2016 edition plus arka kapı hoparlörü tesisat

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar yeni astra j edition plus aldım ancak arka kapılarda hoparlör yok.hoparlör aldım arka kapılarda tesisat var diye okudum forumdan ama tesisat çıkmadı arka kapının içine baktım her yerine ama yok. hazır hoparlörü almışken bu hoparlör işini önkapı döşemelerini sökmeden nasıl halledebilirim ?

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Ynt: 2016 edition plus arka kapı hoparlörü tesisat

Hatırladığım kadarıyla kapı direklerinin  orada tesisat var ve arka kapıya kablo çekiliyor.

Hopörlör ile kapı arasına kasnak koydurmayı unutmayın yoksa verim alamazsınız

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

bugün orta direk döşemelerini söktük ama orada kapılara giden tesisat var ve hangi kablo olduğunu bilemedik.yeşil ve yeşil siyah kabloyu soyup hoparlörü bağlayıp denedik ama herhangi bir ses alamadık hoparlörlerden

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net

Aşağıdaki link size fikir giderecektir

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9522.0

Ben dikkat etmedim hiç CD300 ayarlarında ön ve arka hoparlör açıp kapatma diye bir ayar varmı.

vg37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 2016 edition plus arka kapı hoparlörü tesisat

Arkadaşlar konu tam açıklanmadan yorumlar kesilmiş. Bir kaç tane sorum var burdan sorayım bari.
1- Edition modellerde arka kapılara hoparlör takan taktıran var mı? Anlaşılır bi açıklama lütfen.
2- Necvox marka navigasyon takılınca radyo istasyonu bulmakta zorlanıyor demişler, benim aracımda da radyo çekmiyor bu problem nasıl giderildi?
3- Der idireksiyon simidi uygulaması yapan ya da duyan var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkür ederim.

Eraycan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kendim söktüm bimeksten aldığım sony 17 leri monte ettim ama size tavsiyem 16 lık alın. Benim araçta kablolar arka tarafa geliyor hoporlorun oldugu yerde elinizi soktugunuzda soketi sabitlenmiş bir vaziyette duruyordu. İki tanede plastik kasnak almıştım tamam dedim işim çok kolay oldu deneme amaçlı kabloları bağladım olmadı ters taktım heralde dedim bir daha bağladım yine olmadı kablolar geliyor lakin teyip tarafından bağlanmamış. Bende ön kapıyı söktüm hoporlore gelen kabloların rengine baktım daha sonra debriyaj pedalının altındaki kapıya yakın olan yerde kablo demetlerinin olduğu büyük soketten on hoporlere gelen kablolara kablo birleştirme klemensiyle ek yaptım ordan arka kapılara giden ama bağlantısı olmayan kabloya birleştirdim ve mutlu son. Aynı işlemi diğer kapı için yapmadım ön kapının menteşesindeki soketi çözdüm deneme yanılmayla küçük bir hoporlorle kabloları buldum  diğer kapıya giden kablolara bağladım ve sonuç güzel oldu. Bizim araçlarda ön arka ayar yok ama teybin arkasındaki bağlantıları değiştirerek sol sağ ayarını ön arka olarak kullanabilirsiniz. Benim gibi çok merakınız yoksa araba yansada ben yapacağım demezseniz 30 liraya yapıyorlar.

derhaan' Alıntı:
bugün orta direk döşemelerini söktük ama orada kapılara giden tesisat var ve hangi kablo olduğunu bilemedik.yeşil ve yeşil siyah kabloyu soyup hoparlörü bağlayıp denedik ama herhangi bir ses alamadık hoparlörlerden

Kablolar doğru yeşil ve yeşil siyah olan ama o kablolar teybe bağlı değil o yüzden ses alamadınız onun için ya teybi sökeceksiniz yada bir önceki mesajda belirttiğim işlemleri yapacaksınız

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vg37' Alıntı:
Arkadaşlar konu tam açıklanmadan yorumlar kesilmiş. Bir kaç tane sorum var burdan sorayım bari.
1- Edition modellerde arka kapılara hoparlör takan taktıran var mı? Anlaşılır bi açıklama lütfen.
2- Necvox marka navigasyon takılınca radyo istasyonu bulmakta zorlanıyor demişler, benim aracımda da radyo çekmiyor bu problem nasıl giderildi?
3- Der idireksiyon simidi uygulaması yapan ya da duyan var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkür ederim.

Hoparlörleri ben kendim taktım ama tesisat hazırdı ve çalıştı galiba Opel tesisatı bazı modellerde yerine kadar getirse de teybe bağlantı yapmamış teybi söküp bağlamak yada arkadaşın tarifini uygulamak lazım. Navigasyon ekranınız varsa antene güçlendirici takmak gerekiyor yoksa radyodan verin alamazsınız teybi yine Sökmen gerek . Deri direksiyon için orjinal sıfır ürün aşırı pahali çıkma bulunsa 200-300 civarıdir diye tahmin ediyorum bence oda çok temizi zor bulunuyor deri kaplamayı 150 tl civarı yapan yerler var ve güzel yapıyorlar, Altınuc deri var internette aratın uygulamalarından memnun yaptırmalar. Ben Çin'den istedim 60 lira gibi bi tutarı var araca özel bekliyorum gelince uygulayıp paylaşım yapacağım. Fikir vermesi açısından

http://www.aliexpress.com/snapshot/7992007280.html?orderId=77580436589982

GOKHAN4587

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde bir kaç sorum olacak arkadaşlar şu an düşünce ve araştırma aşamasındayım kafamda bir şeyler netleşsin daha sonra karar verip uygulayacağım. bu işleri bilen tecrübeli birisi değilim. yorumlarınız önemli.
araç 2015 model hb enjoy active. ön kapılarda ve ön konsolda hoparlör var arka kapıda hoparlör yok.
1)multimedia sistemi kursak navigasyonlu geri görüş kameralı bu ürünlerde amfi çıkışı var mıdır ? ses çıkışı yeterli mi ?
2)arka kapıya hoparlör koyup bagaja da subwofer ve amfi bağlatabilir miyim multimedia sistemiyle ?
3)orjinal hoparlör iş görür mü arka kapıda bu sistem oluyorsa yoksa tüm hoparlörleri değiştirmek mi lazım pioneer vs gibi ürünlerle ?
4) servis arka kapılar için 2 hoparlör ve işçilik 400 lira dedi, multimedia sisteminede 2500 lira dedi ne takacaklar marka model olarak bilmiyorum sormamıştım, dışarıda mı yaptırmak iyi yoksa serviste mi ?
5)

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 için orjinal çıkışlardan daha iyi ses veriyor multimedya ben gerek duymadım anfili sisteme, anfi için bisürü kablo var sistemin arkasında.
2. Bağlatabilirsiniz orjinalden daha iyi ses alırsınız multimedyayla
3 dışarıya müzik dinleteceğim diye bi derdiniz yoksa sadece arkalara hoparlör taktırarak gayet güzel ses alırsınız, yalnız takacağınız hoparlör rms değeri 45 watt ı geçmesin anfisiz düşünüyorsanız. Onler 20 watt gücünde. Eğer anfi işine girecekseniz mecbur önlerede daha kuvvetli ve kaliteli ürünler almanız gerekecek.
4 servisin takacağı 20 watlık 13 cm hoparlörler markası bile belli değil dışarıdan 100 liraya daha güzel ürünler alınır, en fazla 50 lira işçilik ve kasnak tutar 150 lira 400 ne olaki. 2900 liraya arabaya multimedya ve istediğiniz amfili sistemi dışarıdan hemen hemen yaptırırsınız. Servis 2 katı fatura çıkarmasa batar, forumlardan internetten aklınıza yatan özelliklerini ve görünümünü beğendiğiniz bir ürünü dışarıda adı duyulmuş bi yere gidin ve sorun dışarıdan taktırın.

GOKHAN4587

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cevaplarınız için çok teşekkür ederim
derdim öyle bütün mahalleye dinleteyim değil biraz daha güçlü ses ve basslı müzik istiyorum araç içinde yetsin istiyorum.
servise sorunca bu kadar para veriyorsam biraz daha verip ses sistemi yapmak daha mantıklı geldi bana servis orjinal GM ürünü 2 hoparlöre 200 lira istedi işçilikte 200 lira dedi toplam 400 lira.
o zaman bana multimedia sistemi yeterli olacak orjinalden iyi ses veriyorsa fazla teferruata gerek kalmadan arkalara da 2 hoparlör koyarsam en temizi olacak sanırsam.
son olarak multimedia sistemini uyguladık diyelim;
ürün necvox p 1033 ses çıkışı 55Wx4
subwoofer yok amfi yok
16 cmlik hoparlörlerden bahsediliyor kapılara buna göre;
benim şimdi pioneer mi almam daha iyi olur?
oto hoparlörü diye geçiyor rms si ne göremedim.
http://urun.n11.com/hoparlor/pioneer-ts-g1645r-250-watt-16cm-oto-hoperlor-P95461454
yoksa böyle jbl mi ? mid takımı diye geçiyor rms 70 diyor
http://urun.n11.com/hoparlor/jbl-gto-6508-c-16-cm-mid-bass-takimi-P42955349
ya da orjinal hoparlörleri kaldırıp önlere jbl koyup arka kapıya da pioneerları koysam olur mu ?