2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılanları baştan sona okudum, oldukça ilginç yorumlar var. gerek megane, civic gerek corolla merivadan daha performanslı araçlar. Meriva 13.5 saniyede 100 e çıkarken bu araçlar 10-11.5 sn aralığında çıkıyorlar.

yol tutuş konusuna gelince; esp'li, bağımsız süspansiyonlu bu araçların virajlarda gezinmeleri söylediğiniz kadar kolay değil. Gezinecek olsa ilk önce meriva gezinir. Çünkü aracın yüksekliği diğerlerine göre fazla, iz genişliği daha az.

Güvenlik konusuna gelince; araçlar belirli bir güvenlik seviyesini yakalamadan zaten piyasaya sunulmuyor. araçların hepsinde en az 6 havayastığı ve çelik barlar mevcut. Aracın sadece içine oturup güvenli olup olmadığına karar vermek çok saçma.

Malzeme kalitesine gelince; 3 aracında merivadan hiçbir eksiği yok. benim gözüme çarpan bir kalitesizlik yoktu.

Tasarım konusuna gelince; ne derseniz deyin kendinize göre elbette haklısınızdır. Çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz.

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP ve EPS(elektro servo direksiyon) merıvada standart olarak var zaten civic ve corollada bulunmayan ASR de merıvanın artısı merıvanın bu yönden hiç bir eksiği yok artıları mevcut ayrıca araç 1300kg lık ağırlığı ile yola çok iyi yatıyor ve şartlar ne olursa olsun asla savrulmuyor test aracı yeni civic sedan vardı hondada test sürüşü yaptım ve arabanın virajlarda kademeli olarak önce önden sonra arkadan savrulduğunu gördüm ama emp gibi bazı kör fanatikler halen neyi savunuyorlarsa anlamıyorum civic savrulmuyormuşta merıva yolda sekiyormuş giderken az kalsın bir yere girecekmiş:kop: yapmayın bu kadarda olmaz atıyorsunuz ölçülü atın bari:D 1300kg lık merıva sekiyorda 1200kg lık şişirilmiş civic ve corolla sekmiyor akıl var mantık var:) merıvaya böyle bir yorum yapan kişi ya hiç binmemiş ya da kör fanatizm yaparak kendini tatmin ediyor:D malzeme kalitesine gelincede merıva özelliklede türkiyede üretilen civic sedandan kıyaslanmayacak kadar üstün malzeme kalitesine sahip başka diyecek söz bulamıyorum herşey ortada ben civici eledim merıvada karar kıldım civic merıvaya göre berbat performanssız,sağlam olmayan,malzeme kalitesi sıfır olan,yol tutuşuda berbat olan bir araba benim gözümde kim ne derse desin bu kararım değişmeyecek benim gözlem ve fikirlerim bu çünkü vede bunları belirtmede özgürdüm ve belirttim ben kararımı verdim ve merıvada kaldım ve civic karşısında merıvamın kıymetini dahada iyi anladım tartışıp uzatmaya gerek yok zevkler ve renkler tartışılmaz herkez seçim yapmada özgürdür konu kapatılabilir artık

saygılar...

Son düzenleme:

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merivada ESP standart? Ben Civic de Civic demiyorum megan, scenic, corollada diyorum. Bence siz bi önce aracınızda ne var ne yok onu öğrenin, kalitesiz dediğiniz bütün araçların sizin aracınızdan bir üst sınıf olduğunu öğrenin. Başka yorum yapmıyorum. Bana fanatik diyorsunuz asıl siz kör bir fanatiksiniz bilmiyorum yaşınız kaç olgun birinden beklenmeyecek derecede saçmalıyorsunuz bana göre.

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak güzel emp kardeşim merıvada ESP olmadığını diyorsun ben arabayı çalıştırdığımda göstergede neden öyleyse ESP,EPS ve ABS ışığı yanıyor kardeşim bak merıvaya hiç binmemişsen delikanlı gibi çık söyle bunu binme bile binmemişsin sen merıvaya ESP yok olduğunu iddaa ediyorsun ben 2004 te merıvayı alırken essentıa modelinde bütün herşey vardı sadece yan hava yastıkları yoktu yani en düşük modelde bile standart bu olayların hepsi git öğrende gel diyorum bu kadarda fanatiklik olmaz sanki kötülemek için biri size para vermiş ne yaptı bu merıva size bilemiyorum?

saygılar...

Son düzenleme:

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merivaya binmedim, tamam siz öyle diyorsanız! ESP Zafira A Elegance'de bile yok siz o ışığı karıştırıyor olmayasınız 2004 değil 2008 model enjoyda bile mevcut değil ESP(manuel vitesden bahsediyorum).

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ya sizin yanlışınız var yada şaka yapıyorsunuz şaşırdınızmı güzel kardeşim siz? arabayı hergün çalıştırıyorum görüyorum o yazıyı benden iyimi bileceksiniz ESP,EPS,ABS,ASR merıvanın her modelinde standarttır yapmayın Allah aşkına...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel vites enjoy merivalarda ESP yoktur! Açın kitapçığa bakın veya arayıp Opel bayisini bilgi alın, girin internet sitesine donanıma bakın yok!

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam en kısa zamanda arabanın çalıştığı anda göstergenin resmini çeker eklerim buraya sizde bilgilenmiş olursunuz böylece Allah islah etsin bu kadarda olmazki ne diyeyim ben:)

saygılar...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende onu diyorum sizin içim manuel enjoy merivaya ESP koymuşlar! Resime felan gerek yok aracınızın el kitabını açın bakın aracınızda ne var ne yok. ESP olmadığı kesin ama!

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba.com da satılık 2. el 2004 model düz vites essentıa merıvalara bile ESP denmiş dikkatinizi çekerim ben her gün gördüğüm yazıyımı yanlış bileceğim niye resime gerek yok diyorsunuz? korkmayın ESPli merıvayı size benimki diye göstermem cilalatıp foruma resimlerini ekleyecektim zaten göstergedeki çalıştığı andaki ESP yazısınıda çekerim eklerim hatta inanmazsanız şöyle iç dış pozlar çekip yanında kendimide çeker eklerim ayrıca ruhsatıda çekip 2004 merıva olduğunuda ispatlarım böylece bilgilenmiş olursunuz her türlü iddaayada girerim sanırım yeterli olmuştur.

saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...