2004 opel astra G motoru ile astra H motoru aynı mı?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracınızın motoru Astra Hlerde kullanılan motor. Zet motor olup olmadığını da ruhsattaki motor bilgilerine bakarak bulabilirsiniz. Motor kodları vardı üstte. Onlardan hangisine uyduğunu görebilirsiniz...

Ben de aynı özelliklerdeki aracımın 60.000 bakımını eylülde yaptırdım. Toplamda 500 civarı bir şey ödedim. Yetkili serviste. Triger seti değişimi, yağ, hava, polen filtreleri, yağ değişimi ve ufak tefek ıvır zıvırlar...

Motor yağını yetkili servis 10-40 kullanmış. Doğrusu da bu diye biliyorum...

Bu arada sizin araçta bulunan sunroof fabrika çıkışlı mı yoksa sonradan mı yapılma?

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçtan ben de kullanıyorum. aracınızın motoru H kasada kullanılan Twinport motor. Z motor diye geçiyor. ruhsatınızdaki motor bilgilerinin Z ile başlamasından anlaşılıyor diye biliyorum. yağ olarak 0-40 veya 10-40 olması gerekli.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçtan ben de kullanıyorum. aracınızın motoru H kasada kullanılan Twinport motor. Z motor diye geçiyor. ruhsatınızdaki motor bilgilerinin Z ile başlamasından anlaşılıyor diye biliyorum. yağ olarak 0-40 veya 10-40 olması gerekli.

Ertekin bey Z motor olmasıyla alakalı değil bizim araçta 2004 model Njoy Z motor ama ecotech
yanılmıyorsam 2004 elegancelerin hepsi twinport motor yani Astra h daki motor

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın motoru Astra Hlerde kullanılan motor. Zet motor olup olmadığını da ruhsattaki motor bilgilerine bakarak bulabilirsiniz. Motor kodları vardı üstte. Onlardan hangisine uyduğunu görebilirsiniz...

Ben de aynı özelliklerdeki aracımın 60.000 bakımını eylülde yaptırdım. Toplamda 500 civarı bir şey ödedim. Yetkili serviste. Triger seti değişimi, yağ, hava, polen filtreleri, yağ değişimi ve ufak tefek ıvır zıvırlar...

Motor yağını yetkili servis 10-40 kullanmış. Doğrusu da bu diye biliyorum...

Bu arada sizin araçta bulunan sunroof fabrika çıkışlı mı yoksa sonradan mı yapılma?

Benim araçtaki sunroof ve xenon far orjinal.
astraresimsmallwp0.jpg

Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen yetkili servise gitmişsin galiba...
tahminimce ellerinde ganimet mobil S 5-30 var ve araçlara bu yağı koyuyorlar ama 10-40 kullanmak lazım

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen yetkili servise gitmişsin galiba...
tahminimce ellerinde ganimet mobil S 5-30 var ve araçlara bu yağı koyuyorlar ama 10-40 kullanmak lazım
Walla abi alpataya gittiyse castrol magnatec 10 40 koydular bana:)