2011 astra 1.3cdti 80 Bin Bakım(Yardım rica ediyorum)

witco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra 1.3 cdti km 80 bin

Merhaba,iyi forumlar.Özel servis bosch filtreler için 150tl + Mobil 1 0w 40 için 100tl + V kayışı Contitech 50tl + İşçilik(genel kontroller balata vs) 150 tl =toplam 450tl hesap çıkarıyor.(Bana işçilik fazla geldi)

Ben bu ürünleri : İnternetten 300tl ye alsam diyorum.

MOBİL 0W40 ESP 4 LT MOTOR YAĞI
HAVA FİLTRESİ SÜNGERLİ TİP (5834281)GM
POLEN FİLTRESİ (6808606)GM
MAZOT FİLTRESİ (818012)GM
YAĞ FİLTRESİ (650190 purflux tip-650220 ufi tip)GM

OPEL ASTRA H 1.3 DİZEL (Z13DTH) MOTOR KODUNA UYGUN KLİMALI ARAÇLAR İÇİN V KAYIŞI. CONTİNENTAL MARKA

İlk defa bu parçaları böyle temin edeceğim.Uygunluğu konusunda tereddütlerim var.Özellikle yağ filtresinin ufi mi purflux mu olduğunu bile bilmiyorum. İnternette motor yağ kapağında sembol olur diyor onu da bulamadım. Fikrinizi almak isterim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra 1.3 cdti km 80 bin

Merhaba,iyi forumlar.Özel servis bosch filtreler için 150tl + Mobil 1 0w 40 için 100tl + V kayışı Contitech 50tl + İşçilik(genel kontroller balata vs) 150 tl =toplam 450tl hesap çıkarıyor.(Bana işçilik fazla geldi)

Ben bu ürünleri : İnternetten 300tl ye alsam diyorum.

MOBİL 0W40 ESP 4 LT MOTOR YAĞI
HAVA FİLTRESİ SÜNGERLİ TİP (5834281)GM
POLEN FİLTRESİ (6808606)GM
MAZOT FİLTRESİ (818012)GM
YAĞ FİLTRESİ (650190 purflux tip-650220 ufi tip)GM

OPEL ASTRA H 1.3 DİZEL (Z13DTH) MOTOR KODUNA UYGUN KLİMALI ARAÇLAR İÇİN V KAYIŞI. CONTİNENTAL MARKA

İlk defa bu parçaları böyle temin edeceğim.Uygunluğu konusunda tereddütlerim var.Özellikle yağ filtresinin ufi mi purflux mu olduğunu bile bilmiyorum. İnternette motor yağ kapağında sembol olur diyor onu da bulamadım. Fikrinizi almak isterim.

istanbulda bi kaç internet üzerinden parça satan opel parçacısı var. telefonla arayın size güzel bir fiyat çıkarıp bir koli içerisinde en geç 2 günde elinizde olcak şekilde yollarlar eğerki ayvalıkta opel parçacısı sorunsa.
yağ için yine aynı şekilde yağ firmaları mevcut.ben yagpazarlama adlı site üzerinden (kendisi valvoline Türkiye distribitörü) valvoline yağ alıyorum iki aracım içinde. yağdan gayet memnunum. valvoline yağa kötüdür gereksizdir diyende duymadım açıkçası.
yağ olarak 0w40 sıcak havada sesli çalışmaya sebep olabiliyor. 5w30 idealdir aracınız için.
parça konusunda opelparcaci,opel gm gibi firmalar var.ruhsat yanınızdayken arayın size yardımcı olurlar.

witco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda bi kaç internet üzerinden parça satan opel parçacısı var. telefonla arayın size güzel bir fiyat çıkarıp bir koli içerisinde en geç 2 günde elinizde olcak şekilde yollarlar eğerki ayvalıkta opel parçacısı sorunsa.
yağ için yine aynı şekilde yağ firmaları mevcut.ben yagpazarlama adlı site üzerinden (kendisi valvoline Türkiye distribitörü) valvoline yağ alıyorum iki aracım içinde. yağdan gayet memnunum. valvoline yağa kötüdür gereksizdir diyende duymadım açıkçası.
yağ olarak 0w40 sıcak havada sesli çalışmaya sebep olabiliyor. 5w30 idealdir aracınız için.
parça konusunda opelparcaci,opel gm gibi firmalar var.ruhsat yanınızdayken arayın size yardımcı olurlar.

cevabınız için çok tşkler. yukarıda yazdığım parçaları opel gm den almayı düşünüyordum. ben filtreyi düşünürken siz 2 gündür anca karar verebildiğim yağı tavsiye etmediniz. gerçi tüm ustalar 5 30 diyor. ben kitapçığa göre arattığımda mobil esp 0w 40 dexos2 çıkıyor.bu da bir muamma.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabınız için çok tşkler. yukarıda yazdığım parçaları opel gm den almayı düşünüyordum. ben filtreyi düşünürken siz 2 gündür anca karar verebildiğim yağı tavsiye etmediniz. gerçi tüm ustalar 5 30 diyor. ben kitapçığa göre arattığımda mobil esp 0w 40 dexos2 çıkıyor.bu da bir muamma.

0w40 güzelbir yağ fakat bazen bazı araçlarda ses yapabiliyor.fazla ince geldiği düşünülüyor.kendi aracımda bir kez kullandım yazın sıcakta seste artış oldu güvenemedim.benim aracım benzinli fakat yinede bu sıcak iklimde fazla ince diye düşünüyorum.

witco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0w40 güzelbir yağ fakat bazen bazı araçlarda ses yapabiliyor.fazla ince geldiği düşünülüyor.kendi aracımda bir kez kullandım yazın sıcakta seste artış oldu güvenemedim.benim aracım benzinli fakat yinede bu sıcak iklimde fazla ince diye düşünüyorum.

Galiba ön balatalarım da değişecek. Filtreleri opel gm den sipariş ettim ama henüz yollamadılar.Ön balataları hangi marka ve ordan alıp almamada kararsız kaldım.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba ön balatalarım da değişecek. Filtreleri opel gm den sipariş ettim ama henüz yollamadılar.Ön balataları hangi marka ve ordan alıp almamada kararsız kaldım.

Trw iyidir yumuşak balata ses yapmaz . Gm kalite sanıp yanilmayin ses yapar

witco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trw iyidir yumuşak balata ses yapmaz . Gm kalite sanıp yanilmayin ses yapar

trw arka iki adet 60tl ye buldum ama ön trw bulamadım nette.bosch var ön için 75tl.Araştırıyorum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balata trw evet gayet iyidir. 1 yıldır kullanıyorum hatta burdurdan antalyaya inilen o uzun dağ yolunda bir kaç kez canlarınada okudum :) banamısın demediler...
ilk takıldığında 10 veya 15 kez düz yolda normal frenlemeyle 80km hızdan 10-20 km hızlara kadar yavaşlayarak alıştırma yapın sorunsuz olur. birde kaliper pimleri sıkışıkmı yada yeterince yağlımı baktırmayı unutmayın ustanız bakmazsa eğer.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç da 75000 de V kayışı iyi görünüyor değiştirsem mi karar veremiyorum.

witco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balata trw evet gayet iyidir. 1 yıldır kullanıyorum hatta burdurdan antalyaya inilen o uzun dağ yolunda bir kaç kez canlarınada okudum :) banamısın demediler...
ilk takıldığında 10 veya 15 kez düz yolda normal frenlemeyle 80km hızdan 10-20 km hızlara kadar yavaşlayarak alıştırma yapın sorunsuz olur. birde kaliper pimleri sıkışıkmı yada yeterince yağlımı baktırmayı unutmayın ustanız bakmazsa eğer.
Bugun gelen filtrelerle beraber yagi da alip gittim bir ustaya degistiriyorken neyse mazot filtresini de takti kontagi cevirdik ama mars yapmadik mazot filtresinin ordan mazot fiskirdi kaput icine hemen kapattik sonra gene ugrasti geri acti falan filtre contasina bahane buldu guya ezikmis sifir conta onu degistirdi yine geri takti neyse bu sefer bisey fiskirmadi mars yaptik calisti bi sure o esna son olarak polen filtresi degisecek onu da acamadi bucuklu lokma yokmus elinde sabir cekerek ayrildim. Akan mazotu temizlemek icin motor bolumune limonlu su gibi bisey doktu. Yola ciktim klimayi actim iceri once mazot kokusu geldi sonra normale dondu. 2.de yine aynisini yapti normale dondu sonra. Derken ben sanayiye gitmeden isik yanip sondugu icin 30tl lik mazot atmistim. Sanayiden cikinca Menzile baktim --- sembolu cikti ama ibrede dusme olmadi isikta yanmadi fakat tekrar kontak yapmama ragmen menzil gostermiyor mazot az mi baska birsey mi bilemedim. Yarin baska ustaya.sansima...