30000 Bakım Öneriler

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30000 Bakım Öneriler

tunasi link' Alıntı:
En başta sormuştum bujiler değişiyor mu diye ama aracım dizel olduğu için bujilerinin ancak arıza yaparsa değişeceğini söyledi servis yetkilisi. Benzinli araçlarda buji değişikliği yapılır 30.000'de dedi.
Periyodik bakım masrafları şöyle;

*Polen Filtresi Karbonlu : 75,63 TL
*Hava Filtresi : 49,56 TL
*Yağ Filtresi : 57,90 TL
*Mazot Filtresi : 87,71 TL
*Motor Yağı 5/30 Shell Helix 4 Litre : 120 TL
*Tapa Oringi : 2,13 TL
*ևevko Kimyasal Filtre Bertaraf Bedeli + Sarf Malzeme : 8,47 TL
*Inspection After İşçilik : 173 TL

+ KDV

֖zet; Haşırt madd

Merak ettiğim ve özellikle siz Opel kullanıcılarına sormak istediğim şey;
Söz gelimi parçaları orjinal değil de yan sanayinin iyi denecek ürünlerinden kendim alsam ve sanayide taktırsam çok mu zarar ederim?
֖rneğin hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi GM olmasa da BOSCH olsa n'olur? Veya balatalar GM olmasa da TRW olsa n'olur? Aracıma zarar mı veririm?
Ucuz etin yahnisi yenir mi yenmez mi?

Pardon dizeldeki buji durumundan haberim yoktu, bujisiz tarife gerçekten söylediğiniz gibi haşırt tarifeymiş.

Ben aracı aldığım zaman Bosch car serviste silecek taktırmıştım, bahsettiğim servis İstanbul terazidere Mercedes mengerler servisi ile yan yana ve sahipleri aynı. O zaman bana 30.000bakım için Opel den minimum %50 ucuz olacağını söylemişlerdi, insana güven veriyorlardı ve ilgi alakaları çok iyiydi ancak Bu süreçten sonra bu durumdan habersiz Tarık bey önce disklerimi garantiden değişti, ön göğüsten gelen sesleri çözdü, kapı ayarlarını yaptı ve her seferinde aracımı tertemiz teslim etti bunların hepsini garanti kapsamında bedelsiz yaptı. Servis zamanı geldiğinde kendisinden fiyat aldım diğer servislerden aşağıda ancak özelden de yukarıda fiyat verdi, garanti bitmeden son bakım olduğu için bakımı Odak ta Tarık bey e  yaptırdım sağolsun aklıma gelmeyen noktaları dahi kontrol etti. Sonuç olarak özele göre makul bir fark verilerek yetkili serviste bakım yapılması taraftarıyım ama fark iki katına çıkıyorsa ve garanti söz konusu değilse tabiki güvenilir özel servisler tercih edilmeli

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Pardon dizeldeki buji durumundan haberim yoktu, bujisiz tarife gerçekten söylediğiniz gibi haşırt tarifeymiş.

Ben aracı aldığım zaman Bosch car serviste silecek taktırmıştım, bahsettiğim servis İstanbul terazidere Mercedes mengerler servisi ile yan yana ve sahipleri aynı. O zaman bana 30.000bakım için Opel den minimum %50 ucuz olacağını söylemişlerdi, insana güven veriyorlardı ve ilgi alakaları çok iyiydi ancak Bu süreçten sonra bu durumdan habersiz Tarık bey önce disklerimi garantiden değişti, ön göğüsten gelen sesleri çözdü, kapı ayarlarını yaptı ve her seferinde aracımı tertemiz teslim etti bunların hepsini garanti kapsamında bedelsiz yaptı. Servis zamanı geldiğinde kendisinden fiyat aldım diğer servislerden aşağıda ancak özelden de yukarıda fiyat verdi, garanti bitmeden son bakım olduğu için bakımı Odak ta Tarık bey e  yaptırdım sağolsun aklıma gelmeyen noktaları dahi kontrol etti. Sonuç olarak özele göre makul bir fark verilerek yetkili serviste bakım yapılması taraftarıyım ama fark iki katına çıkıyorsa ve garanti söz konusu değilse tabiki güvenilir özel servisler tercih edilmeli
siz şanslısınız, bizim Ankara‘da Tarık bey gibi bir servisimiz yok, Eylül‘de 30.000 bakımı yapılacak ne yapacağımı bilmiyorum.sanırım iyi bir özel servis bulacağım.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ac@d link' Alıntı:
siz şanslısınız, bizim Ankara‘da Tarık bey gibi bir servisimiz yok, Eylül‘de 30.000 bakımı yapılacak ne yapacağımı bilmiyorum.sanırım iyi bir özel servis bulacağım.

Eger garanti durumu yoksa bircok arkadas opelgm den parcalari alip guvendikleri ustalarina bakim yaptiriyorlar. Bende bu yontemi oneririm, bakim icin gerekli parcalar mutlaka paylasilmisdir,  bulamazsanizda eminim bakimda kullanilmasi gereken parcalari bildirecek arkadaslar forumda mevcuttur.

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Eger garanti durumu yoksa bircok arkadas opelgm den parcalari alip guvendikleri ustalarina bakim yaptiriyorlar. Bende bu yontemi oneririm, bakim icin gerekli parcalar mutlaka paylasilmisdir,  bulamazsanizda eminim bakimda kullanilmasi gereken parcalari bildirecek arkadaslar forumda mevcuttur.
garantisi ay sonunda doluyor, muhtemelen dediğiniz gibi olacak, yetkili servislere bile bile kazıklanmanın anlamı yok.

tunasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler arkadaşlar.
Bi dahaki sefere ya bir Tarık Bey bulacağım ya özel servis deneyeceğim ya da parçaları kendim alıp sanayide işin ehli bir ustaya işlemleri yaptıracağım. 047shakee

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecen gün arkadas yetkili serviste benzinli 1.6 aracını bakıma koydu size fiyatları göterem

30.000 bakım :115
motor temizleme :50,85
buji :55,72
polen filtrsi :75,63
yağ filt :26,63
hava filt :43,65
motor yağı :137,5
temizleme spreyi :7,45
cam suyu :4,3

YSF1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı 2012 Temmuz da alırken garantiyi 4 yıla uzatmıştım, şimdi 30.000/2.yıl bakımı geldi hatta Temmuz'da gecti sorun olur mu arac 8.000 km de. Keşke garantiyi uzatmasaydım özel serviste yarı fiyatına hatta daha aşağısına yaptırırdım. Dışarda yaptırsam uzattığım garanti bozulur sanırım.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

YSF link' Alıntı:
Ben aracı 2012 Temmuz da alırken garantiyi  4 yıla uzatmıştım, şimdi 30.000/2.yıl bakımı geldi hatta Temmuz'da gecti sorun olur mu arac 8.000 km de. Keşke garantiyi uzatmasaydım özel serviste yarı fiyatına hatta daha aşağısına yaptırırdım. Dışarda yaptırsam uzattığım garanti bozulur sanırım.

Tabiki bozulur, araca dışarıda dokundurdugnz an herhangi bir sorunda sorumluluk almazlar

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

YSF link' Alıntı:
Ben aracı 2012 Temmuz da alırken garantiyi  4 yıla uzatmıştım, şimdi 30.000/2.yıl bakımı geldi hatta Temmuz'da gecti sorun olur mu arac 8.000 km de. Keşke garantiyi uzatmasaydım özel serviste yarı fiyatına hatta daha aşağısına yaptırırdım. Dışarda yaptırsam uzattığım garanti bozulur sanırım.
Bozulur. İnternetteki şikayet sitelerinde bir vatandaşımız 2 yıl uzatmış 750 TL verip. Daha sonra gidip LPG taktırmış. Haliyle servis garantiniz bozuldu diyince parasını geri istemiş servis parayı vermeyince şikayet sitesine yazmış :)) Bence bu konuda servis haklı.

YSF1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mucahitduran link' Alıntı:
Bozulur. İnternetteki şikayet sitelerinde bir vatandaşımız 2 yıl uzatmış 750 TL verip. Daha sonra gidip LPG taktırmış. Haliyle servis garantiniz bozuldu diyince parasını geri istemiş servis parayı vermeyince şikayet sitesine yazmış :)) Bence bu konuda servis haklı.
LPG yi servis taktı garantiyi bozmadan o açıdan sıkıntı yok ama bu bakım ücretleri soygunculuk resmen.