2010 opel corsa 1,3

efendisizefendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
֖ncelikle herkese merhabalar:

Bir kaç haftadır üyeyim daha çok okuma ve öğrenme modunda kaldım ... Sizlere bir sorum olacak ; Yaklaşık bir yıl önce viraja biraz hızlı girdim ve hakimiyetimi kaybetme sonucu sol ön teker kaldırıma çıktı ama tam zamanında toplayıp ucuz atlattım. Araç ile daha sonra yol aldığımda sol ön tekerden sanki bir şeye sürtüyormuş gibi ses gelmeye başladı genelde 40-80 km arasında.  ևok ustaya gösterdim kimisi sesi duymadı kimisi nerden geldiğini bulamadı en son çare bilyalarından şüpheleniyorum.

Not : lastikleri, jantı değiştirip denedim. 150-180 km hızlarınada çıktım. Frenlemesindede sıkıntı yok. Ama ses rahatsız ediyor beni.

Sizce neden olabilir başına gelen arkadaş var mı bu şekilde ...

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Büyük ihtimalle bilyalardan geiyordur. Ama sağlam bir ustanın görmesi şart.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 2010 opel corsa 1,3

Sanayide işi bilen iyi bir ustaya şikayetinizi anlatın, sorunu hemen söyler. Diğer ustalar ya bilmemişler, ya da baştan savmışlardır. Büyük geçmiş olsun bu arada.

garbis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun,
arka lastiği öne takın deneyin ses kesilirse problem janttadır; ses kesilmezse rulman  ve ön takımı kontrol ettirin; iyi bir rot balans servisiniz ziyaret edin

efendisizefendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rot - balans ayarı yaptırdım düzelmedi .
Lastikleri değiştirdim düzelmedi.
İstedme ile yer değiştirdim düzelmedi.
Tanıdık mercedes servisine dahi gösterdim o da duymadı sesi ama sizlerinde dediği gibi sanırım bilyalarda problem.

Peki bu şekilde kullansam bana ne gibi bir zararı dokunur ? Çok çok rahatsız etmiyor sürmeye yada direksiyon kontrolüne engel değil ama zamanlada teker kopacak kadar zararı olur mu ?

İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: 2010 opel corsa 1,3

efendisizefendi link' Alıntı:
Rot - balans ayarı yaptırdım düzelmedi .
Lastikleri değiştirdim düzelmedi.
İstedme ile yer değiştirdim düzelmedi.
Tanıdık mercedes servisine dahi gösterdim o da duymadı sesi ama sizlerinde dediği gibi sanırım bilyalarda problem.

Peki bu şekilde kullansam bana ne gibi bir zararı dokunur ? Çok çok rahatsız etmiyor sürmeye yada direksiyon kontrolüne engel değil ama zamanlada teker kopacak kadar zararı olur mu ?

İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.
Size bahsettiğimiz şeyi ustaya söylemeseniz bile bulmuş olmalıydı. Lastikle alakali bir durum değil bu. Rot balans hiç değil. Porya sıkıntısı var. Yani önceden de dediğim gibi bilyalar dağılmak üzere diyebiliriz. Kısa vadede daha fazla ses yapar ve sonrasında tamamen dağılır. Ne tür sıkıntı yaşatır bilmem ama bilya işte. Geçmiş olsun tekrardan.