil. Ama her hafta mutlaka kontrol edin. Eksileni tamamlayın, yaz mevsiminde 20-50 bile kullanabilirsiniz. Kışın 10-40 iyidir.

Marka olarak ben Castrol magnatec 5-30 tam sentetik kullanıyorum. 10 bin km oldu değişimden bu yana, full çizgisinin 1 mm altına düştü. Aracım 115 binde.

Tapatalkla yolladım.
Castrolun amerikada tam sentetik yag diye yari sentetik yag sattigi icin mahkemelik oldugunu duymustum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Castrolun amerikada tam sentetik yag yerine yari sentetik yag sattigi icin mahkemelik oldugunu duymustum.

Yıllarca kullandığım bir marka idi ve bu haberden sonra artık bende mobil kullanmaya karar verdim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben MOTUL kullaniyorum ve cok memlunum.3 ay oldu kullanali gayet sessizlesti araç. Gaz pedalina daha az basmaya basladim ve şehir içi yakıt 35 kuruşa düştü. Önceden 40 kurustu. Yakında uzun yolda çıkacağım o zaman da sehir dışını hesaplarim.
Not : bujiler olsun filtreler olsun cilasi bakimi tamamen hastasi ve kesinlikle araca itinali bakanlardanim. Belkide bu yüzden yağın kalitesinden ziyade yakıt tüketimi fabrika değerine yakın oluyordur.

astrateknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu hortlatmak gibi olacak ama;

Amerikadaki castrol konusunun tamamen Amerikadaki kanunlarla alakalı olduğunu düşünüyorum, unutmayın o ülkede pazarlamayla alakalı ne kadar alakasız tazminat davaları açılıyor ve ne kadar saçma kararlar alınıyor.

Castrol yağ kullandığı için herhangi bir zarara uğrayan var mı? Mobil de kötü yağ değil tabi ki ama Castrole kötü demenin hiçbir geçerli nedeni yok.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç motorun da sorun yoksa ve araç lpg ve devirli kullanım söz konusu ise yağ eksilmeyen araç yoktur benim amacım kesilmiyor diyen ya yalan söylüyor yada aracın yağını ölçmeyi bilmiyor...

benim 206 11 bin km oldu eksiltme yok :) 5-30 mobil 1 yağ kullanıyorum hemde. :)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Tapatalkla yolladım.

yaz mevsiminde 20w50 mi kullanabilir? yanlış bilgi vermeyin bence şahin doğan motorumu bunlar 20w50 kullansın. subap zamanlamasını otomatik olarak yağ basıncına göre yapar bu araçlar fincanlara dolan yağ ile yapar bunuda. 20w50 kullanıldıgında sonu yatak sarmaya kadar gider. (denendi görüldü :))) ) 20w50 yağı eski tip motorlar dahil hiç bir araç kullanamamaz.