2011 cosmoda gösterge tablosu

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 2011 cosmoda gösterge tablosu

demircic link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=117.msg2642#msg2642 date=1295469067]
yağmur sensörü hangi konumda açık oluyor acaba?

Silecek çubuğunu bir kademe yukarıya ittirince aktif hale geliyor. Ki, aktif hale geldiğinde ilk önce bilgi ekranında "yağmur sensörü aktif" uyarısı görünüyor kısa bir süre, bu uyarı kaybolduktan sonra da yukarıdaki işaret sürekli kalıyor.

Ama hemen ekleyeyim, benim araç benzinli ve 2010 model. Belki yeni modellerde bir farklılık vardır.
[/quote]

Gösterge ışıklarıyla aracın model yılı arasında bir bağıntı kuramıyoruz sanırım. Benim aracım 21 Nisan 2010'da üretim bandından çıkmış gözüküyor.  Gündüz ledi gösterge panelimde yanarken yağmur sensörü ışığı sensör aktif iken yanmıyor. Daha önce dediğim gibi bazen aracı çalıştırırken tüm gösterge ışıklarının yandığı zaman kısa süreli de olsa yandığını gördüm. Ben de servise gidince sorulacaklar arasına alıyorum bunu.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki arkadaşlar o ışıklar yansa yada yanmasa bir sorun oluyormu ? yani yanmayınce bir problemmi olmuş oluyor ?

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
Peki arkadaşlar o ışıklar yansa yada yanmasa bir sorun oluyormu ? yani yanmayınce bir problemmi olmuş oluyor ?

yok daha doğrusu bende herhangi bir problem yok. gündüz farları ile ilgili bir sıkıntım yok o yanıyor ama yağmur sensörü ışığı aktif olmuyor hiç  ::)
hakan beyin yaptığını bir deniyeyim bende bakalım

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Sonuçta araca binerken uyarısını veriyor, bunu sürekli olarak ışıklı göstermesinde ben kendi açımdan bir fayda göremiyorum yanmasada olur. Ben silecek sensörünü sadece yağmurlu havalarda aktif hale getiriyorum.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Benım aracımda da yanmıyor göstergede ki ışıklar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün iyice kontrol ettim ben de de yanmıyor, aktif olsunda ışık önemli değil
zaten yağmur sensörünü açınca uyarı veriyor ekranda yagmur sensoru aktif diye

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta yağmur sensorü için led yok. Ancak ortadaki ekranda uyarı çıkıp 3-5sn sonra kayboluyor.
Gündüz farları için ise led mevcut. İlk fırsatta kontağı ilk açtığımdaki ekran görüntüsünü (tüm ledler yanıkken) ekleyeyim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Murat.Dursun link' Alıntı:
Benim araçta yağmur sensorü için led yok. Ancak ortadaki ekranda uyarı çıkıp 3-5sn sonra kayboluyor.
Gündüz farları için ise led mevcut. İlk fırsatta kontağı ilk açtığımdaki ekran görüntüsünü (tüm ledler yanıkken) ekleyeyim.

Durum bende de aynı. Fakat yağmur sensörünün 3-5sn gözükmesi nedense her zaman olmuyor.

Ben de aracın içine ilk oturduğumda bir video çekmiştim. Bulmaya çalışayım. Km'ye dikkat 7.9km :)

Acemiliğim daha ilk çalıştırmada belli. şu an böyle yapmıyorum :)

Değişik bir durum daha gözüme çarptı. Bi-xenonlar gece yanınca active beam ikonun altında yeşil olarak yanıyorlar ama çalışma esnasında onlar da hiç gözükmüyor  032questn

VIDEO0027

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2010 Sport paket gösterge tablosu ekteki gibidir.
İlk çalıştırma anı tüm ışıklar yanarken ve sonrası

Resimi cep telefonu ile çektim çok net değil ama anlaşılır durumda en azından.
Bu arada bazılarının hemen dikkatini çekecektir , ilk çalışma anında KM daha fazla.
O resmi çekmek daha sonra aklıma geldi bu yüzden arabayı park ettikten sonra çektim.
Her sabah ve akşam iki resim arasındaki mesafe kadar şehiriçi yol yapıyorum. Motor bile ısınmıyor.
Bu yüzden 9.2Lt yakıt için çok değil diye düşünüyorum.

Selamlar.

photo0022kb.jpg

photo0023w.jpg