2008 Yılı Dünya Çapında Tutulan,Sevilen Araçlar!

AksngR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tıklayarak sıralamaya ulaşabilirsiniz.

2009 yıllı verilere ulaşmak için tıklayınız :)

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alıntıdır

http://www.webilgi.com/modifiyeli-a...de-en-cok-satilan-araclar-listesi-2010-a.html

Türkiyede en çok satılan araçlar listesi - 2010

Hingi marka kaç adet sattı işte sizlere 2009 - 2010 Yılı itibarile türkityedeki satışlar
Türkiye'de yılın ilk 3 aylık döneminde satılan otomobillerin yüzde 70'ine yakınını ithal modeller oluştururken, hafif ticari araç satışlarında ise yerli modeller ağırlığını korumaya devam etti. Bu dönemde toplam satışların yüzde 60'ını ithal modeller oluşturdu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerinden derlenen bilgiye göre, yılın ilk çeyreğinde toplam satışlar önceki yılın aynı dönemine göre 6,82 oranında artarak 103 bin 36 adet olarak gerçekleşti. 2009 yılının ilk çeyreğinde toplam satışlar 96 bin 459 adet olmuştu.

2010 yılı Ocak-Mart döneminde otomobil satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 1,59 azalarak, 67 bin 203 adete gerilerken, hafif ticari araç satışları da aynı dönem için geçen yıla oranla yüzde 27,19 artarak 35 bin 833 adet olarak gerçekleşti.

Bu yılın ilk üç ayında satılan araçların ithal ve yerlilik oranlarına bakıldığında, otomobil tarafında ithal satışlar yaklaşık yüzde 70'ile ağırlığını korurken, yerli modellerin oranı ise yüzde 30 oldu.

Ocak-Mart döneminde satılan 67 bin 203 adet otomobilin 46 bin 589 adedi ithal modellerden oluşurken, aynı dönemde 20 bin 614 yerli model satıldı.

Yılın ilk çeyreğinde en fazla ithal otomobil satışını 7 bin 202 adet ile Volkswagen gerçekleştirirken, bu dönemde Ford 6 bin 815 adet, Opel ise 4 bin 293 adet ithal otomobil sattı. Aynı dönemde, Toyota 3 bin 894 ve Hyundai de 3 bin 315 adet ithal otomobil gerçekleştirdi.

Bu yılın ilk çeyreğinde, Renault'un toplam 11 bin 593 adet otomobil satışı içinde 3 bin 96 adedi ithal modellerden oluşurken, Fiat'ın 12 bin 43 adet satışında ithal modellerin sayısı 1047 adet olarak gerçekleşti.

Bu dönemde Hyundai 5 bin 129 adet yerli, 3 bin 819 adet ithal, Peugeot da 2 bin 287 adet yerli, 3 bin 721 adet ithal otomobil sattı.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 e gireceğiz 2008 - 2009 listesini napalım ki bana inandırıcı gelmiyor bu tip listeler alt sıralardaki markaları gördükçe...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fake..

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acayip salakça bi listeymiş , kusura bakmayın. İngiltereye göre sanırım liste . İngilizler skoda mı tercih ediyor :)

AksngR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben paylaştım kişisel yorumlar yapıp konuyu amacından saptırmaya çalışmayın.
inanmak zorunda değilsiniz.sadece paylaştım kesin doğru bu şeklinde yorum yaptım mı? hayır.ister inanın ister inanmayın kişisel yorum yapmayın.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben paylaştım kişisel yorumlar yapıp konuyu amacından saptırmaya çalışmayın.
inanmak zorunda değilsiniz.sadece paylaştım kesin doğru bu şeklinde yorum yaptım mı? hayır.ister inanın ister inanmayın kişisel yorum yapmayın.

abi burası tartışma,paylaşma forumu herkes düşüncelerini söylemekte özgür yani bizde listeye yorum yaptık sana yapmadık ki :)

AksngR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi burası tartışma,paylaşma forumu herkes düşüncelerini söylemekte özgür yani bizde listeye yorum yaptık sana yapmadık ki :)
arkadaşda mazdayla skoda arasında kalmış :D

size demedim :) listeye istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz ona sözüm yook.maden adlı arkadaş her zamanki gibi yanlış yerlere çekiyor konuyuda o bakımdan :) yoksa liste fakemiş,oymuş buymuş istediğiniz yorumu yapabilirsiniz :)

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
list is fake..

varsa fabia nızın fotoğraflarını eklermisiniz :kop: