35.000 Kmde Trigger Kayışı Neden Kopar?

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Arkadaşım 115.000 binde triger kayışını bir özel serviste değiştirtmişti.2 gün önce trigger kayışı koptu araba şu anda 150.000 de ve 1 yıl oldu.Bu özel servisi siteden arkadaşlar önermişlerdi iyilerdi ama 2-3 ay önce kapattılar. Gidipte soramadık kimse yok.Şimdi nasıl yaptıracağız diye bakıyoruz .
Araç: Vectra 1.6 comfort 2001

Sizce neden 35.000 de koper sebebi nedir?İş işten geçsede kullanıcımı yoksa takılan yermi suçludur?:cry:

Triger seti orjinali ile değiştirilmiş ve de değiştirilmiş olduğuna eminiz. Arkadaşım başında durmuştu. Tabi kullanılmamış olduğunu varsayıyoruz.

Yaptırmak için sorduğumuz ustalar değiştirilmemiştir diyorlar. Kafamız karıştı ama, Yorumlarınız nedir ustalar?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
5 yıl veya 60000 km garanti kapsamında yetkili serviste değişti ise tabi.. 35000 de neden kopar? bi ihtimal devirdaim pompası ve V kayışı problemi Trigeri zorlamış ve koparmış olabilir.. diğer bi ihtimal de kayış gergisini iyi ayarlayamadıkları için gereğinden fazla gerilmiş ve kopmuş olabilir.. servis hatası olur bu da.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Bu tip baskı balata tirger vs.. ağır bakımları her zaman yetkili serviste yaptıracaksın nedenide ben opeldeyken ön diskleri değiştim arka kampanalarıda orjnal parça ile 1 ay sonra araba frene basarken vurrr diye bir ses atıyordu takan yere gittim normal dedi adam bana yüzüme baka baka yalan söyledi zaten 10 gün sonra falan arka kampana mekanızması dağıldı yanlış takıldığından yetkili servise götürdüm hemen adam sürdü bu ön balatalardan gelen ses normal değil dedi değişti hepsini mükemmel oldu frenlerim o günden sonra, yetkili servis garantide de hiç sorun çıkmıyor en küçük şikayette değişiyorlar birde işini düzğün yapan özel servislere diyeceğim hiç bişey yok onları tenzih ederim ama bulmakda zor şükür şimdiki aracımda tiriger yok zincir var oda 300.000 de değişiyor :D sanırım senin trigerde belkide çok sıkı tututlar gereginden çabuk tahribe uğradı veya 2. el taktılar yoksa niye kopsunki

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapak sökuldumu devırdaım saglammı ? devırdaım boşluk yapmıssa kayıs cıkar.
cıkması ıcın bayagıbı ses yapar hanı.
bence incelenerek sökulmelı hersey acıga cıkar. kayıs dengesız calısmısaa uzerındekı yazılardan kayısın yapısından hata ortaya cıkar tıpkı otopsi gibi

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam üstü bir yer bulmuş arkadaş oraya bırakmış. Bakalım yapsınlar bir bişeyler söylerler bize sanırım bende yazarım en kısa zamanda.