2006 opel corsa 1.2 twinport sorularim

virtue051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
geçen hafta ilk aracımı aldım.2006 opel corsa 1,2 twinport 66.000 km de

kaza değişen yok.boya yok.hersey orjinal.

arac hakkındaki sorularımı siz üstadlar cevaplayabilirsiniz diye düşündüm.

aracın uygun devri nedir, ben 3000 i geçince sesi hissediyorum ve vitesi değiştiriyorum.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ben genelde düz yolda 2500-2600 arası, eğimli yolda da 2900-3000 devir civarı vites değiştiriyorum.

1. viteste aracı zorlamıyorum, 15-20 Km aralığına gelince 2 ye atıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten araçlarınızı birinci viteste zorlamayın arkadaşlar. Sadece bol miktar da benzin yakarsınız başkada bir şey olmaz. Birinci vites bozuk yol çok dikkk ama çok dik bir rampa tırmanışların da işe yarar. Onu da yaparken aracı bağırtmanın mantı yok belli bir devir gaz pedalına yumuşak bir dokunuş işe çıkamayacağı rampa olmaz. ;)

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten araçlarınızı birinci viteste zorlamayın arkadaşlar. Sadece bol miktar da benzin yakarsınız başkada bir şey olmaz. Birinci vites bozuk yol çok dikkk ama çok dik bir rampa tırmanışların da işe yarar. Onu da yaparken aracı bağırtmanın mantı yok belli bir devir gaz pedalına yumuşak bir dokunuş işe çıkamayacağı rampa olmaz. ;)

Çok haklısınız hocam. Bizim işyerinde (lanet) bir otopark var, 1. viteste gideyim desem 2100 devirde felan araba vites istiyor. 2. vitese atsam o da çok hızlı oluyor, hele de dik açılı eğimli virajlar var otopark içindeki yolların sonunda. İlk başlarda 1. viteste sürüyordum otopark içinde, ancak benziniş içiyordu resmen. Şimdi otopark içindeki düz yerde 2 ye atiyorum, viraja gelince iyice yavaşlayıp bire atıyorum.

tabi o otoparkı çizen mimar arkadaşa her gün herkes içinden saydırıyor. Çünkü mimari o kadar berbat ki 2 günde bir kaza oluyor otopark içinde.

virtue051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvalah abi.

araca kol dayama aparatı taktırayım diyorum 50-60 tl ye var.
birde park sensörü.

ne önerirsiniz.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
geçen hafta ilk aracımı aldım.2006 opel corsa 1,2 twinport 66.000 km de

kaza değişen yok.boya yok.hersey orjinal.

arac hakkındaki sorularımı siz üstadlar cevaplayabilirsiniz diye düşündüm.

aracın uygun devri nedir, ben 3000 i geçince sesi hissediyorum ve vitesi değiştiriyorum.

hayırlısı olsun güle güle kullan bende düşünüyorum da 1.2 corsa sakıncası yoksa ne kadara aldınız aracınızı

virtue051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracın polen filtresi düğmesi var ya ona basınca diğer tuşlar gibi oturumuyor.

bi tutukluk var tuşta biraz ittirince turuncu ışığı yanıyor ama elimi çekince sönüyor. açık halde durmuyor.