2006 Astra H Baskı Balata Bittigini Nasıl Anlarız ?

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2006 astra h kalkışlarda araba titreme yapıyor acaba bizim kullanmamızla ilgilimi yoksa baskı balata ile ilgili ama yuksek devirdeyken kalkınca birşey yoksa sadece normal kalkışlarda titriyor kendini sarsıyor ve araç yıgılıyor acaba balatamı bitti yoksa bizim kullanmamızla ilgilimi bittiyse kaça mal olur bu yetkili serviste ?:confused:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rolantin düşük gibi, yükselttirirsen düzelir.;)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltuktaki oturuş pozisyonu da kalkışlarda titremeye sebep olabiliyo..

en optimum oturuşu buldum aslında, koltuk yükseklik olarak minimuma yakınken ve ayaklarınız pedallara biraz uzak pozisyonda oturuyosanız kalkışlarda hiç titreme olmuyo benim arabada, ama bu seferde sürüş biraz zorlaşıyo, yani ne kadar aynaları ayarlasanda arabanın belden aşağısını görmen güçleşio aynı şekilde önünüde zor görüosun... (boyum: 175cm)

bazen tmm bu pozisyon süper diyorum bu seferde ya yıkamacıda ya da başka biri koltuğun ayarını bozabiliyo :) sırtında mont varken ve montu çıkardığında bile oturuş pozisyonu bozuluyo, rot balans gibi bişey heralde, gider yaptırırsın en ufak çukurda milimetrik yine bozulur derler :)

sorunuzun tam yanıtı olmadı ama bu ihtimalide bir düşünün derim..

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
eğer alltta kavrıyorsa balata sağlam yokuşlarda zorlanmadan hareket ediyorsa normaldir bazen bendede tıtreme yapıyor yani kullanmayla alakalı ben daha değiştireli 20 bin km oldu ki ben ayağımı debriyajın uzerinde tutmam ışıklarda beklerken fren yaparken debriyajı kullanmam kullanmayla ve ve sabahları arabanın soğuk olması ile alakalı

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki cdti ama tr ye geldigimde babam yillarin taksicisi tamircisi tecrübeli yani benim arabaya la ilgili ne söyler diye merak ediyordum biraz kullandi sonra bana verdi al kendin kullan diye sebebide kalkislardaki sorun yani geriye kacma olayi yani astralarda hep sorun (belki opelerin hepsinde)ama ben alistim dimdik yokusta bile sorun yok gazi fazla verdigin zaman sorun olmuyor

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki cdti ama tr ye geldigimde babam yillarin taksicisi tamircisi tecrübeli yani benim arabaya la ilgili ne söyler diye merak ediyordum biraz kullandi sonra bana verdi al kendin kullan diye sebebide kalkislardaki sorun yani geriye kacma olayi yani astralarda hep sorun (belki opelerin hepsinde)ama ben alistim dimdik yokusta bile sorun yok gazi fazla verdigin zaman sorun olmuyor
Senin 1.7 sen yine iyisin 1.3 olanlar ne yapıcak :D

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kaydırmıyorum alıştım ama titreme yapıyor deli ediyor insanı birde çok sert.5.vitese taktım düz yolda debriyajı çektim ve araba gitmeye başladı 5. vites.Hemde dururken.Normalmi sizce

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hic denemedim belki cok yavas cekince oluyodur ama arabayida perisan eder