2. vites sert geçiş(servis tavsiyesi)

grossien

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar aracım 1.4t, aracımda 2 vitesler sert takıntılı geçiyordu ve bununla ilgili olarak servise gittim(cevizlibağ odak) ama servistekiler hiçbirşey yok dedi ben yinede tekrar ayarlama yapabirseniz belki düzelir dedim, birşeyler yaptılar ama aynı takılma ve sertlik hala var ayrıca diğer viteslerin geçişleri de pek hoşuma gitmedi.Vites ayarlarımı yaptırmak için tekrar servise gitmek istiyorum, İstanbul Avrupa yakasında sizden yetkili servis ve usta tavsiyesi istiyorum.Daha önce böyle bir problemle karşılaşıp serviste çözen varmı? cevaplarınız için teşekkürler.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2. vites sert geçiş(servis tavsiyesi)

2.vitesler öyle. Biraz daha güç gerekiyor ve kemikli. Ama diğerlerinde bir sorun yok ise sorun yoktur. Ayarlanılabiliyor servislerde yanılmıyorsam.

grossien

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güç kullandığım zaman takır tukur ses geliyor, 2. vitesteki bu durum şehir içindeki sürüş konforunu bozuyor

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim araclarda gercekten vitesler kemikli  . ozellikle ikinci vites. buna alışmaya çalışın. bu bi arıza degil çünkü. yalnız paspasın debriyaj altında olmadıgına da bakın . halı paspaslar oraya kacıp debriyajın tam basılmasına engel olabilir. bu yüzden gecişler biraz daha sert gelebilir.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

yağlama ile sorunun bir nebze olsun azalacagına inanıyorum bende de durum öyleydi vites gecişleri biraz sert di hatta 2. vites daha bariz sertti serviste usta kaputu acıp biryerlere sprey yağ sıktı ve geçişler suan cok rahat anlaşılan servis sizinle pek ilginememiş

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde aracım 1.4 T 2. vitese takarken, sanki debriaja yarım basmışım gibi vitese geçiyor :) alıştım artık :D

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen hafta bakıma gittiğimde 2. vitesten çok değilde geri vites problemi vardı. Yağlama yapmışlar şimdi gayet hoş 2 haftadır kullanıyorum memnunum

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben aracı ilk aldığımda vardı servise sordum ilk opel aracınız mı dedi evet dedim, normal demişlerdi. Alıştım şimdi :)

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 vites geçişlerin takılma yapmasının en büyük sebebi vitesi geçirirken sola doğru asılıp geriye çekmemizden kaynaklanıyor.Tam düz olarak geriye çekerseniz takılma yaşamazsınız.Çünkü geri vitesin sol ön olduğu için orada ki yola girmek istiyor vites ve haliyle takılma yapıyor.

grossien

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki İstanbul Avrupada ilgi alaka olarak hangi servisi tavsiye edersiniz?Cevizlibağ Odak'a gitmiştim orası çok yoğun o yoğunluğa göre yine iyi ama daha sakin bi yere gitsem iyi olacak