40 lık tankı 32 lik ile değiştirsem ne kadar alan kazanırım?

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi bu değişimi yapsak yer tasarruf sağlar mıyız?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptığın ile belki ayakkabı kutusu kadar yer kazanirsin ama o masrafa değmez

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tahminim bu işin yasal masrafı 500 TL'yi buluyor. Durduk yere bu bedeli ödemek mi daha mantıklı yoksa bagajda kazanılacak yer mi önemli?
Ben de bagajdaki depoyu simit depo olanı ile (araç SW) değiştirmeyi düşündüm ama şimdilik bir daha ki muayeneye kadar vazgeçtim. Muayene tarihi veya depo değişim tarihi yaklaştığında konuyu tekrar değerlendirmekte fayda var derim.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahminim bu işin yasal masrafı 500 TL'yi buluyor. Durduk yere bu bedeli ödemek mi daha mantıklı yoksa bagajda kazanılacak yer mi önemli?
Ben de bagajdaki depoyu simit depo olanı ile (araç SW) değiştirmeyi düşündüm ama şimdilik bir daha ki muayeneye kadar vazgeçtim. Muayene tarihi veya depo değişim tarihi yaklaştığında konuyu tekrar değerlendirmekte fayda var derim.

Savaş abi,
Geçen hafta yeni aracımın muayenesi vardı. Araçta 45 lik simit depo mevcuttu ama ne hikmetse max 27 litre alıyordu. Gazcı arkadaşım, ne yaparsak yapalım 2 dolumda tekrar bu duruma düşer dedi. 150 km yi geçince gözüm LPg istasyonu arıyordu.
Hazır muayene gelmişken gittim 60 lık silindir depo aldım. Depo ağzını da plakanın altına yaptırdım. Projesi falan 350 TL tuttu.
26 TL sızdırmazlık raporuna verdim. Muayene de zaten zamanı gelmişti 191 TL tuttu...
Şu an için acayip memnunum.. 80/90 TL lik gaz alıyor ve 400 km civarı gidiyor.
Benim istetme bagajda olduğundan simit deponun bir avantajı kalmıyordu.
Benim gibi isen kesinlikle simit depoya geçme. ince 40-45 likler var, onlardan alıp yanlamasına yaptır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi,
Geçen hafta yeni aracımın muayenesi vardı. Araçta 45 lik simit depo mevcuttu ama ne hikmetse max 27 litre alıyordu. Gazcı arkadaşım, ne yaparsak yapalım 2 dolumda tekrar bu duruma düşer dedi. 150 km yi geçince gözüm LPg istasyonu arıyordu.
Hazır muayene gelmişken gittim 60 lık silindir depo aldım. Depo ağzını da plakanın altına yaptırdım. Projesi falan 350 TL tuttu.
26 TL sızdırmazlık raporuna verdim. Muayene de zaten zamanı gelmişti 191 TL tuttu...
Şu an için acayip memnunum.. 80/90 TL lik gaz alıyor ve 400 km civarı gidiyor.
Benim istetme bagajda olduğundan simit deponun bir avantajı kalmıyordu.
Benim gibi isen kesinlikle simit depoya geçme. ince 40-45 likler var, onlardan alıp yanlamasına yaptır.

Şu an aracımda 45 lik depo var, dediğin gibi en fazla 28-29 litre gaz alıyor, full depo ile şehiriçinde 270-280 km yol yapıyorum. Sistemden bir şikayetim yok, ama araç SW olduğu için seyahatlerde uzun veya geniş eşyalar sıkıntı yaratıyor. Ben aracı daha çok memleket yollarında kullanıyorum, evde ihtiyaç duymadığımız fazla eşyaları memlekete götürüyorum, bir de bağ evi onarımlarında gerekli oluyor diye yanıma bol miktarda alet edavat alıyorum. O nedenle benim için geniş ve uzun bagaj önemli. LPG tüpü yolcu koltuğunun arkasına denk geldiği için zemine uzun eşya koyamıyorum. Sürücü koltuğunun arka hizasına koyma şansım da yok (stepnenin kapağının üzerine denk geliyor), o nedenle simit depo düşünüyorum, normal zamanlarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda 50 litrelik simit depo var. Yaklaşık 44 litre gaz alıyor. Şehir içi 450 km şehir dışı 540 km yol gidiyor. Gayet Memnunum.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplar için. Anlaşılan hiç bir işe yaramayacak değişim :)