2006 astra g classic için kolçak alınır

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi akşamlar. 2006 model astra g classic sedan arabam var. bunun kolçak için provizyon deliği var ama bildiğiniz gibi kolçağı yok. bende vida ile kolçak taktırmayı sevmiyorum( malum, el frenini kullanamıyosunuz nerdeyse) oyüzden orjinal kolçak arıyorum ankaradan . satan yada satan birini bilen varsa bana dönsün. Alıcıyım. İyi akşamlar herkese.

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hiç otomobil çevrem yok oyüzden bu konuda danışabilceğim kimse yok. Ankarada bu orjinal kolçağı satan yada yapan bi yer varmı? Fiyatı nedir? Bilen ve yardım eden olursa çok sevinirim...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Armster diye aratın çıkıyor 140-150tl civarında orj. 1e 1 aynısı yurtdışında orjden daha talep görüyor.

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Armster diye aratın çıkıyor 140-150tl civarında orj. 1e 1 aynısı yurtdışında orjden daha talep görüyor.

ama buda vidalı galiba??? deliğe geçme şansı varmı?

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84029&page=2

yukarıdaki konuda bir arkadaşımızın paylaştığı bu ürünü almıştım:

http://olgunotodizayn.com/product_info.php?products_id=3119

ortadaki yuvaya oturuyor, deliksiz montajsız kullanılıyor. ancak plastik kalitesi çok kötü, gıcırdıyor, esniyor, tırnaklarından açılıyor. hatta o geçmeli bölümün bazı yerlerindeki plastik o kdr ince ki, şeffaflaşmış, azıcık parmak basıncıyla kırıldı parmağım içine girdi... 100 lira verdim diye kırılana kadar kullanıcam ama aldığıma pişman oldum. alana kadarmış tüm heves :D uygun bir zamanda gösterebilirim dilerseniz ;)

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=84029&page=2

yukarıdaki konuda bir arkadaşımızın paylaştığı bu ürünü almıştım:

http://olgunotodizayn.com/product_info.php?products_id=3119

ortadaki yuvaya oturuyor, deliksiz montajsız kullanılıyor. ancak plastik kalitesi çok kötü, gıcırdıyor, esniyor, tırnaklarından açılıyor. hatta o geçmeli bölümün bazı yerlerindeki plastik o kdr ince ki, şeffaflaşmış, azıcık parmak basıncıyla kırıldı parmağım içine girdi... 100 lira verdim diye kırılana kadar kullanıcam ama aldığıma pişman oldum. alana kadarmış tüm heves :D uygun bir zamanda gösterebilirim dilerseniz ;)

öncelikle bilginiz için çok teşekkür ederim :) peki acaba el frenini engelliyomu?? birde ilk taktığınız anda direk hareket edip oynamamı yapıyor? tam anlamıyla nasıl durdu? fotoğrafını paylaşabilirmisiniz? bir de acaba bunu net dışında ankaradan alabilceğim bir yer varmı??? çok teşekkürler

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g nin el freninin arkasındaki kare boşluğun en ve derinliğine göre tam oturacak küp şeklinde bir tahta kestirin arkadaşlar. yanlız derinlik boyunun 1 cm fazlası kadar kestirin. örneğin derinliği zeminden 7 cm ise siz 8 cm kestirin. onu istenildiği zaman çıkarıp takmak için orayı çizmemesi ve herhangi bir zarar vermemesi için tahtayı siyah vilneks ile kaplayın buşekilde konsol renginede uygun olur ve orda sırıtmayacaktır. gönlünüze göre bir kolçak satın alın. kolçaklar normal şartlarda vida ile sabitlenir diye kutuda ayaklıdır. ayak kısmını kullanmadan, sadece kolluğu o boşluğa oturttuğunuz vilneks kaplı tahtaya vidalayın. zaten ayağına monte edilmesi için kolçağın vida delikleri var üzerinde. 2 vida atın hazır deliklerden tahtaya. bir tanede kolluğun arka kısmından çatlatmadan vida atın. böylece hem elfrenini sıkıntıya sokmuyor. hemde tam vites topuzunun yüksekliğine denk geliyor.

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g nin el freninin arkasındaki kare boşluğun en ve derinliğine göre tam oturacak küp şeklinde bir tahta kestirin arkadaşlar. yanlız derinlik boyunun 1 cm fazlası kadar kestirin. örneğin derinliği zeminden 7 cm ise siz 8 cm kestirin. onu istenildiği zaman çıkarıp takmak için orayı çizmemesi ve herhangi bir zarar vermemesi için tahtayı siyah vilneks ile kaplayın buşekilde konsol renginede uygun olur ve orda sırıtmayacaktır. gönlünüze göre bir kolçak satın alın. kolçaklar normal şartlarda vida ile sabitlenir diye kutuda ayaklıdır. ayak kısmını kullanmadan, sadece kolluğu o boşluğa oturttuğunuz vilneks kaplı tahtaya vidalayın. zaten ayağına monte edilmesi için kolçağın vida delikleri var üzerinde. 2 vida atın hazır deliklerden tahtaya. bir tanede kolluğun arka kısmından çatlatmadan vida atın. böylece hem elfrenini sıkıntıya sokmuyor. hemde tam vites topuzunun yüksekliğine denk geliyor.

Çok teşekkürler açıklama için sağolun