4 fren kaliperimde deyişti

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün serviste 4 fren kaliperimde garanti kapsamından yenisi ile deyişti.video ekliyorum gece çektim ama belli olur kaliperler baya bi parlıyor ben yeniyim diye bağırıyor.sadece ikisini çekebildim.kaliper deyişiminden sonra frenlerim bariz sertleşti ve hisli oldu.
http://youtu.be/HXntynGoQb8

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 4 fren kaliperimde deyişti

Değiştirme nedeni nedir? video da bir açıklama beklemiştim :D

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de merak ettim. Ses mi acaba? şayet öyleyse o yetkili servis çağ atlamış, umarım profil bilgisinde olduğu gibi Malatya'da gerçekleşmiştir olay  evil_Daemon

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun. değişme sebebini söylerseniz bize de yardımcı olmuş olursunuz. sesten dolayımı değişim yapıldı?

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Değiştirme nedeni nedir? video da bir açıklama beklemiştim :D
pardon geçen başka bi konuda bahsi geçmişti ondan olsa gerek.arka sağ tekerden lokurtu sesi geliyordu servise gittim sağ kaliperin deyişeceğini söylediler bugün müsait oldum servise arabayı bıraktım akşam gittiğimde 4 nü de yenisi ile deyiştirdiklerini söylediler zaten gözle muayene yaptım haklılardı 4 üde yeni idi.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Ben de merak ettim. Ses mi acaba? şayet öyleyse o yetkili servis çağ atlamış, umarım profil bilgisinde olduğu gibi Malatya'da gerçekleşmiştir olay  evil_Daemon
yani malatyada kavuklarda yapıldı zaten ben arka sağdan ses geldiğini söyledim baktılar haklısınız parçayı isteyelim müsait olunca gelin takarız dediler.bugün gittim 4 ünüde deyiştiklerini görünce hayret ettim açıkçası.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ökandemir link' Alıntı:
hayırlı olsun. değişme sebebini söylerseniz bize de yardımcı olmuş olursunuz. sesten dolayımı değişim yapıldı?
evet ses yapıyordu.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı lokurtu bendede var ama değişitirincede sorun devam edecek mi acaba

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
aynı lokurtu bendede var ama değişitirincede sorun devam edecek mi acaba
Dün bi 10 km falan kullandım ses falan gelmiyordu ilerleyen günlerde tekrardan gelmeye başlarmı bilmem.

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaliperlerdelki lokurtunun sebebi kaliperin kendisiyle alakalı birşey değil.Kaliperlerin sabit kalmasını sağlayan 2 şer adet vidalı pim bulunuyor.Toplamda 8 adet pim 4 kaliper için.Bu pimlerin uç kısımlarında yaklaşık 2 -3 cm gibi bir conta bulunmakta sesi engellemesi ve boşluğu alması için.Orjinal olan bu parçalar yetersiz kalıyor.Bunları söktürüp alt ve üst sıralarını karıştırmadan tornacıda her bir pime 2 adet daha kanal açtırıp oring takmak yeterli oluyor.Toplam maliyeti 30 lira gibi birşey tutar en fazla.Daha sonra gresleyip yerine oturttuğunuzda ve elinizle kaliperi salladığınızda boşluk olmadığını ve sesi kestiğini fark edeceksiniz. 10.000 km için kaliper değişimi bence para almak için yapılan birşey benim aracım 31000 de kaliperlere dokunmadım henüz sadece pimlere kanal açtırıp oring geçirdim ve yerine taktım.Şu an ses seda yok.