2000 Opel Astra 1.6 16 valf yakıt durumu

• Konuyu başlatan Beyaz Melek
  • Başlangıç tarihi
B

Beyaz Melek

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
Pazartesi günü itibariyle ben de Opelciler kervanına katılmış bulunuyorum. 2000 Opel Astra GL Sedan 1.6 16 valf bir araba aldım. Yardımınızı istediğim konu ise ne kadar yakıt yaktığı. Tüp taktırsam mı taktırmasam mı? Taktırsam fayda ve zararları nelerdir? Yardımlarınızı rica ediyorum.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun öncelikle benimkisi sehir icinde 250-275 arası yakıyor genelde depoyu hep full alıyorum 550 km fln gidiyor 1 depoyla sehir ici

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoş geldiniz ama forum kuralları gereği kendinizi tanıtmanız lazım...Bu arada hayırlı olsun...

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
uzun yolda 90km sabit hız ile 1 depo benzinle 1000 km'yi görebilirsin.
ancak şehir içi 200-275 tl yakar kullanıma bağlı olarak olarak.

e19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g ler şehir içi kilometreye 300 den aşağı yakmaz şehirlerarası 200 civarıdır 2 astrada denenmiştir.Tüp takıldıktan sonra performansta biraz düşüş oluyo ama yakıt şehiriçi 150-170 arası oluyo.

bedirhan808

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı arabadan benimde var şehir içi sakin kullanırsan 25 kuruş yakar he motorun durumu ve bakımlarında önemli tabi

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüp önermem,zaten abicim az yakıyor şehir içinde 250-300 falan..
yıne bana kızacaksınız ama,ben hep dedim yıne diyorum,50 bin az yakacaz
diye,arabanızın ömrunu kısaltmaya değmez,ayrıca gaz bu sonucta,aracın beslenmesi
komple değişiyor,hayatlar riske giriyor!ayrıca hadi diyelim tup taktınız,zaten o en az
1.5 senede amorti ediyor..bence takmayın!

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüp önermem,zaten abicim az yakıyor şehir içinde 250-300 falan..
yıne bana kızacaksınız ama,ben hep dedim yıne diyorum,50 bin az yakacaz
diye,arabanızın ömrunu kısaltmaya değmez,ayrıca gaz bu sonucta,aracın beslenmesi
komple değişiyor,hayatlar riske giriyor!ayrıca hadi diyelim tup taktınız,zaten o en az
1.5 senede amorti ediyor..bence takmayın!

ne yanni tüp motorun ömrünümü kısaltıyormuş :D tesisatı ve tankı rekorları sağlam bir tüp sistemi benzinden daha güvenlidir furkan :) benzin hemen alev alır ama gaz o kadar çabuk yanmaz ama son yazdığım cümleye bişi diyemem amorti meselesini yani 1 yıldamı 1 .5 yıldamı eeder bilmem ancak şu var motor 1 litre benzinle 5 km yol gidiyorsa 1 litre lpg( likit petrol gazıyla ) 3.5 4 km anca gider :D yani motor lpg yi litre bazında daha çok kullanıyor yani yakıttan dolayı az yakıyor motor sanılıyor ancak lpgde km bazında daha çok yakıt gidior ancak lpg nin litre fiyatı düşük olduğundan az yakıyor sanılıyor :) umarım gaza zam gelmez gelirse bi anlamı kalmaz yani ...