4.Yıl Bakımı

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PBlMZO.png

En son böyle bir liste yaptım.

Filtrelerde orijinal tercih ettiğim için fiyat biraz yüksek ama filtrede orijinal iyidir sanırım..:D

Polen ve yağ filtresini bosch marka hava filtresini de mette marka alsam filtrelerden 50TL kar edebilirim ama araba için ne derece iyi olur şaibeli..:D

Sen bilirsin ne diyim ben olsam kontrol ettrip temizler idim. Sana bi önerim forumda ki bi çok arkadas motul 8100 Clean fe 5-30 à geçti belki benim tavsiyem belki kendi araştırmaları sonucunda .Buranın sponsoru opel garajda bakım yaptrmstm hacı usta kaliteli hatta araç için fazla olduğunu söylemişti :) sesi kesiyor mu dersen yazın cit yok ama hava soğudu mu hafif geliyor araç ısınınca gene yok bunu da onleyemzsn çünkü triger zinciri var araçlarımizda. Bu yağda dexos2 onaylıdır. Kullandıktn sonra Rolanti anlık tüketim 0.4 gösteriyor. Karar senin umarım yardimci olmuşumdur. Dip not :eek:rjinal filitre herzaman iyidir

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen bilirsin ne diyim ben olsam kontrol ettrip temizler idim. Sana bi önerim forumda ki bi çok arkadas motul 8100 Clean fe 5-30 à geçti belki benim tavsiyem belki kendi araştırmaları sonucunda .Buranın sponsoru opel garajda bakım yaptrmstm hacı usta kaliteli hatta araç için fazla olduğunu söylemişti :) sesi kesiyor mu dersen yazın cit yok ama hava soğudu mu hafif geliyor araç ısınınca gene yok bunu da onleyemzsn çünkü triger zinciri var araçlarımizda. Bu yağda dexos2 onaylıdır. Kullandıktn sonra Rolanti anlık tüketim 0.4 gösteriyor. Karar senin umarım yardimci olmuşumdur. Dip not :eek:rjinal filitre herzaman iyidir

Bahsettiğin yağ için;

http://www.hepsiburada.com/motul-81...seat-mercedes-benz-ve-bmw-3390a-pm-otctn3390a

Bu fiyat doğru mu? Doğruysa ben bu parayı verirsem bu yağı en az 30 bin km kullanmam lazım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon benim hatam. Hepsiburada daki X-Clean+ mış. Ben şu X-Clean fe yi araştırıyım biraz. Onun fiyatı uygun gibi.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok fazla araştırmadım. Dexos2 onayı varmış yağın. n11 de ürünü 103 TL ye buldum. 11 TL'lik indirim kuponu verdiler yeni üye olduğum için. Ürünü 92 TL ye aldım. Üretim tarihi 03.06.2015 miş.

Stokta kalan son 5 ürün müş. O yüzden biraz hızlı karar verip aldım ürünü..:D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok fazla araştırmadım. Dexos2 onayı varmış yağın. n11 de ürünü 103 TL ye buldum. 11 TL'lik indirim kuponu verdiler yeni üye olduğum için. Ürünü 92 TL ye aldım. Üretim tarihi 03.06.2015 miş.

Stokta kalan son 5 ürün müş. O yüzden biraz hızlı karar verip aldım ürünü..:D

Hayirlisi olsun Doğru almışsnz en iyi fiyat n11 de orda ki yorumları okumussaniz çoğu kişi hem fikir.Firma mobil 1 Castrol kadar reklam yapmıyor. Fransız ürünü 160 yildir sektorde başlarda yarış motorsikletltri için zincir yağı ve motor yağı üretmiş ler hatta bi ürünü var 300 v diye hatırlıyorum o yağı araca koyuyorlar dayno teste 10hp bi artış gosteriyor.Onuda araştırdım 2 litresi 180 mi neydi tabi bu yarış aracları nascar için :) Almadan önce çok araştırdım artık bu yağdan başkasını kullanmam ben :)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalım yağ siparişi verdim. Şimdi geri kalanları halletmem lazım.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi baktım da bakim seti maşallah onuda ayrı al derim
Yağ filitren gm olsun gerisini sradan alabilirsin ben 3 filtreyi 45 tl mi ne almıştım gm yağ filtresini 24 tl di sadece

Bende şuan onları araştırıyorum..:D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yağı alsam arabaya katmam kızartma yapar yanık olan kısmınıda içerim :D

Gerçi ben zeytinyağını dahi kullanamazken bu yağı içecek ağızda yok bende o ayrı mesele :)

bu yağ surtunmeyi sıfıra mı indiriyormuş :)
Arabanız supercar falan sanırım :)

Gerek yok abim bu tarz şeylere gidin alın 30-50 liralık yağ hepsi ama hepsi aynı görevi yapıyor işte :)
Staj yaptıgım yerde tatanın motoruna mazot koyup geziyorlardı araba 200bin km yi devirmişti :D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yağı alsam arabaya katmam kızartma yapar yanık olan kısmınıda içerim :D

Gerçi ben zeytinyağını dahi kullanamazken bu yağı içecek ağızda yok bende o ayrı mesele :)

bu yağ surtunmeyi sıfıra mı indiriyormuş :)
Arabanız supercar falan sanırım :)

Gerek yok abim bu tarz şeylere gidin alın 30-50 liralık yağ hepsi ama hepsi aynı görevi yapıyor işte :)
Staj yaptıgım yerde tatanın motoruna mazot koyup geziyorlardı araba 200bin km yi devirmişti :D

Sende ki rahatlık bende olsa varya yeminle yağ yerine sulandırılmış vazelin koyarım be..:D

Şaka bir yana haklı olabilirsiniz ama işte gönül el vermiyor. Neyse önceki alacağım yağa göre bu aldığım yağ 28 TL daha pahalıya geldi ama en azından içim rahat. Belki sizin dediğiniz gibi ikisi de bire bir aynı işi görüyordur..:D