2006 1.9 cdti vectra hakkında bilgi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Bir arkadaşımıza 2006 model makyajlı kasa 1.9 cdti almak üzereyiz.ARacı ekspertiz yaptırıp hoşumuza giderse alacağız.Arabaya hafif bir aksesuar yaparız derken konu şu %30 güç verdiğini söyleyen chiplere geldi.Uygulamayı yapan atölyeler özellikle turbo dizel araçlarda çok güzel sonuçlar aldığını hem sürüş performansının iyileştiğini hemde yakıtta düşüş olduğunu iddia ediyorlar.Daha önce kişisel olarak böyle bir uygulamam olmadı.Matematiksel hesapta hem ilk hızlanmada hemde sollama hızlanmsı olarak da tabir edilen ara hızlanmalarda iyileşme olacağı kesin.Tabi bu sadece kağıt üzerindeki hesap.Bu tür bir chip uygulaması yapıp memnun olan hem ilk hızlanma hem ara hızlanmalarda hemde aracın performansını düşüren yokuş çıkma gibi sürüşlerde araca katkısı olduğunu deneyip yaşayan varmı aranızda?Varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.Saygılarla.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o aracın cipe mipe ihtiyacı yok.... Benim düşüncem....
150 beygir uçuruyor zaten....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%30 güç verdiği söylenilen çipler rastgele bir 1.9 cdti motor üzerinden yapıldığı için kısmen verimli olarak çalışır. Kullananların yorumlarına göre çok güzel belirgin performans veriyor bu çip(yanıltıcı) ürünleri. Sök tak şeklinde uygulanabilen bu modüllerin genellikle karaduman attığı görülür, malum yakıt hava karışımını zenginleştirir. 109hplik 1.6 TDCI motorlar bile gayet yeterliyken 150 hplik bu motorun hiç oynanmaya ihtiyacı yok, illa ki oynayalım derseniz custom yazılım yaptırmanız şart, Ekranın üst kısmındaki reklam panosunda Vmax yazan yere tıklarsanız orada daha net bilgi bulabilirsiniz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi mehmet gazihan megachips tuning. bence bu işte en iyilerden birisi arayıp bilgi alabilirsiniz... 150 ps tahminimce 190 kadar çıkar ve uçak olur...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal ben önceki zafirama yaptirmistim.oda ayni motora sahipti 1.9 cdti 150 hp ben chip isini hani box olanlar varya ondan yaptirmistim hemde opel yetkili bayisinde garantiyide öldürmemislerdi ama sadece o bayide garanti gecerliydi.benim arabada 184 hp ve 390 nm olmustu kalkisindan ara hizlanmasina son süratte bile biraz fark etmisti ama kalkis ve ara hizlanmalar cok belirgin olmustu .Türkiye izni bile yaptim.yakit olarak normal sakin kullanisla yarim litre ile 700 ml civari az yakiyordu orjinal konumuna göre.ama dip dip kaptirdigindada 1 litre civari fazla yakiyordu yani sakin kullanan biriyse arkadasin az yakar ama zaman zaman süratliysa orjinal konum civarinda dolasir .uzun lafin kisasi tavsiyeediyorum benim zafi de öyleyse vectrada daha verimli olur nede olsa yükseklik payi var.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi mehmet gazihan megachips tuning. bence bu işte en iyilerden birisi arayıp bilgi alabilirsiniz... 150 ps tahminimce 190 kadar çıkar ve uçak olur...

3bin nüfuslu köylere bile şube açacaklar yakında, kaliteyi baya baya düşürdüklerinin söylentisi var, 1 araca yakıt haritası yazıp kaydedip, her arabaya aynı yazılımı atıyorlar, Vmax custom yazılım dene-yanıl yöntemiyle en uygun performansı alana kadar denenerek yapılıyor, çip önemlidir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3bin nüfuslu köylere bile şube açacaklar yakında, kaliteyi baya baya düşürdüklerinin söylentisi var, 1 araca yakıt haritası yazıp kaydedip, her arabaya aynı yazılımı atıyorlar, Vmax custom yazılım dene-yanıl yöntemiyle en uygun performansı alana kadar denenerek yapılıyor, çip önemlidir.

vw tsi motordu sanırım ilk yazılımı atan mehmet abiydi ;)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğleden sonra arabayı servise götürüp ekspertiz alacağız.Büyük ihtimalle de araçta bir sıkıntı çıkmayacak, benim gördüğüm kadarıyla.Buradaki cevaplarınız doğrultusunda bu chip işi kafama yattı, benim kafama yattıysa bizim eleman zaten düşünmeye bile ihtiyaç duymadan yaptırır :) Bir kaç isim geldi bu chip işini yapan onları bir araştıralım bakalım, satış sonrası memnuniyet nasılmış :) Aracı bakmaya gittiğimizde kullanma fırsatım oldu, bmw nin tadını vermesede gerçekten performanslı motoru var.2.2 dti lerden çok daha iyi bir motoru var.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğleden sonra arabayı servise götürüp ekspertiz alacağız.Büyük ihtimalle de araçta bir sıkıntı çıkmayacak, benim gördüğüm kadarıyla.Buradaki cevaplarınız doğrultusunda bu chip işi kafama yattı, benim kafama yattıysa bizim eleman zaten düşünmeye bile ihtiyaç duymadan yaptırır :) Bir kaç isim geldi bu chip işini yapan onları bir araştıralım bakalım, satış sonrası memnuniyet nasılmış :) Aracı bakmaya gittiğimizde kullanma fırsatım oldu, bmw nin tadını vermesede gerçekten performanslı motoru var.2.2 dti lerden çok daha iyi bir motoru var.

abi sende elmadan armut tadı beklemişsin :) bmw'nin tadı bir başka... :rakir:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sende elmadan armut tadı beklemişsin :) bmw'nin tadı bir başka... :rakir:

BMW ile karşılaştırmam mümkün değil.BMW nin sadece vites geçişleri bile yetiyo hissetmiyorsun bile.

Vites kutusuna gelince bu araçların 6 ileri otomatik vitesleri hakında bilgisi olan varmı?Kimi sıkıntı yaşarsın diyor kimi çok sağlam vites kutuları var bozman imkansız diyor.Adamın hevesi burnunda kaldı :)