2016 Opel Astra ilk kez görüntülendi.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 2016 Opel Astra ilk kez görüntülendi.

Bağımsız süspansiyon her koşulda yol tutuş ve konfor olarak daha üstün. Yol tutuşunda tabiki herşey bağımsız süspansiyon değil. Astra j sert ayarları ve ağırlık dengesiyle sınıfında en iyi yol tutuşa sahip. Golf 7 ile tedirgin eden virajlarda astra çok rahat. Tabi bu durum bize düşük konfor olarak geri yansıyor. Golf yumuşak süspansiyonları ile çok daha konforlu, bunu en çok arkadaki yolcular anlıyor. Eşim astra j'nin arkasında yolculuk ederken çok ciddi rahatsız oluyor. Golfle arasında ciddi bir konfor farkı mevcut. Ayrıca yüksek hızlarda tek lastik altında kalan tümsekler arka dengeyi golfe göre daha fazla bozuyor. Tabiki bunlar tercih meselesi ben sert astranın yoldaki tepkilerini daha çok seviyorum. Golf konforlu ama bir o kadar zevksiz sürüş dinamiklerine sahip.

Yeni astra umarım tasarımda radikal değişiklikler gelmez. Küçük makyajsal dokunuşlar yeter. Asıl üzerinde durulması gereken ağırlığın azaltılması ve iç mekanda teknolojik oyuncakların sayısının artırılması. 1.6 sidi motorla gelirse tadından yenmez. isnsignia'da bile ciddi düşük tüketime sahip bu canavar motor astrada nefis bir zevk verecektir.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence kasanın dışında belirgin bir degişiklik olmayacak. asıl degişiklik aracın icinde olacak. cunku insigniada ortaya cıkan dokunmatik sistemler astraya yansıyacak. ayrıca afl yerine led sistem getirilecek. aynaların kapıya alınması sanırım saga sola dönerken ortaya cıkan görüş kısıtlılıgını biraz azaltması amacıyla ortaya cıkmış gibi duruyor . hayırlısı artık .ama astra j ile kazanılan başarı bu kasada olmaz  diye düşünüyorum. asıl ben aracın icini merak ediyorum.

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
bence kasanın dışında belirgin bir degişiklik olmayacak. asıl degişiklik aracın icinde olacak. cunku insigniada ortaya cıkan dokunmatik sistemler astraya yansıyacak. ayrıca afl yerine led sistem getirilecek. aynaların kapıya alınması sanırım saga sola dönerken ortaya cıkan görüş kısıtlılıgını biraz azaltması amacıyla ortaya cıkmış gibi duruyor . hayırlısı artık .ama astra j ile kazanılan başarı bu kasada olmaz  diye düşünüyorum. asıl ben aracın icini merak ediyorum.

İçinin Insignia'nın çok benzeri olacağını düşünüyorum. Beklenti de bu.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence tipini yapıcaklarına ağırlığını 1300 kg ye çekmeleri lazım maksimum. Sonra tiple oynasınlar. Yoksa üstüne ne motor koyarsan koy hantal kalıcak araç. Ancak görünen o ki ağırlığında ciddi bir değişiklik olmayacak.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bence tipini yapıcaklarına ağırlığını 1300 kg ye çekmeleri lazım maksimum. Sonra tiple oynasınlar. Yoksa üstüne ne motor koyarsan koy hantal kalıcak araç. Ancak görünen o ki ağırlığında ciddi bir değişiklik olmayacak.
Etme ! Astralar ağır abi araçlar, ödün vermek yok ağırlıktan  general_Shame_on_you

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şAHİN K'yı tanısalar Astra K yı çıkartırlarmıydı acep  ::)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O simdi asker link' Alıntı:
şAHİN K'yı tanısalar Astra K yı çıkartırlarmıydı acep  ::)

Faruk K yı unutmayalım :D

faruk-k_101404.jpg

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Hafif yaparlarsa bagaja taş doldururuz Harun Hocam :)
Taş, kaya, beton, çimento ne bulursak doldurmalıyız, astra dedin mi ağır bişi olmalı  011zaa

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kamuflajlı astranın ilk videosu,
Haber sitesine göre fotoğrafı çekenler iki test aracının da seslerini çok dikkatli bir biçimde dinlemiş ve 1.0 SIDI veya 1.6 dize oldukları kararına varmışlar(tabi tartışılır)

Videoda dikkat çekenler, cam tavana benzer bir yapı gördüm tavanda (inş ;D),daha önce sunrooflu olan araçta görülmüştü,belki opsiyon olarak seçilebilecek,ön led sinyaller(biraz küçükler belki led gibi yanıyolardı),ön tamponda yukarı konumladırılmış sis farları,önde amblemin hemen yanındaki öndeki trafiği takip ettiğini düşündüğüm sensör.
http://youtu.be/hxQRa00Tl3Y