2016 1.6 Edition Plus ??

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 115 hp euro 6 araca hiç LPG Takdırmadan benzinde baya bi performanslı kullansak sübaplar açısından zararı olurmu ?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 2016 1.6 Edition Plus ??

Kisa vadede benzinde subap açısindan sorun yaşamasaniz dahi başka şeylerden yaşayabilirsiniz araç 1450 kg 115 beygir bu araca az nasil bir performans dan bahsediyorsunuz anlamadim ama sürekli devir çevirmek bubaraca ve kilosuna subapdan olmasa bile başka yerden patlak verir 115 beygiri gözünüzde büyütmeyin 1450 kg için bu beygir ve tork oldukça az turbo besleme olmadikça

Özetle sadece benzin yakarsıniz cebe zarar verir ve motoru yipratirsiniz

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinde sıkıntı yok yaksın , fakat bu motoların subapları magnezyumdanmış lpg ile zarar veriyormuş heralde fakat lpg taktırmasak haftada 1 gün full redlinede vites attırsak motora ne gibi zararı olur,Performanstan kastım yüksek devir çevirmek ?
Bide araç ruhsatta 1380 kg :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracin ruhsattaki kilosuna ek aractaki agirliklar ile tek kisi düz hesap yazdim o rakami subap diye düşünmeyin olayi subaplarda sorun yasamasaniz dahi zamanla aracin başka biryerinden bir sorun cikabilir

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu aracı kasası iri olduğundan herkes ağır diyor fakat 2016 focus sedan 1.6 benznli 125 hp araç 1350 kg arada 30 kg fark var, gerçi onunda performansı pek iyi değil atmosferik olduğundan , fakat bu araçların sesi insanı mest ediyor basmamak imkansız hele 3 binden sonra canavar :)
Cevaplar için teşekkürler .

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

115 lik benim aracimda ilk 2.000 km dediğiniz gibi yuksek devir kullandim ben herhangi birsey yasamadim ama sonra biraktim simdi geldik 30.000 e öyle devam etseydim mutlaka biyerlerde birşeyler ters gidebilirdi 6.000 km de lpg taktirdim lpg den sonra motoru hiç üzmedim şimdilik masallahi var

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam siz ilk 2000 km de yüksek devirle kullanarak baştan hata yapmışsınız , benm aracım 1700 kmde daha yeni yeni zorlamaya başladım , atmosferik motorlar sorunsuzluğu ile meşhurdurlar,bu konuda opel zaten çok iyi eski vectra,astra f araçların motorlarında daha tık yok eniştemde astra f var motor %90 çıktı dyno testte aracı 270 bin km benm korkum tek sübaplardı onlarda lpg takmazsak sıkıntı yaratmaz sizden aldığım bilgiye dayanarak 115 hp bu motor aracın ağırlığını hissettirmiyor düzde ,rampada daha denemedim performansı bence gayet iyi , bu araç çekmiyor gitmiyor diyenler ya gaza basmayıyolar çok yakıcak diye yada 3500 4000 de bir üst vitese atıyolar araç 2500 devirden sonra gayet tatminkar motor sesi çok süper hele 4000 den sonra , vites oranları olarakta bi skıntısı yok bu motor çok sesli diyenlerede katılmıyorum gitsinler bide civic veya corollaya binsinler sesli motor nedemek görsünler ,lafı fazla uzatmıyım yardımlarınız için ayriyetten tşekkürler.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yüksek devirde kullanirken 3.500 devir 4.500 devir bandinda vites değişimi yaptim Araç motor açma işi sadece hız yaparak deil devir bandini yüksek tutularakta sağlıklı yapilabilir ben bu süreç için ilk 2000 km yi tercih ettim şimdi oldukça memnunum başka araçta alsam yine ayni şeyi yaparım tamamen tercih meselesi :)