2011 model yeni kasa Meriva debriyaj ve direksiyon cok mu sert

Dreamania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, yeni kasa 2. el dizel bir Meriva almayı düşünüyordum. Araç iç ve dış tasarım olarak harika görünüyor bana göre. Bugun almayı düşündüğüm araçla şöyle bir tur attım ama direksiyon ve debriyaj o kadar sertti ki inanamadım. 200 m yol gittikten sonra resmen dizim ağrıdı. Direksiyonun turu da sanki biraz azdı ve çok çok sertti. O arabayı park ederken nasıl zorlanacağımı düşündüm. Çok beğenmeme rağmen araçtan biraz soğudum. Siz ne dersiniz? Merivalar hep böyle midir? Daha önce 2006 corsam vardı. Hiç öyle bir sertlik hissetmedim. Çok rahattı. 2011 model arabanın böyle olması normal mi? Bir de dizel olduğu için çok fazla ses yapıyordu. Resmen har har har şeklinde.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 vectra c direksiyonu kuş tüyü gibi. belki arabanın debriyajı bitmek üzeredir. direksiyonu içinse elektro servosunda sorun olabilir. bakmak lazım... motor sesi olarak soğukken sesli ama ısınınca normal sesi cdti motorların. o arabada bir sorun olabilir...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj sertliği alışma ile ilgili sanıyorum. farklı marka modellerde değişebiliyor. geçenlerde arkadaşın sıfır aldığı fluence i denedim. sanki debriyaj yok gibi. kalkışlarda hissedemiyorsun bile.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
debriyaj sertliği alışma ile ilgili sanıyorum. farklı marka modellerde değişebiliyor. geçenlerde arkadaşın sıfır aldığı fluence i denedim. sanki debriyaj yok gibi. kalkışlarda hissedemiyorsun bile.

Aynen, o kadar yumuşak ki.. çok yukarı da kavrıyor çok hissiz.

emrepinarbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meriva B 2012 model 1.3 ecoflex 95hp dizel aracım var. Öncesinde 2005 Renault Megane II HB 1.6 16v 110hp benzinli kullanıyordum. Öncelikle debriyaj konusu gerçekten de arabaya göre farklıllık gösterebilir. Ben Meganedan sonra Merivaya bindiğimde debriyaj sertliği hissetmedim. Direksiyon biraz sert onu kabul ediyorum. Ancak memleketime 1200km uzakta yaşıyorum ve yolculuklarım uzun zaman sürüyor. Uzun yolda hiç direksiyon sertliğini hissetmiyorsunuz. Gayet kullanışlı. Park konusunda da alıştım galiba. Her güzelin bir kusuru olur. Aracın diğer tüm detayları o kadar kullanışlı ve rahat ki direksiyonu kafama bile takmadım.

Performans açısından değerlendirirsem, bir daha benzinli arabaya binmem galiba 1.3 ecoflex dizelden sonra. Aracın torku ivmelenmesi, yakıt tüketimi ve cimriliği takdire şayan.

Uzun yolda bir depo mazotla 1200~km şehir içinde 850~km karışık 950~km yol gidebiliyor. Henüz aracım 15000km olmadı. Değerler yabaş yavaş değişti değişiyor :)

Tavsiye ederim.