2004 opel astra G motoru ile astra H motoru aynı mı?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım 2004 model elegance twinport. bugun ozel bir servise gittim ve triger bakımı yaklaştığı için fiyat alayım dedim ve aracımın Zep motor olduğunu, yani astra h motoru bulunduğunu bu bakımdan normal astra g fiyatı değil de başka bir fiyat verdiler. benim aracımın hagi motor olduğunu nereden anlarım? devirdaim pompasının da diğerlerine göre daha pahalı olduğunu söylediler. Ve yağ olarak da 10-40 değil de 5-30 Motor Yağı kullanıldığını söylediler. Hangi yağdan koymalıyım? Cevaplarınıza şimdiden çok teşekkür ederim...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız 2004 yıl itibatiyle twinport motor elegance ise 1.6 twinport değilmi ama bakım masrafları ve motor yağı hakkında bişi diyemeyeceğim

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet 2004 model 1.6 twinport motor.

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var,
2004 Model Astra Elegance Twinport'un özel üretimi (Otomatik kararan dikiz aynası, 8 airbag, dijital klima vs.)

Trigel kayışı değişim zamanım geldiğinden konuyu yakından takip ediyorum ancak geçtiğimiz ay Castrol GTX Magnatec 10-40 motor yağı koydum...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var,
2004 Model Astra Elegance Twinport'un özel üretimi (Otomatik kararan dikiz aynası, 8 airbag, dijital klima vs.)

Trigel kayışı değişim zamanım geldiğinden konuyu yakından takip ediyorum ancak geçtiğimiz ay Castrol GTX Magnatec 10-40 motor yağı koydum...

özel uretim derken
dijital klima 8 airbag kararan dikiz aynası yağmur sensörü vs. 2004 model elegancelerin çoğunda var

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta 8 hava yastığı, dijital klima, cruise contol, sanroof ve xenon var. sanırım tüm elegance modelleri aynı sadece sanroof ve xenon far opsiyonel.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sabitleme anlamına gelir sitede açıklamalar var arama bölümünden bi arat