30.000 km bakımını geciktirirsem problem olur mu?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar hayırlı ramazanlar...
aracım suan 2700 km yaklastı bayramdan sonra tatile cıkacagım ve yakasık 4000 km yol yapmayı dusunuyorum dodugumde buyuk ihtimalle arac 32000 km de olur
sorum su acaba arac adına bi problem olur mu?
servis icin problem yasamam cunku garantim kasımda bitio
Avp daki araclar 30.000 km de bakımları olurken bizde 15.000 km lerde
ne diyorsunuz gitmeden mi bakıma alayım yoksa gidip geldikten sonra mı?

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 30.000 km bakımını geciktirirsem problem olur mu?

Bukadar uzun yol yapacaksaniz bence kesinlikle bakimi yaptirin, en basit olarak klima performansi bile degicektir.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence sıkıntı olmaz ancak motor yağını değiştirmenizi öneririm. insanda kan neyse motorda da yağ o çünkü...

cgr_ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Uzun yol oncesi bakim - rot balans ve diger kontroller bence onemlidir, ben de 29600 de yaptirdim kafam rahat olsun uzun yol yapacagim diye. Bence yaptirmaktan zarar gelmez.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cgr_ank link' Alıntı:
Uzun yol oncesi bakim - rot balans ve diger kontroller bence onemlidir, ben de 29600 de yaptirdim kafam rahat olsun uzun yol yapacagim diye. Bence yaptirmaktan zarar gelmez.

bence bunu yaptırın bir sonraki bakımda önemli çünkü 45bin bakımı.. işyerimin önünde arkadaşımın v kayışı koptu.. daha doğrusu evde kopmuş kopuk bir şekilde işyerine gelmiş akü lambası falan yana yana gelmiş.. Ne olduğunu arabayı stop edince bir daha çalışmamasından anladık :) V kayışı yoktu ve allahtan triger zincirliydi.. accent era dizel araç...

Bakım önemli hele ki uzun yolda..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bakımsız çıkmayın derim. Sn. OGOKTAS'ın da dediği gibi klima kalitesi bile değecektir yani... :)

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya inanin serviste siz suraya da bakın bunuda kontrol edin demeyene kadar o servis giris kaydına eklemediyseniz bos...
cunku servisteki elemanlar hayatarından bıkms bisekilde proglanmıs bilgisayar gbiler alıo kagıdı 30.000 bakımımı yag bujı polen hava yag filtesi vs kalıplasmıs kıtapta yazanları uyguluyorlar
zaten o yagın sevyesiini hidrolik seviyesini balataların durumuna bende bakabilom geriye ne kaldı? aracım saga cekmıo direksion titemio demek rot balansa da geek yok
klimaya gelelim polenimi gecen ay 2300 km bi uzun yolum oldu cıkmadan servise goturup hava ve poleene bakın demistim hava filt hava ile temizlettim ama poleni degisdm 90 tl ye lifte de kaldırmıstım bisi yokktu ins da olmaz
geriye nekaldı_?
bana sadece 3 bin fazladan km yaparsam yagın sıkıntısı olur mu?
o yag almanyada da ingiltredede kullanılanyag gm marka yag neden bize 15.000 de onlardaa 30.000 ???
bence bu servislerin politikası

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

M1kemal link' Alıntı:

Mustafa Hocam yağınızı kontrol edin, yağ özelliğini kaybetmemiş, hala iyi duruyorsa kullanın. Çok bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum :) Ama servis huysuzluk yapar mı, 30.000 yerine 32.000'de geldiniz garanti dışı kaldı mı der mi bilemiyorum :))

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Mustafa Hocam yağınızı kontrol edin, yağ özelliğini kaybetmemiş, hala iyi duruyorsa kullanın. Çok bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum :) Ama servis huysuzluk yapar mı, 30.000 yerine 32.000'de geldiniz garanti dışı kaldı mı der mi bilemiyorum :))

Mücahit merhaba, benim aracımda 8300 Km oldu,senesini temmuz ayının sonunda dolduruyor.Arife günü yola çıkacağım.Yola çıkmadan önce yıllık bakımını yaptırıp öyle çıkayım dedim,fakat servise gittiğimde yağına suyuna bakıp daha araba 8000 Km'de git gel bakıma öyle alalım dediler.Ben de Eylül ayının başlarında döneceğimi,senesi geçti diye bir aksilik olurmu diye sorduğumda, 2 ay geçse bile bir şey olmaz gelince bakımını yaparız daha iyi olur dediler.Servisin dediğine ,uymakla iyimi yaptım kötümü yaptım bilemiyorum.Sen ne dersin...