2004 Astra H Park Lambası Sorunu Yardım!!

ozersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün araç park halinde kilitli vaziyette iken sağ yada sol park lambalarının çalışıp çalışmadığını denemek için kontak kapalı vaziyette sinyal kolunu aşağı ve yukarı kaldırarak park lambalarını denedim ve çalışıyordu.Aradan 5-6 saat sonra farkettimki araç kilitli olmasına rağmen sağ-sol ve ön arka park lambaları yanıyordu aşağı inip kolu tekrar oynadım fakat işe yaramadı kontağı açınca kapanıyor fakat kapatınca tekrar yanıyor araç kilitli olmasına rağmen yanmaya devam ediyor.Özel servise gittim bunların kronik sorunu olduğunu bugün olmayacağını ve aracın akü kutup başını söküp sabaha kadar beklememi eğer düzelmezse gelmemi söyledi.Sanırım bagajdaki sigorta tablasından kaynaklanıyormuş.Başına böyle bir sorun gelen varmı varsa nasıl bir çözüm yolu buldunuz yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
valla ben kadar dediğiniz işlemi kullandım hiç öyle bir şey yapmadı geçmiş olsun

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç.. dediğinizi ben de yaptım daha önce ama yanık kalmadı hiç..

naeh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrh, aynı sorunu ben 5 gün önce yaşadım.Kontak kapalı iken parklar yanıyordu.Kontağı açınca sönüyordu.En son çözümü bu forumda buldum.Direksiyon üst kapağının altında CİM MODÜLÜ diye bir modül var .Onun soketini yukarı çekip çıkarttım. Sonra akü + kutup başını çıkarttım.Sonra CİM MODÜLÜ soketini geri taktım.6-7 saat sonra kutup başını geri taktım.Problem kendiliğnden düzeldi. Şu an herhangi bir sıkıntı yok.Tekrarlarsa CİM modülünü değiştireceğim.

ozersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrh, aynı sorunu ben 5 gün önce yaşadım.Kontak kapalı iken parklar yanıyordu.Kontağı açınca sönüyordu.En son çözümü bu forumda buldum.Direksiyon üst kapağının altında CİM MODÜLÜ diye bir modül var .Onun soketini yukarı çekip çıkarttım. Sonra akü + kutup başını çıkarttım.Sonra CİM MODÜLÜ soketini geri taktım.6-7 saat sonra kutup başını geri taktım.Problem kendiliğnden düzeldi. Şu an herhangi bir sıkıntı yok.Tekrarlarsa CİM modülünü değiştireceğim.

Bende tam anlamadığım için elektrikçiye götürdüm arıza kilometre saatinde dedi kilometre tablasını kilometreciye götürmek için çıktık kilometre saatinin soketini söktü sonra geri takınca kendiliğinden düzeldi bana baya enteresan geldi başına böyle bir sorun gelenler bu yöntemi önce denesinler.Cevap içinde teşekkürler.