2007-2008-2009 cosmo astrası olan birine sorum olacak

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracım Z16XER Cosmo paket. Klima kompresörü arızalı benim değişecek. Yanlış kompresör verdiler. Parçacılar ezbere iş yapıyor. Cosmo araç sahibi olan birisi yazabilir mi? Sizin aracınızdaki orjinal kompresör marka model parça numarasına ihtiyacım var direk ondan alacağım. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Yok mu cosmo Astra olup yardımcı olabilecek bir abi. Sadece araç üzerindeki takılı olan kompresör fotoğrafı veya parça numarası ne yazar onu merak ediyorum

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şasi no ilemi yanlış verdiler?

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Şasi no ilemi yanlış verdiler?
Başkanım şase no ile bakıldığında Behr 8FK351135801 kodlu kompresör çıkıyor. Ama Delphi 13124750 numaralı kompresör vermişlerdi. Şaseden bakınca behr veriyor. Bu parçayı (dephi) aratınca benim araç için de uygun olduğu çıkıyor. Orjinal fabrika üzerinde çıkan nedir onu öğrenebilirsem yeni kompresör alacağım. Paket paket kompresör farklı olabiliyor.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şasi no dan Behr çıkıyorsa onu almanı tavsiye ederim...Bu arada 2008 model Astra H 1.6 benzinlilerde Behr,1.3 dizellerde Delphi klima komprasörü kullanılıyor gibi...

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bugün klimacıya gittim. Durumu güzelce anlattım adam da iyice dinledi. Bana dedi ki marka fark edebilir ama iç düzen aynı. Behr farklı marka Delphi farklı ama çalışma sistemi aynı dedi. Bir müddet behr ile anlaşma yapmıştır opel, bir müddet Delphi ile dedi ama hala kafsm karışık. Şase den behr veriyor ama bana verilen delphi kodu aratınca aracıma onunda uygun olduğu görülüyor. Ama şasede muadil vs bişey yazmıyor sadece behr olan çıkıyor. O behr olan da xep motor yazıyor internette. Benim araç da XER... İyice kafam karıştı

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün klimacıya gittim. Durumu güzelce anlattım adam da iyice dinledi. Bana dedi ki marka fark edebilir ama iç düzen aynı. Behr farklı marka Delphi farklı ama çalışma sistemi aynı dedi. Bir müddet behr ile anlaşma yapmıştır opel, bir müddet Delphi ile dedi ama hala kafsm karışık. Şase den behr veriyor ama bana verilen delphi kodu aratınca aracıma onunda uygun olduğu görülüyor. Ama şasede muadil vs bişey yazmıyor sadece behr olan çıkıyor. O behr olan da xep motor yazıyor internette. Benim araç da XER... İyice kafam karıştı
Sanırım iki motorda aynı komprasörü kullanıyor...Hatta bak şöyle bir açıklama var :OPEL ASTRA H (2004 MODEL VE SONRASI) 1.6 (Z16XEP-Z16XER-A16XER-A16LET) MOTORLU MANUEL KLİMAYA SAHİP ARAÇLAR İÇİN UYUMLU KLİMA KOMPRESÖRÜ BEHR ORJİNAL ÜRETİCİ FİRMA MARKASIDIR....Bak bu linkte : https://www.yedekparcastore.com/OPEL-ASTRA-H-16-Z16XEP-Z16XER-KLIMA-KOMPRESORU,PR-3874.html

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Sanırım iki motorda aynı komprasörü kullanıyor...Hatta bak şöyle bir açıklama var :OPEL ASTRA H (2004 MODEL VE SONRASI) 1.6 (Z16XEP-Z16XER-A16XER-A16LET) MOTORLU MANUEL KLİMAYA SAHİP ARAÇLAR İÇİN UYUMLU KLİMA KOMPRESÖRÜ BEHR ORJİNAL ÜRETİCİ FİRMA MARKASIDIR....Bak bu linkte : https://www.yedekparcastore.com/OPEL-ASTRA-H-16-Z16XEP-Z16XER-KLIMA-KOMPRESORU,PR-3874.html
Başkanım işte benim anlamadığım da bu benim araç otomatik klimalı. Burdaki açıklamalar manuel klima diyor

abalta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Resimdeki sistemden kurmak istesem klima durumu ve sistem uyarılarını android ekrana aktarıyor mu ? Yardımcı olabilecek var mı ?

Screenshot_2022-04-20-09-53-05-305_com.alibaba.aliexpresshdd1d50dee57e6d30a.jpg