45.000 Bakim

haydarbaldok

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Butun arkadaslara merhaba. 2019 ocak itibari ile astra sedan edition paket aracımın garantisi bitti tabi bu arada yildan dolayı 45.000 bakim geldi normal periyodik bakim 3 filtre ve motor yagı servisler orjinal parça ile 900TL diyor alternetif bakim yan sanayi filtreler ile 550TL servise yaptirmakmi yoksa opelGM internet sitesinden orjinal GM - 3 filtre 159TL ve GM 5W-30 dexos 1 gen2 - 205TL alıp sanayide yaptirmayımı onerirsiniz ?

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Fatih. Orjinal parça ile sanayide bakımını yaptırın derim. Yani ben olsam öyle yapardım. Garantim bir bitsin direk en uygun yaptırabildiğim özel serviste/sanayide bakımlara gideceğim. Cebinizi düşünüyorsanız en makulu o görünüyor. İlerde satarken de bir sıkıntı olmaz. Bakımını zamanında yaptırmış mısınız yaptırmışsınız.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Orjinal parçaları netten alıp sanayide değiştirmek daha mantıklı. Servise iki katı verilmez. Hayırlı günler.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlara katılıyorum...Bende orjinal parçaları alıp tanıdığınız ustaya yaptırmanızı öneririm...Birde Speedy ve bosch servisleri var onlardanda fiyat alabilirsiniz..Genelde orjinal parça kullanırlar..

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

haydarbaldok

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlara katılıyorum...Bende orjinal parçaları alıp tanıdığınız ustaya yaptırmanızı öneririm...Birde Speedy ve bosch servisleri var onlardanda fiyat alabilirsiniz..Genelde orjinal parça kullanırlar..
Cemil bey merhaba, iki firmayada sordum. Bosch 700tl, speedy 650 tl fiyat çıkarttılar.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
50 lira fark..Tercih sizin tabiki..Hangisini tercih ederseniz edin fark etmez...Sanırm ben speedy i tercih ederdim...Sebebide şu;speedyde isterseniz izleyebiliyorsunuz parçaların değişim sürecini..Ve takılan parçaları görebiliyorsunuz...Bosch ta göremiyorsun..En azından benim gittiğim servisler böyleydi...Ben izlemeyi sevdiğim için(birşeylerde kapıyoruz)bu tip yerleri tercih ediyorum...

• Beğen
Tepkiler: Murat

haydarbaldok

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 lira fark..Tercih sizin tabiki..Hangisini tercih ederseniz edin fark etmez...Sanırm ben speedy i tercih ederdim...Sebebide şu;speedyde isterseniz izleyebiliyorsunuz parçaların değişim sürecini..Ve takılan parçaları görebiliyorsunuz...Bosch ta göremiyorsun..En azından benim gittiğim servisler böyleydi...Ben izlemeyi sevdiğim için(birşeylerde kapıyoruz)bu tip yerleri tercih ediyorum...
Cemil bey merhaba, bugun bakimi yaptirdim. Filterleri mann filtre 100tl yağı motul yag 210tl alıp sanayide degistirdim. İscilik 100tl

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cemil bey merhaba, bugun bakimi yaptirdim. Filterleri mann filtre 100tl yağı motul yag 210tl alıp sanayide degistirdim. İscilik 100tl
Merhaba Fatih bey,Hayırlı olsun...Önemli olan bu değişimlerin kafanıza yatması..Yoksa o firma bu firma şu servis bu servis olmuş çokta önemli değil(işlerini düzgün yapıyorlarsa tabi :) )...

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben gerekli malzemeleri alıp Bosch servisi veya Otopratikte yaptırıyorum, sadece işçilik veriyorum.En azından kullanılan malzemeden emin oluyorsunuz, ve araç başında beklemenizde sakınca olmuyor,