2010 astra 180 hp Active select silkeleme prolemi

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba.Uzun zamandır forumda değilim.Süpersonik Active Select sanzımanım galiba patlamak üzere.Yaklaşık bir haftadır aracımda 1500-2500 devir arası titreme , silkeleme , devir saatinde dengesizlik gibi problemler baş göstermeye başladı.(Şuan 50 binde )Öncelikle ateşleme bobini tarzı parçalardan şüphelenerek servise götürdüm.Servis arıza ışığı yakmamış , herşey olabilir diyerek fazla sallamadığı için , İzmir 2. sanayiye gittim.Ustayla test sürüşüne çıktık fakat usta büyük ihtimalle arızanın sanzımandan kaynaklandıgı yönünde bi yorum yaptı.Aynı zamanda vites seçerken vuvv diye sanki debriyaja basılıyken gaz vermek gibi bi olay yapmaya başladı.Ayrıca ilk viteslerde vites atarken veya düşürürken çok fazla hissettirmeye başladı.Activ Select , Random Selecte dönüştü yani .Bugün tekrar Arkas ' a götürdüm.Usta sanzımandan olabilir dedi.Şanzıman yağını kontrol etti ve tekrardan programını yükledi , düzeldi gibi şeyler söyledikten sonra hazırlıklı ol sanzıman beynı değişebilir dedi.Bu tabi hiçbişeyin düzelmediğinin göstergesiydi.Sanzıman beyni fiyatı işçilik ve yağ ücreti dahil 5.000 tl. :-\ Ayrıca ustanın dediğine göre beyin değiştikten sonra gene yaparsa , şanzımanı söküp İstanbuldaki GM şanzıman test yerine gönderilecekmiş.5.000 tl sadece bi ihtimal ücreti yani.Aracı aldım servisten çıkar çıkmaz yeniden yapmaya başladı.Konuları okudum , titreme problemi bobin değiştirerek çözenler var ama bana daha çok şanzımandanmış gibi geliyor.Böyle bir olay yaşayan oldumu ?

Not : Konuyu buraya açmamın sebebi problemin şanzımandan kaynaklandığını bilmemem

Edit: Ayrıca bundan bir hafta önce arabanın soğutma suyunda yağ gördüm.Ödüm koptu tabi , conta mı yandı diye .Yağ esanjörü değişti 700 tl karşılığında.Sorun bundan kaynaklanıyor dediler ara ara gidip sogutma suyu değişecek sistem içine yağ bulaştığı için tam temizleyememişler.Ayrıca triger setinin yan tarafında bi yağ sızıntısı var , Trigerin değişimi sırasında sanayideki usta söyledi.Krank keçesini kontrol etti ve orasının temiz olduğunu söyledi.Yetkili serviste gördü , Krank keçesindendir dediler , ustanın söylediğini söyledim , orda kranktan başka bişey yok şanzıman olamaz dediler.Arabanın her türlü sıvısıyla ilgili bir belirsizlikte baş gösterdi yani.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2010 astra 180 hp Active select silkeleme prolemi

AS'deki net adını bilmiyorum.

DSG şanzımanda benzer problemi Devir Sensörü veya bu sensöre ait sinyal dişlisinden dolayı yapıyor. Devir sensörünü kontrol ettirmenizde fayda var.

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler not aldım.Fakat devir sensöründe sıkıntı olsa , araba normal devirlenir ama göstergede dengesizlik olur diye düşünüyorum.Fakat devir göstergesi dengesizleştiği zaman aynı zamanda araba da silkelemeye başlıyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun hocam. Umarım en kısa zamanda çözümlenir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Hocam benim takıldığım nokta bizim araçlarda ben triger zincir diye biliyorum. Nasıl bir değişim oldu. Yada 1.4T ler zincir mi sadece? Birde bujilerinizi ne zaman değiştirdiniz en son?

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Geçmiş olsun hocam. Umarım en kısa zamanda çözümlenir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
Hocam benim takıldığım nokta bizim araçlarda ben triger zincir diye biliyorum. Nasıl bir değişim oldu. Yada 1.4T ler zincir mi sadece? Birde bujilerinizi ne zaman değiştirdiniz en son?

Hocam 1.6 larda triger kayış.Bujiler 38.000 binde değişti.Bujilerden olamaz çünkü sadece düşük devirlerde yapıyor.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yetkili servistekilerin şanzıman konusunda bilgileri beni açıkçası tatmin etmiyor. İzmirde eğer iyi bir şanzımancı varsa onun yorumunu al istersen. Beyaz duman atma veya duyduğun bir ses var mı ?

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun kardeşim.istersen birde mastertech Gültekin ustaya göster aracı kendisi mercanlarda çalışıyor.Forumdan geldiğini belirt yardımcı olur sana

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Active selectte sorun yoktur bence. subaplar eriyor olabilir mi  032questn